کدخبر :68235
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-12-02 00:00:00

به گزارش انقلاب نیوز ، رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: وزیر کار با بیان اینکه ما در بحث شفافیت عقب هستیم، عنوان کرد که یک نفر عضو چهار هیأت مدیره است و به عنوان مثال؛ فردی با مدرک جغرافی، عضو هیأت مدیره پتروشیمی است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به نشست امروز فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: در این جلسه که با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اعضای فراکسیون سؤالات و نکاتی را در رابطه با بیمه قالیبافان و عدم اجرای مصوبه دولت در این باره و همچنین حقوق مدیران شستا و نحوه انتخاب این مدیران و همچنین دیگر مدیران تأمین اجتماعی مطرح شد.

وی افزود: در این جلسه مطرح شد که چرا مردم آمارها را قبول نمی‌کنند و دیگر اینکه وزارتخانه در حوزه رفاه و تعاون فعال نیست، مضافا اینکه چرا شرکت‌های شما دراختیار کسانی است که هریک به جایی وصلند و شایسته‌سالاری را در این باره شاهد نیستیم و این باعث می‌شود تا بازدهی کار پایین بیاید.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: در این جلسه همچنین مطرح شد که امکانات سازمان تأمین اجتماعی بیت‌المال است و دولت‌ها همواره به دنبال تعرض به آن هستند و به عنوان مثال؛ در طول دو سه سال گذشته ۲۷ هزار میلیارد تومان به این سازمان خسارت وارد شده است.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد:‌ همچنین در این جلسه مطرح شد که امروز مهمترین مسئله کشور بحث بیکاری وایجاد اشتغال است و دیگر اینکه چرا مواد اولیه به خارج از کشور صادر می‌شود و باید جلوی آن گرفته شود.

وی افزود: در این جلسه وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد که به دنبال شفافیت در وزارت کار هستیم و این کار را شروع کرده‌ایم و در مورد شستا و دیگر شرکت‌های تحت پوشش مرتبط باید به راهبرد برسیم و در ارتباط با موازی‌کاری‌ها در شستا و بخش‌های دیگر باید این موازی‌کاری‌ها تجمیع شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: شریعتمداری گفت که در بحث شفافیت عقب هستیم و این همه هیأت مدیره کارایی ندارند، به عنوان مثال یک فرد عضو ۴ هیأت مدیره است و حتی موردی را داریم که با مدرک جغرافیا عضو هیأت مدیریت پتروشیمی است.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: وزیر کار عنوان کرد که ما ۸۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم و این حق‌الناس است و من نمی‌توانم خرج دولت کنم.

وی در پایان گفت: شریعتمداری همچنین تصریح کرد که تعاون ابزار خوبی است و حتما باید از این ابزار استفاده شود، اما برای استفاده از آن ما با محدودیت منابع مواجه هستیم.