2018 February 21 - چهار شنبه 02 اسفند 1396

افزایش آلام مردم زلزله زده کرمانشاه زیبنده نیست/ زلزله یک مسئله علمی و تخصصی است
کد خبر: ٥٣٣٤٧ تاریخ انتشار: ٠٦ آذر ١٣٩٦ - ٢١:٤٨
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
عضو فراکسیون اهل سنت مجلس مطرح کرد:
افزایش آلام مردم زلزله زده کرمانشاه زیبنده نیست/ زلزله یک مسئله علمی و تخصصی است

پایگاه انقلاب نیوز: عضو فراکسیون اهل سنت مجلس گفت: بلایای طبیعی همانطور که از نامش پیداست یک امر طبیعی است که در هر نقطه از جهان و هر نقطه از کشور ما می تواند اتفاق بیفتند.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، بعد از زلزله کرمانشاه عده ای به دنبال انتقام سیاسی برآمدند تا از درد مردم کرمانشاه بهره برداری سیاسی کنند اما در نهایت ناکام ماندند جدیدا هم از سوی برخی افراد مسئله گناه و اینکه زلزله به خاطر گناه برای مردم کرمانشاه نازل شده است باعث ناراحتی مردم کرمانشاه و هموطنان زلزله  زدگان شده است.

شهرام کوسه غراوی عضو فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در این زمینه در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز اظهار داشت: ما باید در این زمینه کاملا تخصصی صحبت کنیم ایران روی خط زلزله قرار گرفته است، هر آن احتمال اینکه در هر نقطه از ایران زلزله بیاید وجود دارد، زیرا این یک موضوعی طبیعی ست زیرا روی خط زلزله قرار داریم.
 
زلزله یک بحث تخصصی است

وی بیان داشت: ما اگر ساختمان ها را هر چه قدر مقاومتر و مستحکم تر بسازیم قطعا آسیب های مالی کمتر به سازه ایجاد می شود و هم آسیب های جانی کمتر به مردم  وارد می شود و حتی می تواند به صفر هم برسد منتهی باید تمهیدات ویژه ای اندیشیده شود که قبل از وقوع زلزله مقاومت ساختمان ها را بیشتر کنیم، کیفیت ها را بهتر کنیم و همه اینها منجر می شود که اتفاقی برای بنا ها در کل محل های زلزله خیز نخواهد افتاد.

کوسه غرواری تصریح کرد: من نمی خواهم ابعاد دیگر را وارد این مسئله تخصصی کنم چرا که زلزله و بررسی زلزله یک کار کارشناسی و تخصصی است و زلزله در هر جای از دنیا که روی گسل زلزله قرار دارد رخ می دهد و خیلی از جاهای دنیا هم زلزله های با ریشتر های بالا آمده است اما اتفاق خاصی نیفتاده پس بنابراین نباید بقیه مسائل را وارد این موضوع کرد.

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس خاطر نشان کرد: بلایای طبیعی همانطور که از نامش پیداست یک امر طبیعی است که در هر نقطه از جهان و هر نقطه از کشور ما می تواند اتفاق بیفتند ولی ما با مدیریت های قبل از بحران ، مدیریت های حین بحران و مدیریت های بعد از بحران که می توانیم انجام دهیم آسیب های جانی و مالی به حداقل و به صفر برسد.
 
افزایش آلام مردم کرمانشاه زیبنده نیست

وی در پاسخ به این سوال که اظهارات غیر تخصصی و غیر علمی و ربط دادن زلزله کرمانشاه به گناه کار بودن مردم کرمانشاه باعث افزایش آلام مردم کرمانشاه نمی شود؟ اظهار داشت: نمی توان به این بحث پرداخت و این موضوع را مطرح کرد زیرا زلزله کاملا یک مسئله تخصصی و علمی است، و کارشناسی است، اینکه ما درد مردم زلزله زده را بیشتر کنیم این خیلی زیبنده هیچ کدام از ما نیست.

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس تاکید کرد: صحبت من کاملا کارشناسی است، به طور مثال اگر در یک مسیری به بنده اعلام شود در مسیر باید کمربند ایمنی استفاده کنید وقتی من کمربند ایمنی را نبستم و یک اتفاقی رخ داد یعنی من رعایت اصول کارشناسی را نکردم و ربطی به دیگر مسائل ندارد و بنده هم خیلی نمی خواهم به این حرف هایی که زده می شود بپردازم زیرا بحث من در مورد زلزله کاملا یک بحث کارشناسی و تخصصی است.

کوسه غروای بیان داشت: ساختمان ها باید ایمن تر و مقاومتر باشد تا آسیب زلزله به حداقل برسد، حتی در زلزله کرمانشاه هم ساختمان هایی وجود داشت که خیلی مقاوم بودند و اتفاقی برایشان رخ نداد، منتهی موضوع اصلی این است که مکان ها را عمومی باید بیش از پیش به آنها توجه کرد.

وی افزود: نیاز است که طرحی در کمیسیون عمران برده شود برای کلیه ساختمان ها و مکان های عمومی مثل بیمارستان ها، مساجد، مدارس و مسکن مهر و یک ارزیابی طی شش ما و یکسال آینده انجام شود تا بررسی شود چه میزان استحکام و مقاومت دارند تا بتوانیم در جهت مقاوم سازی تلاش کنیم که باید در اولویت های کاری ما قرار داشته باشد.
 
انتهای پیام/120.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه