2018 January 23 - سه شنبه 03 بهمن 1396

تاکید نماینده مسیحیان ایران برافزایش توان موشکی سپاه/ تحریم سپاه اعلان جنگ به ملت ایران است
کد خبر: ٥٢٠٣٠ تاریخ انتشار: ١٣ آبان ١٣٩٦ - ٠٠:٠٢
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
تاکید نماینده مسیحیان ایران برافزایش توان موشکی سپاه/ تحریم سپاه اعلان جنگ به ملت ایران است

پایگاه انقلاب نیوز: نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس تصریح کرد: همه اظهارات ترامپ پیامدهای حقوقی نا مطلوبی دارد و به معنی اعلام جنگ است، این سوال که چرا ترامپ چنین کاری کرد به نظرم می خواهد در مرحله پسا برجام یک سری امتیازاتی را تحت تاکتیک فشار و تهدید بدست بیاورد و ما را مجبور به امتیاز دادن کند.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز،قانون کاتسا قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم است که بر اساس آن ایران، کره شمالی و روسیه هدف قرار گرفته شده است.

این قانون راهبرد منطقه ای مقابله با تهدیدهای متعارف و غیرمتوازن ایران در خاورمیانه و شمال آفریقا، اعمال تحریم های بیشتر در پاسخ به برنامه موشک های بالستیک ایران، اعمال تحریم های مرتبط با تروریسم در رابطه با سپاه پاسداران، اعمال تحریم های بیشتر در رابطه با اشخاص مسئول در نقض حقوق بشر، اعمال تحریم های تسلیحاتی، تداوم تاثیر تحریم های مرتبط با حمایت ایران از تروریسم، گزارش درباره هماهنگی تحریم ها میان ایالات متحده و اتحادیه اروپا و گزارش درباره شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران را شامل می شود.

قانون کاتسا چهارم مرداد 96 در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد و 11 مرداد ماه توسط ترامپ امضا شد . بر اساس این قانون دولت آمریکا موظف است ظرف 90 روز این تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کند.

سپاه بخشی از وجود ماست

کارن خانلری نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس شورای اسلامی در این زمینه در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز اظهار داشت: سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران جزء کمی از کل نیست، سپاه پاسداران جزئی از سیستم امنیتی ما و بنیه دفاعی ما است ، ماتند ارتش و نیروی انتظامی و دیگر ارگان های که در رابطه با امنیت ملی هستند و امنیت مرزهای ما را بر عهده دارند می باشد.

وی بیان داشت: تهدید تحریمی که ترامپ علیه سپاه پاسداران کرد یک حرکت ناشیانه بود زیرا سپاه جزئی از ماست و این تهدید یعنی اعلام جنگ علیه کل ملت ایران، این تهدید را وقتی کنار آن مطلبی که واژه جعلی خلیج عربی را به جای خلیج فارس بکار بردند این فقط بی سوادی جغرافیای آنها را نشان نداد زیرا این یک نوع تهدیدی بود که تمامیت ارضی ما را هدف قرار داده است.
 
تحریم سپاه اعلان جنگ به ملت ایران است

نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس تصریح کرد: همه اظهارات ترامپ پیامدهای حقوقی نا مطلوبی دارد و به معنی اعلام جنگ است، این سوال که چرا ترامپ چنین کاری کرد به نظرم می خواهد در مرحله پسا برجام یک سری امتیازاتی را تحت تاکتیک فشار و تهدید بدست بیاورد و ما را مجبور به امتیاز دادن کند.

خانلری بیان داشت: به نظر بنده این نوع رفتار و تفکر و تاکتیک آمریکا بسیار ناشیانه است در واقع ترامپ با  سیستم کابوئی می خواهد کارهای سیاسی  را انجام دهد و درست هم نبود.

وی در پاسخ به این سوال که تحریم های آمریکا به بهانه  برنامه موشک های بالستیک ایران و بیان این مسئله از سوی برخی ها که در خصوص توان نظامی ایران نیز باید مذاکره صورت گیرد چه نظری دارید؟ تاکید کرد: این مسئله را در حیطه برجام عنوان می کنند اما باید گفت محتوای برجام هیچ ارتباطی به سیستم دفاع موشکی ما ندارد.
 
آمریکا دنبال زیاده خواهی از برجام است

نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس افزود: حالا که در این مرحله این مسئله را مطرح می کنند یک اهرم فشاری است برای گرفتن یک سری امتیازهای دیگر از ایران در حوزه برجام، واقعیت این است که هر کشوری سیستم دفاعی دارد و قوانین بین المللی و محدودیت در این زمینه وجود ندارد و هر کشوری توان دفاع موشکی دارد و این مسئله و افزایش توان دفاعی و موشکی حق طبیعی ایران است.

خانلری گفت: تحریم و تهدید به خاطر افزایش توان دفاعی و موشکی ما یکی از تاکتیک های اعمال فشار است و می خواهند امتیاز بیشتری بگیرند، به خاطر داریم که چند وقت پیش تحت نام مانیتورینگ سیستم هسته ای ایران اعلام کردند که سیستم موشکی ما را می هم خواهندمانیتورینگ کنند مسئله ای که طبیعتا غیر طبیعی و غیر قابل قبول بود و است.

وی خاطر نشان کرد: در راستای همان خواست های غیر منطقی، مذاکره در خصوص توان دفاعی و موشکی ایران را مطرح می کنند که این هم غیر منطقی است مسئله دفاع حق طبیعی هر ملتی است چطور می توانند به خاطر حق طبیعی که داریم ما را تحریم کنند اینها برای اعمال فشار برای گرفتن امتیاز بیشتر در حوزه برجام است.
 
مذاکره ای در خصوص توان موشکی با هیچ کشوری نخواهیم داشت

نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در خصوص تحریم ها در خصوص نقص حقوق بشر که در کاتسا آمده است  اظهار داشت: این در راستای اعمال فشار برای گرفتن امتیاز از ایران است، بحث حقوق بشر در خیلی از کشورهای اطراف در شرایط بسیار بدی است اما چرا نسبت به این نقض حقوق بشر در این کشورها مسئله ای عنوان نمی شود مسئله نقض حقوق بشر به خاطر تحت فشار گذاشتن ایران به خاطر قدرتی که در منطقه دارد است.

وی اظهار داشت: جالب اینجاست که آمریکایی ها همواره مسئله حقوق بشر را در کنار توان دفاعی ایران به کار می برند که نشان از ناشی گری آنها است، بلافاصله بعد از توان دفاعی و موشکی ایران مسئله حقوق بشر را مطرح می کنند در کنار مباحث سیاسی بلافاصله وارد مسئله حقوق بشر می شوند که توالی این دو موضوع نشان میدهد که این دو مسئله یک ابزار است و با هم استفاده می شود و در یک گفتمان مطرح می کنند که هدف هم مشخص است.

خانلری در پاسخ به این سوال که آیا این تهدید ها و تحریم ها علیه ایران به بهانه های مختلف باعث می شود حضور ایران در منطقه کمرنگ شود؟ گفت: نه؛ ما دکترین دفاعی خودمان را داریم منافع ملی ما تعریف شده است و با تاکتیک های تهدید آمریکا از جمله تحریم و غیره، دکترین ما برای حضور در منطقه  تغییر نخواهد کرد،ما  دکترین ،اصول و خط قرمز خودمان را داریم و طبیعتا در همان راستا حرکت خواهیم کرد و به حرکتمان هم ادامه می دهیم.

انتهای پیام/120


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه