2018 January 23 - سه شنبه 03 بهمن 1396

مرگ بر آمریکا؛ زیباترین شعار 13آبان پسا نقض برجام!
کد خبر: ٥١٩٨٧ تاریخ انتشار: ١٠ آبان ١٣٩٦ - ١٠:٢٣
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
مرگ بر آمریکا؛ زیباترین شعار 13آبان پسا نقض برجام!

پایگاه انقلاب نیوز: روز 13 آبان سالهاست که به نماد استکبار ستیزی تبدیل شده و به فرموده مقام معظم رهبری آمریکا خود استکبار است و با توجه به جنایت های رخ داده در منطقه که پشت همه آنها آمریکا قرار دارد این رو نه تنها درایران بلکه باید در جهان به عنوان روز مبارزه با استکبار آمریکا تبدیل شود مسئله ای که با تلاش دولت مردان عملی خواهد شد.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز،بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم و پس از اتخاذ رویکرد جدید دولت یازدهم در تعامل با دنیا، شاهد حرکات و فعالیت های مختلفی در داخل همچون لغو نشست های ضد آمریکایی و ضد استکباری، جمع آوری پوسترهای ضد آمریکایی از سطح برخی از شهرها از جمله پایتخت، تلاش برای حذف شعار مرگ بر آمریکا بودیم.

مدت ها زمزمه حذف شعار مرگ بر آمریکا به بهانه مذاکرات هسته ای هم مطرح می شد تا جایی که عده ای مس خواستند حتی راهپیمایی 13 آبان را به دلیل تسخیر لانه جاسوسی تحت تاثیر قرار دهند.

برخی ها پا را هم فراتر گذاشته و در اولین 13آبان دولت یازدهم خواستار حذف راهپیمایی این روز بودند تا جایی که با نقل خاطراتی از امام خمینی(ره) هزینه کرده و بیان می کردند که امام خمینی(ره) موافق حذف شعار مرگ بر آمریکا بود همان زمان اخباری برای تحت فشار قرار دادن برخی شهر ها برای برگزار نشدن راهپیمایی 13آبان به گوش می رسید اما مردم تصمیم گیرنده اصلی برگزاری راهپیمایی بودند و در همه شهر ها راهپیمایی باشکوهی برگزار شد.
 
امام هرگز موافق حذف شعار  مرگ بر آمریکا نبود

روشن ترین موضع درباره شعار «مرگ بر آمریکا» از سوی شخص امام گرفته شده است، اظهارنظر هایی که در سال های پایانی عمر با برکت ایشان نقل شده مشخص می کند رهبر کبیر انقلاب اسلامی چه نظری درباره آمریکا و شعار علیه آن داشته اند.

امام خمینی در پیامی که به منشور روحانیت مشهور است، در 13 اسفند سال 1367 می فرمایند: ما شعار سرنگونی رژیم شاه را در عمل نظاره کرده‏ایم، ما شعار آزادی و استقلال را به عمل خود زینت بخشیده‏ایم، ما شعار «مرگ بر امریکا» را در عمل جوانان پرشور و قهرمان و مسلمان در تسخیر لانۀ فساد و جاسوسی امریکا تماشا کرده‏ایم، ما همۀ شعارهایمان را با عمل محک زده‏ ایم.

ایشان در ادامه تصریح می کنند: انقلاب به هیچ گروهی بدهکاری ندارد و ما هنوز هم چوب اعتمادهای فراوان خود را به گروهها و لیبرالها می‏خوریم، آغوش کشور و انقلاب همیشه برای پذیرفتن همۀ کسانی که قصد خدمت و آهنگ مراجعت داشته و دارند گشوده است ولی نه به قیمت طلبکاری آنان از همۀ اصول، که چرا مرگ بر امریکا گفتید!

در حین مذاکرات هسته ای و بعد از آن برخی اصلاح طلبان تندرو گویا حذف شعار مرگ بر آمریکا را جزء بندهای برجام می دانستند و بیشترین تاکید و حساسیت نسبت به 13 آبان بود زیرا در این روز سفارت آمریکا در ایران که تبدیل به لانه جاسوس شده بود به تسخیر دانشحویان پیرو خط امام در آمد.

روز 13 آبان سالهاست که به نماد استکبار ستیزی تبدیل شده و به فرموده مقام معظم رهبری آمریکا خود استکبار است و با توجه به جنایت های رخ داده در منطقه که پشت همه آنها آمریکا قرار دارد این رو نه تنها درایران بلکه باید در جهان به عنوان روز مبارزه با استکبار آمریکا تبدیل شود مسئله ای که با تلاش دولت مردان عملی خواهد شد.
 
تندرو ها نتوانستند چهره آمریکا را بزک کنند

با توجه به مدیریت رسانه ای این مسئله از سوی برخی از تندرو های داخلی که رسانه های زنجیره ای در اختیار دارند  در افکار عمومی نیز جا افتاده بود که  با امضای برجام آمریکا به تعهدات خود پایبند است و در مقابل تعطیلی بخشی از توان هسته ای ایران تحریم ها برداشته خواهد شد اما هر چه از مدت زمان اجرای برجام می گذشت مردم مشاهده می کردند که آمریکا به تعهدات خودش در برجامی که چند کشور نیز پای آن را امضا کرده اند متعهد نیست چه برسد به اینکه آمریکا قابل مذاکره مستقیم باشد.

حتی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که در صدر گروه مذاکره کننده ایران با 5+1 بود نیز بارها نقض و عدم پایبندی آمریکا به روح و متن برجام را اعلام کرده است.

در این زمینه سیامک مره صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وقتی در مقابل یک توافقی مانند برجام که با اجماع جهانی ایجاد شده که آمریکا فقط یک بخش از آب بوده است بد عهدی می کند حتی تعداد افراد معدودی در ایران باشند که فکر کنند که می شود برای مذاکره با آمریکا راه حلی پیدا کرد این حرکت های اخیر ترامپ نقض تفکر آنها است.

وی خاطر نشان کرد: وقتی ترامپ به یک اجماع جهانی پایبند نیست چگونه می توان برای معاهدات بعدی با آنها سر میز مذاکره نشست، رفتار ترامپ همان چند نفر معدود سهل اندیش را که فکر می کردند می توان با مذاکره با آمریکا مشکلات فی مابین ایران و آمریکا را حل کرد با این اتفاقات دیگر به آنها هم ثابت شد که آمریکا به عهد خودش پایبند نیست و مطمئنا مذاکره کردن با یک آدم بدعهد  اتلاف وقت است.

نقض پی در پی برجام از سوی آمریکا حتی احزاب و گروه هایی که دل به آمریکا بسته بودند را نیز متوجه کرد که تنها راه مقابله با آمریکا مقاومت و عدم سازش است و نفض برجام می تواند تایید بزرگی بر راهپیمایی روز 13 آبان روز استکبار ستیزی باشد زیرا با توجه به آنچه در صحنه عمل مشاهده می شود آمریکا همچنان شیطان بزرگی است که خوی استکباری خود را علیه ملت ها به کار می گیرد و یکی از اهداف سفر اخیر وزیر خارجه آمریکا به منطقه غرب آسیا نیز همین مساله بوده است.

اما پیشرفت های و افزایش توان نظامی و دفاعی ایران بعد از دفاع مقدس باعث شده تا امروز نتواند بر علیه ملت ایران اقدام عملیاتی نظامی کنند اما با تحریم های ناجوانمردانه اقتصادی و نا امن کردن منطقه در حال ضربه زدن به ملت ایران و اسلام  هستند البته ذکر این نکته ضروری است که اقدامات استکباری آمریکا در منطقه علیه بشریت است و تنها مسلمانان را شامل نمی شود.

با روشن شدن چهره حقیقی آمریکا برای همه 13 آبان امسال مطمئنا با 13 آبان های سالهای گذشته تفاوت اساسی خواهد داشت، زیرا پیش از این عده ای به خاطر نگاه غرب پرستی و آمریکای دوستی که داشتند مدام این مسئله را مطرح می کردند که می توان با آمریکا وارد مذاکره مستقیم شد و شعار مرگ بر آمریکا از شعار های نقلاب حذف شود و سند و مدرک خود را نیز توافق هسته ای و برجام می دانستند مسئله ی که دیگر نمی توانند از آن بهره برداری کنند.

انتهای پیام/120


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه