2018 January 21 - يکشنبه 01 بهمن 1396

نیاز دولت ها به بازوی توانایی چون سپاه کتمان ناپذیر است
کد خبر: ٤٤٣٣٥ تاریخ انتشار: ٠٦ آذر ١٣٩٥ - ١١:١٨
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
به بهانه شرایط امروز کشور و بحران های طبیعی و فراطبیعی؛
نیاز دولت ها به بازوی توانایی چون سپاه کتمان ناپذیر است

پایگاه انقلاب نیوز: مسلم است که این بیان حضرت امام(ره) که «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود» برای تعارف یا افزایش روحیه پرسنل سپاه نبود بلکه فرمایشی مسئولیت آور بوده و تاکیدهای مکرر ایشان بر بقا و تقویت سپاه، گویای اعتقاد و اعتماد عمیق ایشان به این نهاد انقلابی است.


به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه انقلاب نیوز؛از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، هسته ها و گروه های امنیتی-نظامی حافظ انقلاب تشکیل، و زمینه مناسب برای موجودیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فراهم گردید. به همین منظور فرزندان خوب ملت که خود در پیروزی و حفظ انقلاب نقش داشتند، با هدایت حضرت امام(س) در اواخر سال 1357 نهاد مقدس سپاه پاسداران را تاسیس کردند.

سپاه پاسداران هنگامی تولد یافت که انقلاب اسلامی با انواع توطئه ها و شرارت های داخلی گروهک ها که از طرف ابر قدرت های شرق و غرب هدایت می شدند، روبرو بود. از این رو مقابله جدی با آن مسایل بسیار ضرورت داشت و این امر مهم به عهده سپاه پاسداران گذاشته شد. سپاه پاسداران به تناسب ضرورت، در زمینه های انتظامی و امنیتی که در فرموده های امام امت به آنها اشاره شده است فعالیت کرد و نقش بسیار مهم و همه جانبه ای ایفا نمود.

واقعیت آن است که این بیان معروف حضرت امام (ره) مبنی بر این که «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود» برای تعارف یا افزایش روحیه پرسنل سپاه نبوده بلکه فرمایشی مسئولیت آور بوده و تاکیدهای مکرر ایشان بر بقا و تقویت سپاه، گویای اعتقاد و اعتماد عمیق ایشان به این نهاد انقلابی است.
 بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در موارد گوناگونی در بیاناتشان به نقش و وظایف سپاه اشاره و بر جایگاه و اهمیت این نهاد تاکید کرده اند. بخشی از این بیانات گرانقدر پیرامون رابطه سپاه و مردم و وظیفه هریک نسبت به هم است. نگاهی به بخشی از این فرمایشات می تواند بسیار راهگشا باشد: "در کنار قواى انتظامى پاسداران انقلاب نیز موجود و به حفاظت انقلابى اشتغال دارند. و باید ملت محترم با تمام قوا کوشش در حفظ این قواى انتظامى و فعال نمایند و از پشتیبانى آنها دریغ ننمایند؛ که این قوا در خدمت اسلام و از جنود اسلامند؛ که مولا امیر المؤمنین درباره آنها فرموده:، حُصُونُ الرَّعِیَّةِ، و زَینُ الوُلاةِ، و عِزُّ الدینِ، و سُبُلُ الأمنِ، و لَیسَ تَقُومُ الرَّعِیَّةُ الّا بِهِم و چون این قواى انتظامیه- که در خدمت خالق و خلق هستند- باید با روحیه قوى سربازى و در امن و امان به سر ببرند، و نیز در چنین حالى که سربازان اسلامند مورد نظر مقدس، ولىّ عصر- عجل اللَّه فرجه- هستند (صحیفه امام، ج 9، ص: 25 و26) "

در روزهای قبل تصاویری از کمک رسانی پاسداران سپاه آمل به سه کودک  که درسرمای ۴درجه زیرصفرباپای برهنه و بدون پوشش کافی در خرابه ای زندگی میکردند از سوی خبرگزاری فارس منتشر شد که حکایتی بسیار دردناک از جامعه امروز ماست که چنین پدیده های تاسف بار اجتماعی را شاهدش هستیم.

پاسداران جان بر کف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در هر صحنه ای در طول سالهای متمادی پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه و بخش های مختلف فرهنگی اجتماعی سازندگی و... برای پیشرفت کشور مشغول بوده و هستند در دولت های مختلف با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده اند.
 

دولت ها هر کدام با سیاست های متفاوت و مختلف خود هر یک دیدهای متفاوتی به سپاه و بسیج دارند یکی برای پیشرفت کشور بسیج و سپاه را همراه خود می کند و یکی هم معتقد به این نیست که سپاه و بسیج در راستای سازندگی کشور دخالتی داده شود اما با همه این فراز و نشیب ها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار خود را همچنان ادامه میدهد و به خدمت رسانی به مستضعفان جامعه و محرومان گام بر می دارد.

عینیت یافتن جمله تاریخی امام(ره)دردولت یازدهم :«اگرسپاه نبود،کشورهم نبود» را در همین کمک رسانی پاسداران سپاه آمل را می توان مشاهده کرد؛ یاری رساندن به چند کودک بی سر پناه و هزاران مثال دیگر مشابه این قصه در سطح کشور وجود دارد که بی شک قابل بیان نیست.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه