2017 July 26 - چهار شنبه 04 مرداد 1396

حقارت شازده پهلوی؛ شیخک‌های حاشیه خلیج فارس بر ملت ایران برتری دارند!
کد خبر: ٤٥٠٥٧ تاریخ انتشار: ٢٤ بهمن ١٣٩٥ - ٠٦:٥٥
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
حقارت شازده پهلوی؛ شیخک‌های حاشیه خلیج فارس بر ملت ایران برتری دارند!

پایگاه انقلاب نیوز: در یک سال اخیر مواضع رضا پهلوی آخرین فقره ذکور از نسل پهلوی ها به شدت تغییر کرده و در بیانیه ها و مصاحبه هایی که انجام می دهد به اسامی مجعول خلیج ع ر ب ی اشاره می کند. وی هم چنین در خصوص جزایر سه گانه ایرانی خلیج فارس در مصاحبه ای با روزنامه الوطن ادعا کرده بود که در صورت بر عهده گرفتن قدرت در ایران این جزایر را به امارات واگذار می کند! و یا در جایی دیگر از تقسیم ایران به ملیت های مختلف در آینده نزدیک نوید داده بود.

به گزارش خبرنگار سرویس رصد پایگاه انقلاب نیوز، همه این اظهارات شاذ باعث شد که چند ماه قبل جمع زیادی از سلطنت طلبان در بیانیه ای از اظهارات و موضع گیری های اخیر وی به عنوان سخنگوی شورای ملی ایران اعلام برائت کنند و به وی اخطار نمایند که در صورت تکرار این حرف های وی را از جایگاه ولیعهدی ایران عزل می کنند.

در واقع، «ربع پهلوی» به جای آنکه عامل وحدت و اتحاد بین سلطنت‌طلبان باشد و مخالفان جمهوری‌اسلامی را متحد نماید، خود به نماد انفکاک و درگیری تبدیل شده است و بسیاری از سلطنت‌طلبان بر سر حمایت یا عدم‌حمایت از وی، هر روز و در طول شبانه‌روز بخصوص در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های ماهواره‌ای وابسته به خود، مشغول به دعوا هستند.

این انفکاک و انشقاق در یک ماه گذشته بسیار بیشتر شده تا جایی که طرفداران سلطنت رسما وی را خائن و فریب کار می دانند. وی به محض انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا به وی نامه نوشت و از وی برای نابودی ایران دعوت به عمل آورد.وی با این که ادعا کرد در این نامه می خواهد ترامپ را از حمله به ایران برحذر دارد ولی در انتهای نامه خود با برشمردن برخی از ویژگی های جمهوری اسلامی ایران، ترامپ را تشویق به نابودی ایران عزیز کرد و نوشت تنها راه شکست بنیادگرایی اسلامی در ایران پایان رادیکالیسم اسلامی و تروریسم سازمان یافته در منطقه و جهان است.وی همچنین چند روز پیش در ایام پیروزی انقلاب اسلامی هم نامه ای به ترامپ نوشت و بار دیگر علاوه بر نقض تمامیت ارضی ایران از ترامپ مجددا گدایی اعتبار نمود.«ربع پهلوی» در نامه خود به ترامپ، مخالفان جمهوری‌اسلامی را افرادی “آزادی‌خواه” نامید و با تملق و چاپلوسی برای ترامپ، مدعی شد که نباید مخالفان جمهوری‌اسلامی قربانی قوانین مهاجرتی و امنیتی جدید آمریکا شوند.

وی که وابستگی به بیگانه از پدرش به ارث برده، در نامه به ترامپ، خود را نماینده مردم ایران معرفی کرده است؛ در حالی که در ماه‌های اخیر بسیاری از عناصر سلطنت‌طلب که از یاران و حامیان سینه چاک او بودند، به دلیل اقدامات و سخنان ضدملی «ربع پهلوی» از او اعلام برائت کرده‌اند و در واقع حتی حامیان دیروز وی نیز قبولش ندارند.

وی چند ماه پیش مصاحبه ای با یک روزنامه سعودی انجام داد که در این مصاحبه گفت دولت های خارجی باید کمک کنند تا حکومت اسلامی را در ایران سرنگون کنیم وی هم چنین از دولت ترامپ خواسته بود تا در این زمینه با وی همکاری کند وی در این مصاحبه هم چنین ادعا کرده بود که نامه او به دونالد ترامپ مورد توجه وی قرار گرفته و با واکنش مثبت وی همراه بوده است.

 

وی اخیرا مصاحبه ای با صدای آمریکا انجام داده و در این مصاحبه ضمن این که به جدایی ملت و حکومت ایران تاکید کرده است گفته که کشور های عربی و حاشیه خلیج فارس که به خون ایران تشنه هستند باید در خصوص آینده نظام حاکم بر ایران تصمیم بگیرند نه مردم ایران.

این اظهارات سخیف او واکنش های زیادی را در بین ایرانیان و به خصوص ایرانیان خارج کشور در بر داشته است تا جایی که حتی صدای برخی از سلطنت طلبان نیز در آمده و وی را خائن بالفطره می دانند.

مواضع چند وقت اخیر شخص «ربع پهلوی» و برخی اطرافیانش علیه نظام پادشاهی و حتی تمسخر شاهان پهلوی، بسیاری از سلطنت‌طلبان و عشاق رژیم پهلوی را به خون «ربع پهلوی» و نوچه‌هایش تشنه کرده است.Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

چند رسانه ای
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه