2018 February 19 - دوشنبه 30 بهمن 1396

مسئول بسیج جامعه زنان به ابتکار نامه نوشت
کد خبر: ٥٣٨٥٦ تاریخ انتشار: ١٤ آذر ١٣٩٦ - ٢٣:٠٤
صفحه نخست » سیاسی » تازه های خبری
مسئول بسیج جامعه زنان به ابتکار نامه نوشت

پایگاه انقلاب نیوز: مسئول بسیج جامعه زنان به استفاده ابزاری از زنان در نمایشگاه خودرو واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، مینو اصلانی، رئیس بسیج جامعه زنان کشور، در واکنش به استفاده ابزاری از زنان در نمایشگاه خودرو، نامه ای را به معصومه ابتکار، معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده منتشر کرد. متن نامه بدین شرح است:

حضور محترم سرکار خانم دکتر معصومه ابتکار
معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده

سلام علیکم
با صلوات بر محمد و آل ­محمد با احترام، بی تردید بر هیچ خردمندی پوشیده نیست که کرامت انسانی زن بسی والاتر از آن است که ابزاری برای سود بیشتر در تجارت کالا قرار گیرد این همان تحفه ای است که غرب به بهانه آزادی زن به جهان عرضه کرد و راه را برای سودجویان استثمارگر در به بردگی گرفتن جسم او هموار نمود.
 استفاده از زن در جایی که کرامت و شأن انسانی او مورد اهانت قرار می گیرد، تنفر هر انسان شرافتمند و آزاد اندیش را اگر چه مسلمان نیز نباشد برمی انگیزد چگونه است که در کشوری مسلمان این قبیل رفتارها با زنان، با سکوت همراه می شود؟!.در حالی که داعیه دفاع از حقوق زن نیز از رسانه ها و بلندگوهایی شنیده می شود.

امروز که به یمن الطاف الهی و توجهات حضرت بقیه الله الاعظم(اروحنا له الفداء) نظام مقدس جمهوری اسلامی در اوج صلابت و اقتدار است حضور زن مسلمان تراز اسلامی شاخص قضاوت اندیشمندان در حقیقت متعالی نمای انقلاب است، زیبنده نیست عده ای سودجو این نمای زیبا را با تحقیر زن مسلمان دست خوش اغراض اقتصادی و بعضاً سیاسی خود نمایند که این امر ثمری جزء تحقیر زن مسلمان و ابزاری نگریستن به او به دنبال ندارد.

متاسفانه در سال های اخیر در موسسات دولتی و غیر دولتی بی توجهی های فاحشی نسبت به این مهم صورت گرفته است و شاهد رفتارهای نامتعارف و مغایر با ارزش های دینی و انقلابی از سوی مؤسسات مذکور بوده ­ایم.
از جمله مصادیق بارز این موضوع برگزاری نمایشگاه خودرو در روزهای اخیر است که متاسفانه شأن و جایگاه والای انسانی زن در آن نادیده انگاشته شده است و به بهانه جلب مشتری او را همچون کالایی بزک کرده در کنار کالاهای دیگر به نمایش گذاشته است.

این قبیل رفتارهای هنجارشکنانه، آسیب های جبران ناپذیر برای این دسته از زنان در پی داشته و نقش و جایگاه متعالی زن را در ساحت های مختلف به چالش می کشاند و مع الاسف سکوت معنادار دستگاه های متولی زنان در این خصوص تامل برانگیز است و جای دارد از آنان پرسیده شود که آیا این عمل خود مصداق بارز خشونت علیه زنان نیست؟!

در این راستا از دستگاه ها و مراکز متولی زنان از جمله معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری که عهده دار صیانت از جایگاه والا و متعالی می باشد انتظار می رود در این زمینه اقدامات شایسته ای را به منظور برخورد با این قبیل رفتارهای هنجارشکنانه و مغایر با شئون انسانی خصوصاً در سطح دستگاه ها و وزارتخانه های دولتی اتخاذ نماید تا اینگونه صحنه های آزار دهنده و اهانت آمیز با ساحت مقدس و با کرامت زن مسلمان تکرار نشده و به حول و قوه الهی شاهد شکوفایی و تحقق نقش والا و بی بدیل او به عنوان الگوی سوم زن در جهان باشیم.

با آرزوی توفیقات روز افزون سرکار عالی در خدمت به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه