نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با انقلاب نیوز مطرح کرد:

حساب سپرده ای ارزی و تشکیل بازار ارز دو راهکار عملیاتی برای جذب ارزهای خانگی است

بازنگاهی به منشور مبارزه با مفاسد اقتصادی پس از گذشت 17 سال

تسریع در محاکمه مفسدان اقتصادی؛ لازمه تقویت اعتماد عمومی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:

به زودی پشت پرده افزایش قیمت دلار را اعلام خواهم کرد

قاضی پور مطرح کرد؛

کالای خارجی را به نام ایرانی وارد بازار می کنند!/ برخی از وزرا وارد کننده کالا هستند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: خیانت هایی که برخی از افرادی که در راس کار هستند و برای واردات خودشان را می کشند باعث می شود که تولید ملی سرافکنده شود.


نماینده مجلس مطرح کرد:

کالاهایی وارد کشور می شود که احتیاجی به آنها نداریم/ دولت در بخش مسکن نتوانست به درستی عمل کند

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از واردات بی روی به کشور بیان داشت: به شدت مخالف واردات برخی از اقلام به کشور هستم مشاهده می کنیم برخی کالاها وارد کشور می شوند که هیچ نیازی به وارد کردن آنها ندارم این مسئله خود به خود باعث آسیب به اشتغال می شود.


آمار حقاریت پول ملی + سند

پیش بینی صعود قیمت دلار به 7 هزار تومان؛ دلار گران‌تر می‌شود/ آمار حقارت پول ملی +سند

یک کارشناس اقتصادی بر این باور است که قیمت ارز تا شش‌ماه آینده به 7 هزار تومان می‌رسد که باید بانک مرکزی اقدام جدی انجام دهد.


در گفتگو با مردم مطرح شد؛

دولت برای کالای ایرانی سخت می گیرد برای کالای چینی نه!/برای تحقق شعار سال97 دولت چوب لای چرخ تولید کننده گان نگذارد

یک فروشنده اسباب بازی گفت: مغازه اسباب بازی فروشی دارم از استاندارد آمدن گفتند این اسباب بازی پلاستیکی استاندارد ندارد جنس ایرانی را باید جمع کنی! گفتم اگر جمع کنم کارگران ایرانی بیکارم یشوند، گفت آنوقت مجبور می شوند استاندارد بگیرند؛ در حالی برای تولید ایرانی چنین سخت گیری هایی دارند که کالاهای چینی وارداتی یک استاندارد هم ندارد.


بنرهایی که دردی از مردم دوا نکرد/ دولت در سالی که گذشت مردم را راضی نکرد

واردات کالا در این چند ساله افزایش یافته که در پی آن نیز رانت افزایش یافته است و برای آنکه برخی از آقازاده ها از واردات عقب نمانند و هیچ کدام بی نسیب نشوند برخی اقلام عجیب و غریب نیز وارد میدان واردات به ایران شده است اقلامی که اگر آمار آن را مقامات رسمی اعلام نمی کردند بیشتر شبیه یک شوخی رسانه ای بود.


بازدید ابتکار از یک کارگاه منحصر به فرد در قم+تصاویر

پایگاه انقلاب نیوز: معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور طی سفر به قم از کارگاه و موزه گوهر تراشی یاقوت کویر قم بازدید کرد.


آیا استان قم باید در ردیف استان های محروم قرار گیرد؟/ اجحاف به قم در لایحه بودجه 97

پایگاه انقلاب نیوز: برخلاف باور عمومی بیشتر اوقات در حق قم در بودجه اجحاف زیادی می شود رتبه استانی 23 ، بودجه سرانه و بودجه به درآمد قم در لایحه بودجه 97 دولت، تاییدی بر اجحاف در حق مردم قم و صرف مالیات مردم قم در بودجه استان های برخوردارتر از قم است.


پشت پرده واردات عجیب و غریب؛

از واردات بند شلوار تا واردات بوق به ایران!

