2018 January 23 - سه شنبه 03 بهمن 1396

نفس های آخر داعش و تنفس مصنوعی امریکا
کد خبر: ٥٢٣٣٤ تاریخ انتشار: ٢١ آبان ١٣٩٦ - ١٠:٢٦
صفحه نخست » بین الملل » یادداشت
نفس های آخر داعش و تنفس مصنوعی امریکا

همزمان با به شماره افتادن نفس های آخر تروریست های داعش و النصره در عراق و سوریه نقش غربی ها و در راس آنها امریکا در ایجاد این این گروه های تروریستی دوباره مطرح شده است.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، همزمان با به شماره افتادن نفس های آخر تروریست های  داعش و النصره  در عراق و سوریه نقش غربی ها و در راس آنها امریکا  در ایجاد این این گروه های تروریستی دوباره مطرح شده است. داعش گروه ترورستی که به اغراق دونالد ترامپ امریکا بانی آن بوده است.

داعش محصول امریکاست، بیش پنج از سال از بحران آفرینی غربی، عربی در منطقه می گذرد. بحرانی که نتیجه اش هزاران کشته و زخمی در سوریه و عراق و در نهایت  انتشار ویروس تروریست در منطقه شد.

 

گروهکی که طبق اسناد وزارت دفاع امریکا کشور های غربی و عربی به ویژه خود آمریکا محور اساسی در ایجاد و پرورش آن بوده است.

 

علاوه بر این اسناد توجه به سخنان کیلینتون وزیر سابق خارجه امریکا  قابل تامل است. او گفته است که وقتی با صراحت اعلام کرده که نقش امریکا و سیا در 20 سال گذشته  در تاسیس گروه های تروریستی القاعده ، طالبان و داعش بی بدیل بوده است.

 

تفکر و دلار های عربی، وهابی نیز چاشنی سیاست های خصمانه امریکا علیه اسلام ناب محمدی شده است تا از این طریق بتواند مردم دنیا را فریب دهد.

 

وزیر خارجه امریکا در یک سخنرانی به صراحت علام می کند که: یادمان باشد که کسانی که امروز با آنها( داعش و القاعده) می جنگیم را خودمان در 20 سال پیش بوجود آورده ایم. ما کمک کردیم مشکلی ایجاد شود و امروز با همان مشکل می جنگیم، هنگامی که اتحاد جماهیر شوروی به افغانستان حمله کرد ما با ایده ای زیرکانه  وارد پاکستان شدیم و نیروی مجاهدین را سازمان دهی و با انواع موشک های استینگر و سلاح های دیگر مجهز کردیم تا در افغانستان با شوروی بجنگند. موفق هم شدیم و شوروی ها افغانستان  را ترک کردندو ما گفتیم عالی شد و خدانگهدار!

 

نیروی متعصب و آموزش دیده را در افغانستان رها کردیم که تا دندان مسلح بودند. صادقانه بگویم که این کشور ها را در آشفتگی و نابسمانی رها کردیم!

 

سخنانی که البته از طرف جان کری وزیر امور خارجه امریکا هم تایید می شود. امریکا در پیدایش داعش نقشی اساسی داشت. امریکایی که به خیال اینکه با پیدایش و قدرت گرفتن داعش بشار اسد به کنار می رود این گروه تروریستی را به حال خود گذاشته بود. اما شد آنچه نباید می شد.

 

خوشبختانه با روند پیروزی های پی در پی و مستمر نیروهای بسیج مردمی و ارتش سوریه و عراق خواب امریکا یی ها برای خاور میانه تبدیل به کابوسی شد که دامن گیر رژیم صهیونیستی هم شده است.

 

سایت ویکیلیکس هم با انتشار 1700 ایمیل های شخصی کیلینتون درباره ارسال سلاح به داعشی ها و القاعده از تلاش امریکا برای تغیر رژیم در سوریه پرده برداشت.

 

اسنودن افشاگر معروف امریکایی فاش می کند که سرکرده داعش دوره ای فشرده یکساله را در امریکا زیر نظر عوامل موساد پشت سر گذاشته است.

 

ترامپ نیز در تبلیغات انتخابی خود علنا از اوباما و کیلینتون برای اینکه داعش را درست کرده اند نام می برد.

 

پروژه ای که به قول رئیس سابق سازمان سیا طرحی است برای درگیر کردن جهان اسلام  با طایفه گرایی و تعصب گرایی که از این طریق با دست مسلمان نماها ریشه اسلام را بزند.

 

هدف اصلی نفوذ امریکا در منطقه است، حالا این روزها امریکایی ها بدون توجه به این مسائل به دنبال سند سازی و جنگ روانی علیه ایران هستند.

 مسعود فراهانی

انتهای پیام/ف 


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه