کدخبر :67713
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-11-20 10:48:18
حجت الاسلام عزیزی :عده‌ای در تلاش داشتند تا ایدئولوژی نظام اسلامی را از راس پائین بیاورند و جریان ملی‌گرایی به عنوان تز اصلی حکومت اسلامی مطرح کنند.

به گزارش انقلاب نیوز ،بحث پیرامون ناسیونالیسم و ایرانی‌گری یکی از مطالبی است که این روزها دامن‌گیر فضای اجتماعی کشور شده است و عده‌ای در تلاش هستند تا با شیوه‌های مختلف به این مسئله دامن بزنند.حجت الاسلام عزیزی کارشناس باستان‌گرایی در مصاحبه با انقلاب نیوز با اشاره به مضرات پان ایرانیست در کشور گفت: عده‌ای در تلاش داشتند تا ایدئولوژی نظام اسلامی را از راس پائین بیاورند و جریان ملی‌گرایی به عنوان تز اصلی حکومت اسلامی مطرح کنند.

این اتفاق نتیجه‌های زیادی را به همراه خواهد داشت: 1- ایران در مرزهای خودش مشغول شود. 2- نتانیاهو تبلیغات برای مظلوم‌نمای می‌کند که رهبر ایران ما را تهدید می‌کند تا از میان بردارد. آنها با همپیمانی آمریکایی‌ها سعی دارند تا زمینه تهاجم به ایران را فراهم کنند و افکار عمومی نیز پشت اسرائیل قرار بگیرد.

وی افزود: هیچ کسی در ماجرای هخامنشیان کاری نکرد و به این موضوع نپرداختند و تنها کسی که وارد شد، رهبر انقلاب بود. مجموعه اوج نیز مستندی در این موضوع درست کرده است و می‌گویند: افرادی که این موضوع را مطرح کردند، به دنبال به پا کردن فتنه هستند.

کارشناس باستان‌گرایی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری عنوان کرد: چه کسی غیر از مقام معظم رهبری درباره این موضوع سخن گفت و فیلمی را تولید کردید که تنها گفتار رهبری را مطرح نکردید. رهبر انقلاب در مقابل توطئه‌ای سخن می‌گویند که کل تفکر شیعه را زیر سوال می‌برد و از اسرائیل دفاع می‌کنند. درباره پوریم سخن می‌گویند و علیه نظام اسلامی و رهبر انقلاب برنامه ریزی می‌کنند. چه بلایی بر سر کشور ما آورده‌اند که وقتی به مغازه‌های اطراف قبر استر و مردخای سوال می‌کنی که اینها کیستند، نمی‌دانند.

وی ادامه داد: چرا باید مردم را در جهل نگاه داشت و نتانیاهو اینگونه کل دنیا را علیه ایران و جمهوری اسلامی بشوراند. برخی از دوستان که نقد باستان‌پرستی می‌کنند، نقد زرتشتی‌گری می‌کنند و همه این افراد در خاکی به سر می‌برند. برخی موسسات حوزوی نیز که در حوزه باستان گرایی وارد شدند، اسنادی دارم که به خاطر کارشناسی غیر دقیق در این حوزه‌ها، در حال بازی در زمین دشمن هستند.

حجت الاسلام عزیزی در پایان به شعار باستان‌گراها پرداخت و اظهار داشت: باستان‌گراها بخشی از شعارهایشان همان شعارهای زرتشتی است ولی آنها باز زرتشت را قبول ندارند. جریان صهیونیستی مانند ریچارد فرای و ... درباره باستان‌گرایی مطرح کردند، جدای از زرتشتی‌گری است. اردشیر جی ریپورتر و پدرش که از مامورهای انگلیس بودند و چه جریاناتی را مدیریت کردند، در این حوزه نقش جدی داشتند.

وی گفت: برخی جریانات مانند محمدعلی فروغی راه انداختند و در ادامه امثال هدایت حضور داشتند، آخرش اسرائیل است و نه زرتشت. پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک ابتدا به عنوان شعارهای زرتشت شنیده می‌شد ولی آرام آرام به نام جملات کوروش از آن یاد می‌شود. یعنی تمام شعارهای رسمی زرتشت را از زبان کوروش بیان می‌کنند و آخرش هم با جریان حکومت خاخامنشیان یعنی آخوندهای یهودی روبه رو هستید و این اسم هم جدید است و هیچ قدمت تاریخی ندارد.