پایگاه انقلاب نیوز: گاهی برخی واردات به بهانه نبود تکنولوژی آن در ایران انجام می شود اما واقعا تکنولوژی ساخت و تولید دست بیل، سنگ پا، تله موش، بند شلوار، زین دوچرخه، گاو آهن،چسب زخم، بوق خودرو، سرپیچ لامپ، لحاف، کالسکه بچه، دکمه، مسواک، مداد نوکی، کچ خیاطی، شانه، سنجاق سر، پادری، دفترچ یادداشت، تقویم، خلال چوب کبریت، قاب عکس، قرقره ، کمربند، کیسه ادرار، تله موش، حشره کش، شیلنگ، قلوه سنگ و صدها جنس عجیب و غریب دیگر در ایران وجود ندارد.


کارآفرینی جذاب جوان قمی+تصاویر

پایگاه انقلاب نیوز: بسیاری از جوانان برای پیدا کردن شغل مناسب دیگر نگاه به مسئولین و دولتمردان ندارند و خودشان دست به کار شده و دست به کارآفرینی های خلاق زده اند.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

رهبر انقلاب دغدغه معیشت مردم را دارند/ مسولین دست های پشت پرده واردات کالا را قطع نمی کنند!

پایگاه انقلاب نیوز: موسوی لارگانی گفت: واردات کالا بسیار بالاست و به وفور کالاهایی که در کشور تولید می شود وارد می شود، حتی برخی از کالاهایی که در کشور ما تولید می شود از نوع وارداتی آن از نظر کیفیت هم بهتر است اما متاسفانه دست برخی ها در کار است که اینها دستی بر آتش دارند نمی توانند این دست ها را قطع کنند و نمی توانند از این واردات جلوگیری کنند.


عوارضی قم- تهران1500تومان!/ عوارض 3 برابر شود خدمات 3 برابر می شود؟

پایگاه انقلاب نیوز: آزاد راه قم- تهران یکی از پر رفت و آمدترین آزاده راه های کشور است و قم شاه راه مواصلاتی 16 استان کشور است، گفته می شود در مسیر اتوبان قم تهران چهار برابر ظرفیت استاندارد خودرو تردد می کند.


در گفتگو با مشمولان سهام عدالت مطرح شد؛

سود سهام عدالت برای ما واریز نشده است!

پایگاه انقلاب نیوز: واریز مرحله اول سود سهام عدالت به حساب مشمولان و در پی آن واریز نشدن سود سهام عدالت به حساب برخی از سهامداران باعث ایجاد نگرانی در بین آنها شده است.


علت تفاوت در مبلغ واریزی سود سهام عدالت+تصاویر

پایگاه انقلاب نیوز: بعد از واریز اولین مرحله سود سهام عدالت مشمولان که سود به حسابشان واریز شده بود در خصوص تفاوت های سود های واریزی دچار ابهام شدند.


پایان موسم شعار برای دولتمردان و زمانه محک عیارها

پایگاه انقلاب نیوز: در لایحه بودجه سال آینده به موازات آن که متاسفانه وابستگی بودجه به نفت با وجود همه شعارهای داده شده دولت، بیشتر شده ، اما از آن سو نیز شاهد کاهش ۱۲ هزار میلیارد تومانی بودجه عمرانی هستیم.


کارشناس مسائل اقتصادی:

اقتصاد مقاومتی فقط مختص ایران نیست/ 70الی80درصد واردات به کشور مواد اولیه است

پایگاه انقلاب نیوز: کارشناس اقتصادی تاکید کرد: وضعیتی که اکنون در برنامه ریزی اقتصادی وجود دارد عملا الگوی اقتصاد مقاومتی نیست بلکه الگوهای توسعه ای است که بخشی را از اقتصاد سرمایه داری و بخشی را از اقتصاد سوسیالیستی و بخش هایی را هم از اقتصاد های دیگر گرفته است.


وضعیت این روزهای بیکاری در کشور!

پایگاه انقلاب نیوز: بیکاری دغدغه و معضل بزرگی است که باید به دست مسئولین حل شود، این دغدغه چنان برای رهبر انقلاب اهمیت دارد ایشان در دیدار با نمایندگان مجلس فرمودند"تولید داخلی، علاج رکود و اشتغال خیلی مهم است؛ شرمندگی این حقیر از اینکه جوانی بیکار با دست خالی به خانه می‌رود، کمتر از خود او نیست." شاید بتوان گفت این فرمایش رهبری تیر خلاص به مسئولین بود تا فکر چاره ای برای این معضل که می تواند باعث بروز دیگر معضلات نیز شود بود.