2017 December 16 - شنبه 25 آذر 1396

جزئیات جدید از پشت پرده تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان/ پرداخت وام 5 هزار میلیارد تومانی بدون ضامن به برخی از افراد
کد خبر: ٤٤٩٨٧ تاریخ انتشار: ٢١ بهمن ١٣٩٥ - ١٨:٢١
صفحه نخست » سیاسی » تازه های خبری
جزئیات جدید از پشت پرده تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان/ پرداخت وام 5 هزار میلیارد تومانی بدون ضامن به برخی از افراد

پایگاه انقلاب نیوز: نماینده مردم تبریز در مجلس از وام 5 هزار میلیارد تومانی به یکی از افراد فعال در فوتبال از صندوق فرهنگیان بدون ضامن خبر داد و گفت: کدام فرهنگی می‌تواند به راحتی از صندوق فرهنگیان وام بدون ضامن بگیرد.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، محمداسماعیل سعیدی ظهر امروز در نشست بانوان فرهنگی منتخب نواحی تبریز اظهار کرد: در یکی از بندهای برنامه ششم دولت به زمینه آموزش و پرورش اشاره کرده که کافی نیست و از این رو کمیسیون تلفیق بندهای الحاقی در زمینه توسعه تجهیز و ارتقای آموزش انجام داده است.

وی با یادآوری اینکه بندهای الحاقی در راستای انتظارات فرهنگیان است، افزود: از جمله مهم‌ترین مطالبات مردم و فرهنگیان شفاف‌سازی در زمینه صندوق ذخیره فرهنگیان است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه در صندوق فرهنگیان اختلاس صورت گرفته است، گفت: اختلاس در این مورد را نمی‌توان به تعابیر مختلف درآورد؛ البته بخشی از پرونده در کمیسیون در حال بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: فردی که در فوتبال هم فعالیت دارد از این صندوق 5 هزار میلیارد تومان وام گرفته است در حالی که دو زوج فوق لیسانس برای دو میلیون تومان وام به بانک  معرفی کردم که از آنها دو نفر کارمند خواستند و سپس به کمیته امداد معرفی شد که بازهم ضامن خواستند، ولی این شخص 5 هزار میلیارد تومان وام گرفته که هیچ ضامنی هم نخواستند.

سعیدی با بیان اینکه کدام فرهنگی می‌تواند به راحتی از این صندوق وام بگیرد، گفت:  در این زمینه مسؤول و مجلس غفلت کرده و دیوان محاسبات نظارت کافی نداشته است.

وی متذکر شد: چند مورد در زمینه کاهش موضوع قانونگذاری و تمایل به سمت نظارت را به رئیس مجلس شورای اسلامی گفته‌ام تا مجلس و دستگاه‌های نظارتی بخش نظارت خود را تقویت کنند.

سعیدی با اشاره به اینکه خناس‌ها اعتماد را در کشور از بین برده‌اند، گفت: قبلا ما مبنای کار را اعتماد گذاشته بودیم ولی برای آن چارچوبی نکردیم و این اعتماد در برخی جاها برایمان گران تمام شد.

وی با بیان اینکه  شکایتی در زمینه صندوق ذخیره به قوه قضائیه داده نشده است، گفت: در مجلس از چندین بخش به این موضوع رسیدگی شده بخشی از پول پس گرفته و برخی باقی مانده و در کل اجازه سیاسی کردن موضوع را نخواهیم داد.

سعیدی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم به حداقل حقوق و پاداش نیز رسیدگی شد و البته به حقوق‌های نجومی هم رسیدگی شد.

وی تصریح کرد: قانون مدیریت خدمات کشور برای اصلاح توسط کمیسیون اجتماعی بیان شده است زیرا تا وقتی اصلاح نشود تبعیض حقوقی خواهیم داشت.

نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: در دولت قبلی در زمینه اصلاح خدمات کشوری تعلل شد و متاسفانه این روند در این دولت نیز ادامه یافت که برخی‌ها اجازه اصلاح نمی‌دهد.Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه