2017 December 16 - شنبه 25 آذر 1396

تحریم های امریکا علیه ایران صراحتا نقض برجام است
کد خبر: ٤٨٢٠١ تاریخ انتشار: ١٦ مرداد ١٣٩٦ - ١٢:٥٧
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
فواد ایزدی در گفت و گو با انقلاب نیوز:
تحریم های امریکا علیه ایران صراحتا نقض برجام است

پایگاه انقلاب نیوز: فواد ایزدی گفت: امریکایی ها متوجه نشدند که طبق نظر سنجی ها وقتی هرچه تحریم ها و فشار بیشتر می شود مردم دولت ها را مقصر نمی دانند بلکه دولت امریکا را مقصر می دانند.به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، فواد ایزدی کارشناس مسائل امریکا در پاسخ به این سوال که امریکایی ها با تصویب این قانون دقیقا به دنبال چه چیزی هستند بیان داشت: این قانون برجام را از داخل تهی می کند و نیاز به تحلیل کارشناسی نیست. سران امریکایی در ماه های اخیر به کرات این موضوع را بیان کرده اند که آنها فقط به دنبال تغیر رژیم ایران هستند. آنها در سال 1332 این کار را انجام دادند و امروز  با اعمال تحریم های گسترده هم به دنبال همین تصمیم شوم هستند. 
 
کارشناس مسائل امریکا تاکید کرد: این موضوع به این معنی است که آنها می خواهند با فشار اقتصادی بر روی آحاد مردم و انجام تظاهرات این کار را عملی کنند ولی آنها متوجه نشدند که طبق نظر سنجی ها وقتی هرچه تحریم ها و فشار بیشتر می شود مردم دولت ها را مقصر نمی دانند بلکه دولت امریکا را مقصر می دانند. مردم این را دیدند که دولت یازدهم امتیازات فراوانی را در قضیه هسته ای به امریکایی ها داد و این موضوع را هم خود آنها اذعان داشتند.
 
ایزدی افزود: امریکایی های اعلام کرده بودند که ایران چهار مسیر برای تولید بمب اتمی داشت و ما هر چهار مسیر را بستیم. آنها بارها گفته بودند که ما سایت هسته ای فردو، آب سنگین اراک، سایت هسته ای نطنز و یک مسیر مخفی را بستیم. آن چیزی که عیان است این است که ایران در حوزه دادن امتیازات فراوان چیزی کم نگذاشته است.
 
وی ادامه داد: منتهی در عمل چه چیزی دیدیم؟! قرار بود مشکلات بانکی، نفتی، حوزه پتروشیمی، واردات، صادرات و ... حل شود ولی عملا در هیچ حوزه ای مشکل کشور حل نشده است. امریکا به دنبال این بود که خیال خود را در موضوع هسته ای حل کند و این اتفاق نیز افتاد تا در نهایت با گرفتن اهرم های قدرت به نظام جمهوری اسلامی ضربه وارد کند و آن را تغیر دهد.
 
 
وی با انتقاد از کسانی که از دستاوردهای برجام حمیات می کنند اظهار داشت: از تمام کارشناسان حامی برجام سوال می کنم که بعد از برجام چند دلار به کشور وارد شده است و مشخصا عدد بگویند؟! جواب این است که این مقدار صفر است، امریکایی ها ما را مجبور می کنند که برای فروش نفت ار ارضی به غیر از دلار استفاده نکنیم و درمقابل اجازه ورود آن را به ما نمی دهند این یعنی عملا وارد نشدن ارض به کشور!
 
 
تحلیل گر مسائل امریکا تاکید کرد: ایران متعهد می بود که برای لغو تحریم ها بایدبه مدت 8 سال برجام را اجرا کند تا تعلیق تحریم ها تبدیل به لغو تحریم ها بشود. بند هشت این قانونی که تصویب شده است یک شرط دومی برای برجام گذاشته است و آن این است که رئیس جمهور امریکا می تواند افراد و ارگان هایی که در نظر دارد را به صورت دلخواه مورد تحریم قرار دهد! آیا این نقض برجام نیست؟ آیا این از داخل تهی شدن برجام نیست؟
 
انتهای پیام/ 170 /3


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه