2018 January 23 - سه شنبه 03 بهمن 1396

هویت شیطانی آمریکا با تسخیر لانه جاسوسی بر همگان عیان شد
کد خبر: ٥١٩٩٤ تاریخ انتشار: ١٠ آبان ١٣٩٦ - ١٤:٣٠
صفحه نخست » سیاسی » مصاحبه و گفتگو
معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع):
هویت شیطانی آمریکا با تسخیر لانه جاسوسی بر همگان عیان شد

پایگاه انقلاب نیوز: معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه هویت شیطانی آمریکا با تسخیر لانه جاسوسی بر همگان عیان شد، گفت: پس از روی کار آمدن ترامپ و انحلال برجام و سرگیری تحریم ها کنگره آمریکا نشان داد هنوز روحیه استبار ستیزی آمریکا پابرجاست.

فائزه عظیم زاده اردبیلی در گفت و گو با خبرنگار انقلاب نیوز، با اشاره به لزوم ایستادگی در برابر آمریکا و استکبار جهانی اظهار داشت: روز 13 آبان به نام مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری شده است چون سه واقعه مهم تاریخی در این روز اتفاق افتاده است.

وی افزود: تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در سال 43 اتفاق می افتد که دلیل آن این است که امام راحل با کاپیتولاسیون مخالفت می کند مورد محاکمه قرار می گیرد و از ایران به ترکیه تبعید می شود.

تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه آغاز روحیه استکبار ستیزی ایران است

معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه  تبعید امام راحل به ترکیه سبب آغاز روحیه استکبار ستیزی در تاریخ معاصر ایران است، بیان داشت: امام خمینی(ره) به دلیل مبارزه با تفکر استکباری آمریکا مورد تبعید قرار گرفت، امام فرمود بر اساس کاپیتولاسیون اگر ایرانی سگ امریکایی را زیر بگیرد و اگر شاه هم باشد  باید مورد بازخواست قرار بگیرد اما اگر یک ایرانی شخص آمریکایی را بکشد مورد مجازات قرار می گیرد.

13 آبان مبارزه با آمریکا و استکبار جهانی است

پژوهشگر برترعلمی ابراز داشت: یکی از محورهای 13آبان در تاریخ انقلاب اسلامی مبارزه با آمریکا و استکبار جهانی است، در این روز کماندوها به منزل امام راحل در قم حمله کرده و امام را با آزار و اذیت به ترکیه تبعید کردند.

عضو هیئت عالمی دانشگاه امام صادق(ع) افزود: 13 آبان سال 57 که روز دانشجو نامگذاری شده است در این روز دانشجویان با هدایت رهبری و علما به سمت دانشگاه تهران حرکت کرده و برای ابرازمخالفت با دولت آمریکایی پهلوی یک حرکت سرنوشت ساز را رقم می زنند.

استاد دانشگاه افزود: صبح روز 13 آبان مقابل دانشگاه تهران بیش از 56 نفر از جوانان به شهادت رسیده و صدها نفر نیز مجروح شدند که جرم آنها آزادی بیان و  مذهب و استقلال طلبی  و آزادی خواهی برای انجام مناسک دینی بوده است، در حقیقت 13 آبان سال 57 نیز  لانه جاسوسی که همان سفارت آمریکا بود به تسخیر دانشجویان پیرو خط امام درمی آید.

عظیم زاده اردبیلی با بیان اینکه امام خمینی(ره) حمله دانشجویان به لانه جاسوسی را انقلاب دانست، اظهار داشت: دانشجویان روز 13 آبان به سمت سفارت آمریکا راهپیمایی کرده و سفارت را تسخیر کردند، انقلاب اول پیروزی انقلاب اسلامی است که این موضوع به این دلیل است که جمهوری اسلامی می توانست سفارت را تعطیل کند اما چون انقلاب اسلامی مبتنی بر نظام دینی است و تا زمانی که کسی به مرز و افکار حمله نکند به آنها کاری نداریم.

وی افزود: به آمریکا تذکر داده شد که دست از جاسوسی علیه کشورمان بردارد اما این کار را نکردند و استقلال جامعه را زیر سوال بردند و برخی از مسئولان را وارد عرصه جاسوسی کردند و از اطلاعات کشورمان را در دست گرفته تا جامعه را به تزلزل اجتماعی و سیاسی بکشند.

لانه جاسوسی هویت واقعی آمریکا علیه کشورمان را فاش کرد
 
معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) گفت:به لطف الهی با خاموش شدن دفتر جاسوسی آمریکا در ایران بسیاری از جاسوس هایی که در ایران برای آمریکا اطلاعات می بردند بسته شد واسناد لانه جاسوسی به اسناد زنده تبدیل و برنامه های آمریکا علیه ایران اسلامی فاش شد.

پژوهشگر برترعلمی ابراز داشت: مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری یکپارچه برای دفاع از کیان انقلاب اسلامی و بسته شدن سفارت آمریکا که لانه جاسوسی بود قانون تصویب کردند چون این سفارتخانه امنیت کشورمان را با چالش روبرو کرده بود.

تسخیر لانه جاسوسی تزلزل آمریکا و شکست این کشور در جهان بود

عضو هیئت عالمی دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه آمریکا به دنبال تزلزل اعتقادی و سیاسی ملت ایران بود، ادامه داد: تسخیر لانه جاسوسی تزلزل آمریکا و شکست این کشور در جهان بود، نیروهای مخلص و انقلابی در آن خصوص اعلام موضع کردند و علما و مراجع  و همه کسانی که باورهای نظام اسلامی را قبول داشتند و پشت امام راحل موج دوم پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

استاد دانشگاه ابراز داشت: اسنادی که امروز از لانه جاسوسی باقی مانده نشان می دهد که چهره زیبایی که آمریکا از خود نشان می داد عوام فریبی است و قصد داشت مانند کودتای 28 مرداد ایران را به سمت استعمار پیش ببرد ولی به هوش بودن امام خمینی(ره) وروشن گری علما و مراجع و جوانان سبب شد ملت مان پابرجا و روحیه استکبار ستیری باقی بماند.
 
عظیم زاده اردبیلی گفت: در سال 59 عراق به کشورمان حمله کرد که این موضوع نشان می دهد استکبار برنامه خود را به نحوی دیگر برنامه ریزی می کند و با تقویب بعد جاسوسی سایر سفارتخانه ها نظیر انگلیس و عربستان و اشغال ایران بتواند کشورمان را از نظر نظامی و وعلمی دچار بحران کند.

وی ادامه داد: موضوعی که باید مورد توجه باشد این است که  آمریکا با ظاهری جدید و به ظاهر مدافع حقوق بشر وارد شده و برخی مسئولین و دولت مردان و روشنفکران به دنبال اثبات این موضوع هستند که امریکا از رفتار گذشته خود پشیمان شده و قصد دارد رابطه حسنه ای با کشورمان داشته باشد.

معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به بدعهدی آمریکا در زمینه برجام گفت: عملکرد 4 سال اخیر آمریکا در زمینه برجام و مذاکرات متعدد نشان داد که آمریکا همچنان غیر قابل اعتماد است، مقام معظم رهبری تاکید کردند به آمریکا خوشبین نیستم اما مذاکراه کنندگان را مورد حمایت معرفتی و معنوی قرار دادند و در را به روی همه شبهه سازان بستند.

تحریم های مجدد آمریکا علیه کشورمان اثبات روحیه استکبار ستیزی است

پژوهشگر برترعلمی بیان داشت: امروز پس از روی کار آمدن ترامپ و انحلال برجام و سرگیری تحریم ها و امضای تحریم های مجدد توسط  کنگره آمریکا نشان داد هنوز روحیه استبار ستیزی آمریکا پابرجاست و دولت امریکا با دو دیدگاه که ترویج گسترش روحیه اسلام ستیزی در دنیااست  قصد دارد  ایران اسلامی را تجزیه کند.

گفت و گو از سید احمد نجفی اردبیلی


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه