2018 February 21 - چهار شنبه 02 اسفند 1396

ایران همه دنیا را حیرت زده کرد/فرمان امام خمینی روی زمین مانده بود+عکس
کد خبر: ٥٠٨٢٣ تاریخ انتشار: ٠٥ مهر ١٣٩٦ - ٠٨:٣٥
صفحه نخست » اجتماعی » مطلب ویژه
در گفتگوبا معاون شهید زین الدین مطرح شد؛
ایران همه دنیا را حیرت زده کرد/فرمان امام خمینی روی زمین مانده بود+عکس

پایگاه انقلاب نیوز: معاون شهید زین الدین گفت: برای اولین با رزمندگانی که در همه امکانات در تحریم بودند حتی در مختصرترین مهمات و سلاح های انفرادی هم با مشکل روبرو بودیم، اما عملیات ثامن الائمه به دنیا ثابت کرد که می توان یک تفکر انقلابی و یک حرکتی که متکی به قدرت ایمان باشد ولو با دست خالی پیروز شد.

سردار احمد فتوحی معاون شهید مهدی زین الدین در فرماندهی لشکر 17 علی بن ابی طالب(ع) دوران دفاع مقدس به مناسبت عملیات ثامن الائمه سالگرد شکست حصر آبادان در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز اظهار داشت: ابتدای جنگ تحمیلی که صدام و رژیم بعث عراق نتوانستند خوزستان را به عنوان یک هدف بزرگ تسخیر کنند، همه تمرکز خودشان را روی خرمشهر و آبادان گذاشتند تا شهر آبادان را بگیرند، به اصطلاح ما حصر آبادان یک هدف واسط بود تا برای چانه زنی های سیاسی و برای تبلیغ و تجدید روحیه نظامیشان دستشان پر باشد.

فرمان امام خمینی روی زمین مانده بود

وی بیان داشت: دقیقا در همان زمان حضرت امام خمینی(ره) به استراتژی جدید عراق حمله کرد، یعنی عراقی که  می خواست خوزستان را بگیرد دید که نمیتواند برای گرفتن ابادان آمد، حضرت امام(ره) هم دقیقا دست گذاشت روی همان نقطه و به اصطلاح حمله کرده به آن استراتژی کوچیک و واسط عراقی ها و فرمان دادند حصر آبادان باید شکسته شود، دقیقا 45 روز از جنگ گذشته بود.

رزمنده دفاع مقدس تصریح کرد: این قصه و این فرمان ولی روی زمین ماند زیرا دولتمردان لیبرال آن زمان به عصای مجامع بین المللی تکیه داده بودند و نتوانستند استعداد و توان جمهوری اسلامی ایران را به کار بگیرند و این حکم امام تقریبا 11 ماه بدون جواب ماند، یعنی حکم ولی 11 ماه بدون هیچ تلاشی برای اجرا ماند.

با عزل بنی صدر پیروزی در جبهه ها افزایش یافت

معاون شهید مهدی زین الدین خاطر نشان کرد: تا اینکه بنی صدر و حاکمیت لیبرال در خرداد 60 عزل شد  بعد از آن به سرعت رزمندگان تلاش کردند و همه توان و تلاششان این بود که فرمان ولی فقیه اجرا شود.

وی تصریح کرد: تلاش برای شکست حصر آبادان  در سه محور عملیاتی بود دو محور اصلی و یک محور فرعی ، رزمندگان در منطقه شمال آبادان که محور اصلی بود یعنی منطقه  دارخوئین تلاش زیادی کردند  محور دیگر جنوبی بود که "فیاضیه" بود و یک محور هم محور مرکزی و فرعی بود که همان جاده ماهشهر بود.
 

راوی دفاع مقدس گفت: تقریبا دوماه و نیم بعد از عزل بنی صدر بود که رزمندگان با همه تلاش ساعت یک بامداد روز 5 مهرماه سال60 عملیات شکست حصر آبادان با نام عملیات ثامن الائمه آغاز کردند ، روز اول عملیات هم پل "مارد" که مشهورترین پلی بود که تقریبا یک لشکر زرهی عراق از آن عبور کرده بود این محور را همان صبح عملیات رزمندگان تهدید کردند و ساعت8:30 صبح پل "مارد" را تصرف کردند.

