2018 February 21 - چهار شنبه 02 اسفند 1396

گروهک داعش ابزار جنگ نیابتی استبکار در منطقه بود/نابودی داعش پیروزی اسلام ناب بر اسلام آمریکایی است
کد خبر: ٥٣٠٣١ تاریخ انتشار: ٠١ آذر ١٣٩٦ - ١١:٢٣
صفحه نخست » سیاسی » مصاحبه و گفتگو
معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه:
گروهک داعش ابزار جنگ نیابتی استبکار در منطقه بود/نابودی داعش پیروزی اسلام ناب بر اسلام آمریکایی است

پایگاه انقلاب نیوز: معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: نابودی داعش پیروزی اسلام ناب بر اسلام بدلی است که توسط آمریکا حمایت می شد، داعش نماینده اسلام آمریکایی و ابزار جنگ نیابتی استکبار در منطقه بود.

رسول سنایی راد در گفت وگو با خبرنگار انقلاب نیوز،، با اشاره به نابودی داعش و پایان این گروهک تروریستی اظهار داشت: نابودی داعش پیروزی اسلام ناب بر اسلام بدلی است که توسط آمریکا حمایت می شد، داعش نماینده اسلام آمریکایی و ابزار جنگ نیابتی استکبار در منطقه بود.

وی افزود: زمانی که داعش کار خود را در سوریه آغاز کرد کسی تصور مقاومت در برابر این جریان کور را نداشت اما با تدبیر رهبر معظم انقلاب و نیروهای انقلابی امروز شاهد پیروزی اراده ای هستیم که توانست اراده نیروهای داعش و جریان آن را در هم بشکند و این اراده خواسته ایران اسلامی بود که با همراهی حزب الله و نیروهای مردمی در عراق و سوریه و دلاورمردان زینبیون و فاطمیون همراه شد.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با داعش گفت: امروز افتخار پاک کردن چهره اسلام از ننگ تکفر تکفیری که خروجی کار آن اسلام هراسی و مخدوش کردن اسلام عزیز بود نصیب مقاومت شد و باید این پیروزی را پیروزی جهان اسلام بر دشمنان اسلام دانست که شاید برخی از سران کشورهای منطقه به طمع پیش برد اهداف  سیاسی در منطقه با دشمنان جهان اسلام همراه شدند.

سنایی راد با تاکید براینکه بیشترین سود و منفعت از جریان داعش را رژیم صهیونیستی به دست آورد، افزود: پس از برملا شدن ماهیت داعش آمریکا چاره ای جز ژست مقابله با آن را نداشت اما تلاش زیادی کرد تا داعش شکست نخورد، سال 2014 که داعش موصل را گرفت  آمریکایی ها رسما اعلام کردند شکست داعش متصور نیست.

وی ابراز داشت: به لطف خدا مشاهده کردیم در زمان بسیار کوتاه شاهد شکست داعش در عرصه نظامی هستیم ودر ادامه  ریشه های اجتماعی و فرهنگی این تفکر نرم برچیده خواهد شد و دلیل آن شناختی است که از این تفکر بین مردم و افکار عمومی رقم خورده است.
 
 معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه افزود: در ابتدا وهابیت ادعاهایی را بیان می کرد که در ظاهر دفاع از حقوق اهل سنت بود اما حضور داعش در عراق و وسوریه  نتیجه ای جز کشتار و آوارگی نداشت که بیشترین سهم را در این ماجرا  اهل سنت متحمل شدند.

 سنایی راد گفت: شیعه ، سنی، مسیحی وعلوی و مجموعه ای از مردم در عراق و سوریه توسط جنایتکاران داعشی و تکفیری ها کشته شدند و رنج و سختی زیادی بر مردم تحمیل شد و این تجربه تاریخی در ریشه کن شدن این جریان نحس تکفیری موثر خواهد بود.

وی اظهار داشت: پیروزی میدانی در عرصه نظامی راباید  مقدمه ای در عرصه های اجتماعی و فرهنگی دانست و ماهیت داعش در هسته میدان نظامی با دست زدن به کشتارهای وسیع و اقدامات ضد بشری در عرصه افکار عمومی روشن و شناخته شده بود.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه