کدخبر :67138
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-11-11 12:53:45
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه افزایش هزینه های پزشکی افزایش مصرف دخانیات را دارد، گفت: گرانی سیگار به ضرر جامعه نیست اما نوع گرانی باید مدیریت شود.

به گزارش انقلاب نیوز ،محمدرضا منصوری در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز با اشاره به بحث دخانیات ، اظهار داشت: امروز در کشور به دلیل مصرف دخانیات هزینه های پزشکی فراوانی می دهیم.
وی ادامه داد: گرانی سیگار باعث می شود کسانی که ده نخ سیگار مصرف می کنند به هشت نخ سیگار کاهش پیدا کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه در قانون مجلس آمده که بخشی از پول به سمت بهداشت، ورزش و مسائل اجتماعی برود، گفت: این گرانی سیگار باعث می شود تا افراد کمتر دخانیات مصرف کنند.
وی بیان داشت: سیگار و نوشابه دو عامل مصرفی است که برای جامعه مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است و این قیمت ارزان آن باعث شده که خیلی جوانان و حتی افرادی با سن کم به سمت مصرف دخاینات روی بیاورند.
منصوری با اشاره به اینکه در گذشته نه چندان دور افراد بسیاری به دلیل ارزان بودن دخانیات سیگاری شده اند، خاطرنشان کرد: گرانی سیگار خیلی به ضرر جامعه نیست اما این که مدیریت چگونه باشد و یا مالیات دریافت شود مسئله ای قابل پیگیری است که ما هم پیگیر این موضوع خواهیم بود تا این مسئله به نحو صحیح تری صورت بگیرد.
وی عنوان داشت: قیمت دلار بالا رفته است و طبیعتا سیگار وارداتی هم با دلار خریداری می شود که این یکی از عوامل گرانی دخانیات می باشد و قاچاق هم توجیهی ندارد.