برای اولین بار به صورت گسترده دشمن محاصره شد

فتوحی تاکید کرد: تقریبا برای اولین بار یک مجموعه وسیعی از عراقی ها تانک و نفربر و همچنین نیروی نظامی شان در محاصره افتادند و تا عصر همان روز هم تعداد زیادی تانک و نفربر غنیمت گرفته شد و نزدیک 1800نفر هم اسیر گرفته شد این اتفاق برای اولین بار رخ داد یعنی یک چاشنی و جرقه ای زده شد که می شود منهای تفکر کلاسیک یا  بحث های نظامی مطرح، با یک نبرد انقلابی هم با عراق جنگید.

معاون شهید زین الدین افزود: برای اولین با رزمندگانی که در همه امکانات  در تحریم بودند حتی در مختصرترین مهمات و سلاح های انفرادی هم با مشکل روبرو بودیم، اما عملیات ثامن الائمه به دنیا ثابت کرد که می توان یک تفکر انقلابی و یک حرکتی که متکی به قدرت ایمان باشد ولو  با دست خالی پیروز شد.
 

قدرت ایمان بر سلاح پیروز شد

رزمنده دفاع مقدس گفت: شکست حصر آبادان ثابت کرد مانند آن تفکر لیبرالی غربی نباید به عصای پوسیده مجامع بین المللی تکیه داد و این حرکت انجام شد و یک دور شتابانی بعد از عملیات شکست حصر آبادان در جبهه ها گرفته شد و یک روح تازه در بین رزمندگان دمید و تقریبا همه مجامع جهانی اعتراف کردند که فضا و مدیریت جنگ عراق و ایران عوض شده و به دست تفکری افتاده است که  تا آن زمان برای دنیا ناشناخته بود حتی نمی توانستند بگویند تفکر انقلابی زیرا اصلا نمی دانستند تفکر انقلابی یعنی چه؛ می گفتند امواج انسانی و یا تعابیری از این دست به کار می بردند.

جانشین اسبق لشکر 17 علی بن ابیطالب بیان داشت: افرادی که دل به توکل خدا بستند و تبدیل شدند به انسان هایی که با یک سلاح سبک در دل شب، فنی ترین حرکت های فریبنده و غافلگیر کننده را به منصه ظهور گذاشتند و بسیار زیبا فرمان ولی فقیه را  اجرا کردند.

فتوحی تصریح کرد: بعد از آزادی حصر آبادان در داخل کشور ثابت کردیم که می توانیم منهای تفکرات کلاسیک  و فنون نظامی جنگید و دفاع کرد و در خارج از کشور هم همه دنیا به این مسئله اعتراف کردند که یک حرکت جدید انقلابی در جبهه ها شروع شده که دقیقا در دنیا تعبیر جدید و یک غافلگیری در دنیا طرح شد.
 

معاون شهید زین الدین خاطر نشان کرد:  در جبهه ها این آزادی در روحیه رزمندگان تاثیر زیادی گذاشت زیرا فرمان ولی فقیه روی زمین مانده بود، و رزمندگان هم با دل چاک چاک که اختیاری هم نداشتند مانده بودند زیرا مدیریت جنگ دست یک عده ای بود که خیلی  اعتقادی نداشتند کما اینکه  امروز هم  اگر بخواهیم یک فلش بک هنری هم بزنیم همین خون دل را امروز انقلابیون دارند.

رزمنده دفاع مقدس در پایان افزود: وقتی فرمان ولی فقیه اجرا شد طبیعتا هم برکات خدا را به همراه داشت هم روحیه نوان جدید در بین جوانان و مردم در جبهه و پشت جبهه دمید شد و دور شتابانی از پیروزی ها گرفته شد تا جایی که  تا 7ماه بعد تقریبا همه مناطق اشغالی ما از دست اشغالگران بعثی آزاد شد.

گفتگواز مرضیه مهدیلو

انتهای پیام/120


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه