2017 July 26 - چهار شنبه 04 مرداد 1396

رئیس شورای ایرانیان آمریکا خطاب به رضا پهلوی: تو را به دموکراسی سنه نه!
کد خبر: ٤٥١٢١ تاریخ انتشار: ٢٧ بهمن ١٣٩٥ - ٠١:٢١
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
رئیس شورای ایرانیان آمریکا خطاب به رضا پهلوی: تو را به دموکراسی سنه نه!

پایگاه انقلاب نیوز:ربع پهلوی هفته گذشته در گفتگویی با صدای امریکا از کشورهای عرب منطقه و اسرائیل خواسته بود برای سرنگونی جمهوری اسلامی وارد عمل شوند.

به گزارش خبرنگار سرویس رصد پایگاه انقلاب نیوز،رضا پهلوی، که این روز ها حتی در میان سلطنت طلبان هم مهجور واقع شده در مصاحبه خود با شبکه صدای آمریکا و یک روزنامه آمریکایی خواستار گفت‌ وگوی مستقیم بین واشنگتن و «اپوزیسیون‌ دموکراتیک ایران» شده است.

رضا پهلوی در گفتگو با«وال استریت ژورنال» گفته «چنانچه آمریکایی‌ها تمایل به گفت‌وگوی دو جانبه با مخالفان داشته باشند، جواب ما آری است».

وی در این مصاحبه، همچنین ضمن انتقاد از رویکرد باراک اوباما در حمایت نکردن از اپوزیسیون جمهوری اسلامی، تاکید کرده: «اکنون زمان آن رسیده که با صدای بلند خارج از جمهوری اسلامی سخن بگوییم».رضا ربع در ادامه گفته: «دولت ترامپ باید به طور مستقیم با رهبران اپوزیسیون‌‌های ایرانی وارد مذاکره شود».

هرچند این اظهارات از طرف بسیاری از طیف های اپوزیسیون جدی گرفته نشد ولی این سخنان باعث واکنش هایی در میان دیگر اعضای اپوزیسیون شد و برخی از افرادی که در میان سلطنت طلبان و ضد انقلابیون خود را سابقه دار می دانند به این سخنان اعتراض کردند.

از مهمترین مخالفت ها می توان به مصاحبه هوشنگ امیر احمدی دلال رابطه ایران و آمریکا اشاره کرد که در مصاحبه ای با کیهان لندن رضا پهلوی را آدمی ناتوان دانست.

امیر احمدی که خود را رئیس شورای ایرانیان آمریکا ایالت نیوجرسی می داند در خصوص موضع ترامپ در برابر ایران گفت :ترامپ با اسلام مخالف است ولی با سعودی ها رابطه خوبی دارد چون آنها اسلام ناب محمدی ندارند بلکه اسلام آمریکایی دارند و البته پول کلانی هم دارند و این باعث شده ترامپ عاشق اون اسلام باشد. “وی سیاست آینده آمریکا را عدم پیروی از سیاست نه جنگ و نه صلح با ایران دانست و تاکید کرد که این موضع برای ایران خطرناک است.

امیر احمدی که در سال های گذشته روابطی را با برخی از اعضای دولت های پیشین هم داشته و چندین بار به ایران سفر کرده در خصوص طرح رضا پهلوی گفت:”این چیزی که رضا پهلوی میگوید که آقای ترامپ با اپوزیسیون دموکرات مذاکره کند اصلا نمی تواند عملی شود چرا که این اپوزیسیون دموکرات اساسا وجود ندارد مثلا فردا ترامپ بیاید بگوید آقای رضا پهلوی بیا با هم مذاکره کنیم چه کسی باید جلو بیاید؟ رضا پهلوی کسی را نمایندگی نمیکند او یک شورای ملی دور خود جمع کرده که جمعا به اندازه انگشتان دست می شود و تازه کسی هم آنها را قبول ندارد”.

وی در ادامه مصاحبه خود خطاب به شازده پهلوی می گوید :”اگه جای تو بودم اول می رفتم صد نفر آدم درست و حسابی پیدا می کردیم بعد می رفتم مذاکره میکردم. تا حداقل بگویم من نماینده این طیف هستم”.وی با اشاره به رابطه رضا پهلوی با برخی از سرمایه داران صهیونیست که باعث شد وی چند ماه پیش از دست این دشمنان ملت ایران جایزه حمایت از حقوق بشر را بگیرد گفت:”مردم ایران نمی خواهند حکومت یا حاکمی داشته باشند که وابسته به قدرت های دیگر باشد”.

امیر احمدی که روابط تنگاتنگی هم با شورای ملی ایرانیان آمریکا که به عنوان لابی دموکرات ها در جریان توافق هسته ای محسوب میشود دارد در انتهای مصاحبه خود گفت:”رضا پهلوی آدم خوبی است باید حرف افراد با‌تجربه را گوش کند. ولی برعکس عمل می کند چند تا میهمانی میگیرد از سرمایه داران پول جمع آوری می کند بعد میرود دنبال کار خودش و کاری به طبقه متوسط ندارد.باید به رضا پهلوی گفت تو را به دموکراسی سنه نه؛ تو پدر و پدر بزرگت صنعت آوردن و راه ساختن بیا برو پرچم دار آبادانی و ساختمان سازی باش و بگو کاری به دموکراسی ندارم. و در حوزه ای که تخصص نداری ورود نکن. تو و پدرانت هیچ وقت نماینده قشر متوسط و پایین جامعه نبوده اید.”

وی هم چنین به کلاه برداری هایی که اطرافیان ربع از وی می کنند اشاره کرد و گفت:”بیشتر افراد  میروند  با وی در میهمانی ها یا جلسات شرکت می کنند ولی  بعد پشت سرش می گویند این آدم بیخودی است و هیچی سرش نمی شود.”

در هفته های اخیر به دلیل عملکرد بسیار ضعیف رضا پهلوی روز به روز به تعداد منتقدین وی که عموما از طیف های سلطنت طلب هستند اضافه می شود و کنترل اوضاع سلطنت طلبان از دست وی خارج شده است.Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

چند رسانه ای
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه