2018 January 19 - جمعه 29 دي 1396

به خاطر مشکلات معیشتی مردم، دولت را تحت فشار قرار خواهیم داد/ محرکین تجمعات از احساسات مردم سوء استفاده می کنند
کد خبر: ٥٥٠٩٢ تاریخ انتشار: ٠٩ دي ١٣٩٦ - ٠٠:٠٩
صفحه نخست » سیاسی » مصاحبه و گفتگو
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح کرد:
به خاطر مشکلات معیشتی مردم، دولت را تحت فشار قرار خواهیم داد/ محرکین تجمعات از احساسات مردم سوء استفاده می کنند

پایگاه انقلاب نیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: راه حل مشکلات اقتصادی تجمع و شعار و آشوب و ایجاد مشکل و بحران نیست، ممکن عده ای از مردم هم به خاطر فشار زیاد بخواهند اعتراضشان را به یک شکلی به گوش مسئولین برسانند ولی دشمن تمرکز بر این دارد که با سوء استفاده از نارضایتی های مردمی و کشاندن مردم به عرصه خیابان ها کشور را از نظر داخلی دچار مشکل کند.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، این روزها گلایه و انتقاد نسبت به گرانی ها اخیر و مشکلات معیشتی از سوی همه مردم با گرایش های مختلف سیاسی مطرح می شود انتقادات مردم اصلا رنگ و بوی سیاسی ندارد بلکه گلایه و  انتقاد به حق اقتصادی است که مسئولین دولتی باید پاسخگوی آن باشند.

دشمنان نظام که همواره از مشکلات مردم برای رسیدن به اهداف خود سوء استفاده می کنند و در نهایت با فریب، مردم را قربانی اهداف خود می کنند این بار از اعتراض و تجمع بدون نیت سیاسی سپرده گذاران یک موسسه مالی در مشهد  سوء استفاده کرده و فراخوان تجمعات اعتراضی در سراسر ایران را منتشر کردند.

کمی هوشیاری و دقت کافی است تا به نیت این گروه های ضد مردمی پی برد، آیا با آتش زدن اموال عمومی که هزینه آن از طریق همین مردم تامین شده برای رساندن صدای اعتراض مردم است؟ مردم به دنبال انقلاب و تضعیف حکومت و براندازی نیستند مردم نسبت به گرانی ها و بیکاری معترض هستند که مطمئنا راه حل آن اقداماتی که در دو روز گذشته انجام شده نیست.

مردم در سختی و فشار معیشتی هستند

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز اظهار داشت: بی شک وضعیت اقتصادی مردم مناسب نیست، اقشار زیادی از مردم معیشتشان با مشکل روبرو شده است، روی این مسئله نمی توان تردید کرد، بیکاری یکی از عوامل سختی معیشت مردم است همه اینها را قبول داریم و وجود هم دارد.

وی بیان داشت: مسئولین ما مخصوصا مسئولین دولتی نسبت به این موضوع کم کاری کردند و نسبت به اجرای تدابیر مقام معظم رهبری در امر اقتصاد مقاومتی کم کاری کردند و در کم کردن بار مشکلاتی که در خور و در شان مردم و انقلاب است خوب عمل نکردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: راه حل مشکلات اقتصادی تجمع و شعار و آشوب و ایجاد مشکل و بحران نیست، ممکن عده ای از مردم هم به خاطر فشار زیاد بخواهند اعتراضشان را به یک شکلی به گوش مسئولین برسانند ولی دشمن تمرکز بر این دارد که با سوء استفاده از نارضایتی های مردمی و کشاندن مردم به عرصه خیابان ها کشور را از نظر داخلی دچار مشکل کند.

دشمن از احساسات و مشکلات مردم سوء استفاده می کند

نماینده مردم قم افزود: امروز کاملا آمریکایی ها و غربی ها و عربستان راهبردشان این است که نارضایتی ها و آشوب های خیابانی در ایران درست شود تا به اهداف خودشان برسند.

ذوالنور تصریح کرد: عناصر دشمن به طور فعالانه در فضای مجازی همچنین در صف این تجمعات به صورت جدی فعال هستند و از احساسات پاک مردم سوء استفاده می کنند، مردم عزیز ما باید به این نکته ها توجه کنند که راه حل مشکلات معیشتی و گرانی و اشتغال حضور در خیابان و برپایی راهپیمایی و تجمع و شعار نیست،  همچنین با این کارهایی که عناصر قطعا ضد مردم در حال انجام هستند و داخل مردم نفوذ می کنند و به نام مردم اموال عمومی را آتش می زنند و امکانات مردمی را از بین می برد یعنی به اموال خود مردم را آسیب می زنند قطعا  به ضرر مردم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  تصریح کرد: محرکین تجمعات برای مردم دل نمی سوزانند اگر به طور مثال 1000واحد فشار روی مردم است هر چه این اتفاقات و آشوب های برنامه ریزی شده رخ دهد از مشکلات مردم کاسته نمی شود بلکه افزوده هم می شود چون همه این اموال از جیب مردم هزینه شده و به دست عناصر ضد مردم از بین می رود.

محرکین تجمعات برای مشکلات مردم اهمیتی قائل نیستند

ذوالنور خاطر نشان کرد: باید مردم هوشیار باشند که عناصر ضد انقلاب از احساساتشان سوء استفاده نکنند و خدایی ناکرده بدون آگاهی دست به اقداماتی نزنند که به ضرر مردم باشد، هوشیاری و توجه خود مردم با نه نگفت به فراخوان های تجمعی جریان های که می خواهند مردم را به کف خیابان بکشند و در بین جمعیت به اهداف خودشان برسند و آن را به نام مردم تمام کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس نسبت به اعتراضات مردمی به گرانی ها برنامه ای دارد؟ با اشاره به گلایه ها نسبت به لایحه بودجه سال 97  گفت: قطعا این مسئله را پیگیر بوده و خواهیم بود، در بحث لایحه بودجه97 به طور جدی تلاشمان این است که مسائل تورم زایی که مشکل مردم را زیاد می کند اتفاق نیفتد همچنین با فشار به وزرا و دولت برای حل مشکلات معیشت مردم و رفع گرفتاری ای مردم تلاشمان را در مجلس به کار خواهیم گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که در آستانه دهه بصیرت دشمن در حال سوء استفاده از مشکلات معیشتی مردم به نفع خودش است؟ چرا 9 دی برای دشمنان ایجاد ترس می کند که دست به چنین اقداماتی می زنند؟ اظهار داشت: شکست خوردگانی که سعی می کردند فتنه 88 را به عنوان براندازی نظام فعال کنند و پیش ببرند وقتی مردم با بصیرت خودشان میخ را بر تابوت فتنه و فتنه گران زدند و اتاق فکرهای بیگانه و نظام سلطه که فتنه88 را کنترل و طراحی می کرد امروز آنها تعمدی دارند که در سالگرد 9دی آن شکست تلخی که دیدند میوه شیرین 9 دی را در کام مردم تلخ کنند.

نماینده مردم قم در مجلس تاکید کرد: دشمنان در ایام دهه بصیرت دست به این اقدامات می زنند و آن را به اسم مردم می گذارند، اما مردم ما بحمدالله سطح بصیرتشان خیلی بیش از این هاست که این مگس های نظام سلطه بتواند  در عرصه بصیرت مردم حرکت کنند و یقینا این بار هم مردم با هوشیاری و دقتشان مشت محکم دیگری بر سینه دشمنان خواهند زد.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه