2018 January 23 - سه شنبه 03 بهمن 1396

استکبارستیزی فقط مخصوص مسلمانان نیست/ غیرمسلمانان هم استکبارستیز و منتقد آمریکا هستند
کد خبر: ٥٢٠٠٤ تاریخ انتشار: ١١ آبان ١٣٩٦ - ١٠:١٨
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد؛
استکبارستیزی فقط مخصوص مسلمانان نیست/ غیرمسلمانان هم استکبارستیز و منتقد آمریکا هستند

پایگاه انقلاب نیوز: کوشکی بیان داشت: در کشورهای آمریکای لاتین و آفریقا و برخی کشورها در نقاط مختلف دنیا به صورت جدی منتقد آمریکا هستند زیرا می دانند رابطه با آمریکا با عزت جور در نمی آید و رابطه با آمریکا یک رابطه تحقیر آمیز است.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، بعد از نقض های پی در پی برجام از سوی آمریکا بسیاری از آنها که طرفدار برجام بودند نیز امروز به منتقد آمریکا تبدیل شدند حتی رئیس جمهور روحانی که همواره از برجام حمایت می کرد نیز بارها به این مسئله و نقض عهد از سوی آمریکا معترض شد.

از طرفی عده ای با داشتن رسانه های زنجیره ای در پشت پرده برجام به دنبال این مسئله بودند که با جوسازی رسانه ای مذاکرات بعدی از جمله مذاکره مستقیم با آمریکا را زمینه سازی کنند و دولت یازدهم و دوازدهم را ترغیب به مذاکره با آمریکا ولو به بهانه های اقتصادی و سپس مسائل سیاسی کنند.

اما حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در صحن علنی مجلس و در جلسه بررسی برنامه و صلاحیت وزیران پیشنهادی علوم و نیرو آب پاکی را روی دست این سهل اندیشان سیاسی ریخت و اظهار داشت: امروز آمریکایی‌ها به بعضی از کشورهای شرق آسیا پیغام مذاکره می‌دهند که با ما مذاکره کن‌؛ مگر دیوانه شدند که با شما مذاکره کنند؛ شما مذاکره دیروز را علنی زیر پا می‌گذارید و به مذاکره امضا شده‌ای که به تأیید شورای امنیت سازمان ملل رسیده بی‌اعتنا هستید.

نقض برجام تایید مجدد 13 آبان روز استکبار ستیزی است

این اظهارات رئیس جمهور علاوه بر تایید بر بدعهدی آمریکایی که چهار سال برخی ها به دنبال خوب جلوه دادن و قابل مذاکره بودنش بودند به شمار می رود تایید بزرگتری برای روز13 آبان و استکبار ستیزی است زیرا منشا همه رفتار های آمریکا علیه همه ملت های آزاده از جمله ملت ایران خوی استکباری آمریکا است.

 در این زمینه محمد صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی و بین المللی در آستانه 13 آبان  روز استکبار ستیزی در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز، اظهار داشت: آنهایی که در توهم و رویای رابطه با آمریکا بودند و آنچه را که حقیقت تصور می کردند در واقع توهم و رویا بوده است، آنهایی  فکر می کردند که آمریکا آغوش خودش را برای آنها باز کرده است در حالی که آمریکا آغوشش را برای اینکه کسی را  آغوشش بگیرد باز نکرده است.

آمریکا به نابودی توان هسته ای هم راضی نمی شود

وی بیان داشت: آمریکا در واقع به سادگی خود را در کنار کسانی که عاشقش هستند قرار نمی دهند و اگر کسی واقعا بخواهد با آمریکا رابطه برقرار کند و این رابطه را عادی سازی کند باید به طور جدی خودش را برای پذیرش حقارت و تحقیر و ذلت آماده کند و نمی شود برخی ها تصور کنند که به سادگی با توافق هسته ای و امضای برجام و یا با نابود کردن توان هسته ای کشور آمریکا راضی می شود نه اینطور نیست آمریکا به این ها راضی نمی شود.

کارشناس مسائل  سیاسی تاکید کرد: عده ای متوجه شدند امیدواریم بقیه هم فهمیده باشند اما متاسفانه هنوز با وجود همه آنچه که چهره آمریکا را آشکار کرد باز هم متوجه نشده و نفهمیده اند و یا خود را به نفهمی می زنند و هنوز در توهمات خودشان غرق هستند.

کوشکی خاطر نشان کرد: یکی از مسئولان چندی پیش اظهار داشت " این دولت فعلی آمریکا نقض عهد می کند" این یعنی منظورشان این است که مشکل شخص ترامپ است و ما با آمریکا مشکلی نداریم! و یا یکی دیگر از دولتمردان اظهار داشت ما حاضر هستیم در مورد نگرانی های غرب در حوزه موشکی و مسائل منطقه ای گفتگو کنیم، این نشان می دهد که متاسفانه هنوز عده ای در توهمات خودشان در خصوص آمریکا غرق هستند و نمی خواهند واقعیت را بپذیرند.

استاد دانشگاه اظهار داشت: برخی ها هنوز نمی خواهند بپذیرند که آمریکا به عنوان یک شیطان بزرگ است و برای آنهای که می خواهند به سمتش بروند هویت و شخصیت آنها را از بین می برد و آنها را به ذلت و نابودی می کشاند و برای همین است که در باغ سبز را برای آنها باز می کند.

آمریکا دنبال حقارت و ذلت ملت هاست

کارشناس مسائل سیاسی و بین المللی افزود: در باغ سبز هم اگر از سوی آمریکا باز شود باز هم مشکلی از مشکلات آن جامعه ای که فریب این باغ سبز آمریکا را خورده است را حل نمی کند، کشورهایی که این حقارت و ذلت را پذیرفتند مانند مصر و پاکستان و امثال این کشورها هیچ مشکلی از مشکلاتشان حل و فصل نشده است.

وی تصریح کرد: امید است فرجی شود و عده ای در داخل کشور که هنوز در فکر مذاکره و ارتباط با آمریکا هستند از این توهمات بیرون بیانند و واقعیت های موجود را ببینند.

غیر مسلمانان هم استکبار ستیز و منتقد آمریکا هستند

کارشناس مسائل سیاسی در خصوص راهپیمایی13 آبان امسال با توجه به نقض برجام از سوی آمریکا  تاکید کرد: بخشی از جامعه ما که واقعیت شیطان صفتی آمریکا را میدیدند و می شناختند در روز 13 آبان که روز استکبار ستیزی است همیشه پای کار بودند و آن معدود کسانی که در تخیلات خودشان هنوز هستند امید است به مسیر باز گردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا استکبار ستیزی مخصوصا جامعه اسلامی و مسلمانان است؟ گفت: استکبار ستیزی مختص مسلمانان و کشورهای اسلامی نیست، هر انسان آزاده ای در دنیا می تواند استکبار ستیز باشد، صدها هزار انسان در دنیا هستند که مسلمان نیستند اما آزاده هستند و معنی تحقیر و معنی عزت را می فهمند معنی ذلت را می فهمند.

استاد دانشگاه افزود: در کشورهای آمریکای لاتین و در آفریقا و برخی کشورها در نقاط مختلف دنیا به صورت جدی منتقد آمریکا هستند زیرا می دانند رابطه با آمریکا با عزت جور در نمی آید و رابطه با آمریکا یک رابطه تحقیر آمیز است.

کوشکی تصریح کرد: ملیت ها و مذاهب مختلف دیدگاه ها و نژاد های مختلف هستند که امروزه استکبار ستیز هستد در مسئله استکبار ستیزی مهم جوهره وجودی انسانها است.

انتهای پیام/120
 


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه