کدخبر :68474
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-12-06 11:40:47

به گزارش انقلاب نیوز ، بازپرس ویژه پرونده تحقیق درباره ادعای دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا اعلام کرد که مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا جزئیات دقیقی درباره مراودات تیم انتقالی «دونالد ترامپ» با روس‌ها در اختیار تیم تحقیق قرار داده است.

«رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده تحقیقات درباره ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و تبانی کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ» با مقام‌های روس، با تاکید بر اینکه مشاور امنیت ملی سابق رئیس‌جمهور آمریکا همکاری خوبی با تیم تحقیق انجام داده، خواستار تخفیف مجازات او شده است.
بنا بر گزارش شبکه «سی ان بی سی»، بازپرس ویژه تحقیقات درباره ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ضمن اعلام همکاری «مایکل فلین» با این تیم خبر داده است که وی «جزئیات دست اولی» درباره ارتباط‌های دولت انتقالی «دونالد ترامپ» با مسکو در اختیار تیم تحقیق قرار داده است.
فلین ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا است که در کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ» به عنوان مشاور حضور داشت و با آغاز ریاست جمهوری وی، مشاور امنیت ملی کاخ سفید شد اما با گذشت سه هفته بعد از انتصاب به این سمت، به دلیل جنجال‌ها درباره «دروغگویی» در خصوص مراوداتش با سفیر وقت روسیه در آمریکا مجبور به استعفا شد.
بعد از تعیین بازپرس ویژه برای تحقیق در خصوص ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و تبانی کارزار ترامپ با روس‌ها، تحقیقات گسترده شامل مایکل فلین هم شد. یازدهم فروردین سال گذشته فلین اعلام کرد در صورت اعطای مصونیت قضایی، حاضر به همکاری با تیم تحقیق است (جزئیات بیشتر).
قرار است دادگاه ۱۸ دسامبر(۲۷ آذر) مایکل فلین را به اتهام دروغگویی به «اف‌بی‌آی» دادگاهی کند و حکم او را صادر کند. فلین پیشتر اتهام دروغگویی را پذیرفت و این موضوع می‌تواند سبب تخفیف مجازاتش شود. طبق قوانین آمریکا، جرم دروغ‌گویی به اف‌بی‌آی می‌تواند حکم ۵ سال زندان به‌همراه داشته باشد.
دفتر «رابرت مولر» بازپرس ویژه روز سه شنبه با ارسال یادداشتی به دادگاه درباره همکاری مایکل فلین با این دفتر اعلام کرده که «متهم اطلاعات دست اولی درباره محتوا و چارچوب تعاملات تیم انتقالی (دونالد ترامپ) و مقام‌های حکومت روسیه ارائه داد».
این دفتر در یادداشت به قاضی تصریح کرد: «با توجه به کمک اساسی متهم و دیگر ملاحظات، حکم مجازات محدود او مناسب و موجه می‌باشد، از جمله حکمی که در آن زندان وجود نداشته باشد».
طبق گزارش‌ها، تیم مولر ۱۹ بار فلین را درباره ارتباطات کارزار انتخاباتی و تیم انتقالی ترامپ با مقام‌های روس مورد سوال و جواب قرار داده است.
ترامپ بارها ضمن رد اتهام‌ها درباره تبانی کارزار او با روسیه، این موضوع را بهانه‌جویی‌های مخالفانش به ویژه دموکرات‌ها برای توجیه شکست در انتخابات ۲۰۱۶ خوانده است.