کدخبر :67404
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-11-15 10:16:26
یکی از مراجع تقلید در مراسم سالگرد ارتحال علامه طباطبایی (ره) تصریح کرد: هم خون شهدا و هم بالاتر از آن، مرکّب و مِداد علما می تواند جامعه را طیب و طاهر کند.

به گزارش انقلاب نیوز ،آیت الله العظمی جوادی آملی در این مراسم که چهارشنبه شب و با عنوان همایش ملی «المیزان و علوم انسانی اسلامی» در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد همچنین ادامه داد: این نکته از روایت «مِدادُ العُلماء افضل مِن دِماء الشهداء» قابل برداشت است؛ پس هم شهدا با خون خود و هم علما با قلم و بیان خود می توانند جامعه را پاک و پاکیزه کنند که در آن صورت ثمره این پاکیزگی، میوه پاک و البته ثمره آن، حوزه و دانشگاه و بانک و نهادهای دیگر پاک و پاکدست است.
وی با بیان اینکه قم باید الگوی نظام اسلامی باشد اظهار داشت: قرآن کریم کتابی است که همین امروز هم با ما حرف می زند؛ پس می توان نکات فراوانی از آن استخراج کرد تا بر اساس آن بتوان جامعه را اداره کرد.
این مفسّر قرآن کریم همچنین با بیان اینکه حوزه باید با مرکّب خود نظام را پاک کند، گفت: قرآن کریم ما را به حیا دعوت می کند و بگیر و ببند را به مراحل پایانی یک کار موکول می کند؛ پس باید گفت که بسیاری از مشکلات با قلم حوزه قابل حل است و بگیر و ببند و اموری از این دست، برای مراحل بعدی خواهد بود.
وی با اشاره به مشکلات کشور در بخش های مختلف بیان کرد: مردم از مسئولان عمل می خواهند و نه قول بی عمل. در عین حال باید توجه داشت که هدایت جامعه در آیات قرآنی، ارتباط مستقیمی با عمل دارد و با این عمل است که می توان جامعه را هدایت کرد.