کارآفرینی جذاب جوان قمی+تصاویر

پایگاه انقلاب نیوز: بسیاری از جوانان برای پیدا کردن شغل مناسب دیگر نگاه به مسئولین و دولتمردان ندارند و خودشان دست به کار شده و دست به کارآفرینی های خلاق زده اند.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

رهبر انقلاب دغدغه معیشت مردم را دارند/ مسولین دست های پشت پرده واردات کالا را قطع نمی کنند!

پایگاه انقلاب نیوز: موسوی لارگانی گفت: واردات کالا بسیار بالاست و به وفور کالاهایی که در کشور تولید می شود وارد می شود، حتی برخی از کالاهایی که در کشور ما تولید می شود از نوع وارداتی آن از نظر کیفیت هم بهتر است اما متاسفانه دست برخی ها در کار است که اینها دستی بر آتش دارند نمی توانند این دست ها را قطع کنند و نمی توانند از این واردات جلوگیری کنند.


عوارضی قم- تهران1500تومان!/ عوارض 3 برابر شود خدمات 3 برابر می شود؟

پایگاه انقلاب نیوز: آزاد راه قم- تهران یکی از پر رفت و آمدترین آزاده راه های کشور است و قم شاه راه مواصلاتی 16 استان کشور است، گفته می شود در مسیر اتوبان قم تهران چهار برابر ظرفیت استاندارد خودرو تردد می کند.


در گفتگو با مشمولان سهام عدالت مطرح شد؛

سود سهام عدالت برای ما واریز نشده است!

پایگاه انقلاب نیوز: واریز مرحله اول سود سهام عدالت به حساب مشمولان و در پی آن واریز نشدن سود سهام عدالت به حساب برخی از سهامداران باعث ایجاد نگرانی در بین آنها شده است.


علت تفاوت در مبلغ واریزی سود سهام عدالت+تصاویر

پایگاه انقلاب نیوز: بعد از واریز اولین مرحله سود سهام عدالت مشمولان که سود به حسابشان واریز شده بود در خصوص تفاوت های سود های واریزی دچار ابهام شدند.


پایان موسم شعار برای دولتمردان و زمانه محک عیارها

پایگاه انقلاب نیوز: در لایحه بودجه سال آینده به موازات آن که متاسفانه وابستگی بودجه به نفت با وجود همه شعارهای داده شده دولت، بیشتر شده ، اما از آن سو نیز شاهد کاهش ۱۲ هزار میلیارد تومانی بودجه عمرانی هستیم.


کارشناس مسائل اقتصادی:

اقتصاد مقاومتی فقط مختص ایران نیست/ 70الی80درصد واردات به کشور مواد اولیه است

پایگاه انقلاب نیوز: کارشناس اقتصادی تاکید کرد: وضعیتی که اکنون در برنامه ریزی اقتصادی وجود دارد عملا الگوی اقتصاد مقاومتی نیست بلکه الگوهای توسعه ای است که بخشی را از اقتصاد سرمایه داری و بخشی را از اقتصاد سوسیالیستی و بخش هایی را هم از اقتصاد های دیگر گرفته است.


وضعیت این روزهای بیکاری در کشور!

پایگاه انقلاب نیوز: بیکاری دغدغه و معضل بزرگی است که باید به دست مسئولین حل شود، این دغدغه چنان برای رهبر انقلاب اهمیت دارد ایشان در دیدار با نمایندگان مجلس فرمودند"تولید داخلی، علاج رکود و اشتغال خیلی مهم است؛ شرمندگی این حقیر از اینکه جوانی بیکار با دست خالی به خانه می‌رود، کمتر از خود او نیست." شاید بتوان گفت این فرمایش رهبری تیر خلاص به مسئولین بود تا فکر چاره ای برای این معضل که می تواند باعث بروز دیگر معضلات نیز شود بود.


با منفی شدن تراز تجاری کشور صورت گرفت؛

سانسور جزئیات آمار واردات و صادرات سال ۹۵ توسط گمرک+ عکس

پایگاه انقلاب نیوز: با منفی شدن روند تجارت خارجی کشور در سال جاری، گمرک اقدام به سانسور آمار سال ۱۳۹۵ کرده تا امکان مقایسه جزئیات این مسئله برای رسانه‌ها وجود نداشته باشد.


گرانفروشی به شیوه دولت

پایگاه انقلاب نیوز: دولت در سامانه سماح، جهت ویزای زایران اربعین قیمت دلار را ۴۲۵۰ تومان محاسبه می‌کند؛ این در حالی است که قیمت دلار دولتی هم اکنون حدود ۳۵۰۰ تومان و قیمت در بازار آزاد ۴۰۱۰ تومان است.


چرا صرف آمارها برای فهم مسائل اقتصادی کفایت نمی‌کند؛

آمارها همیشه سخن نمی‌گویند!

آمارهای مراکز آماری حتی اگر بر اساس فرمول‌های درست باشد، باز هم از بیان و توصیف بخشی از واقعیت‌های اقتصادی و معیشتی مردم ناتوان است


سهام عدالت در پیچ و خم فقر مردم/ پرداخت سود سهام در هاله‌ای از ابهام

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: دولت اعلام کرده کسی که می خواهد کل سود سهام عدالت را بگیرد با ید مابه التفاوت و سهم خودش را پردخت کند تا به مالکیت کامل وی در بیاید تا دولت بتواند سود را به حساب واریز کند.


مردم از مسئولین به خاطر بیکاری عذرخواهی کنند!/دهه شصتی ها هنوز هم بیکار هستند!

پایگاه انقلاب نیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سالیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به افرادی که جویای کار هستند افزوده می شود.


افزایش واردات کالاهای مصرفی در سال اقتصاد مقاومتی!

پایگاه انقلاب نیوز: در حالی که دولت همواره شعار حمایت از اقتصاد مقاومتی می دهد، اما رشد واردات کالاهای مصرفی در ماه های گذشته، در تضادی آشکار با اهداف و شعارهای اقتصاد مقاومتی قرار دارد.


تداوم روند صعودی بیکاری و وعده های پی در پی دولتمردان!

پایگاه انقلاب نیوز:آمار بیکاری در فصل بهار سال جاری نسبت به بیست فصل قبل از آن رکوردشکنی داشته و این در حالی است که متاسفانه مسئولان و دولتمردان همچنان در مقام ارایه وعده به خلق الله هستند و مشخص نیست این وعده های پی در پی بالاخره چه زمانی سرانجام مناسبی در عرصه عمل پیدا می کنند.


ناگفته هایی صریح از قراردادهای جدید نفتی از زبان کارشناس اقتصادی

پایگاه انقلاب نیوز: کارشناس و تحلیلگر مسایل اقتصادی به بیان ناگفته هایی صریح از قراردادهای جدید نفتی با برخی کشورهای اروپایی پرداخت و آن را ناقض برخی اصول قانون اساسی و نیز در تضاد با منافع اقتصادی کشور دانست.