2018 January 19 - جمعه 29 دي 1396

دروغ، تقلب و ابطال انتخابات سه کلیدواژه فتنه گران بود / مردم مراقب فتنه های جدید باشند/برخی خواص آتش بیار معرکه فتنه88 شدند
کد خبر: ٥٥٠٩٨ تاریخ انتشار: ٠٩ دي ١٣٩٦ - ١٢:٥٥
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
ذوالنور در مراسم یوم الله 9 دی :
دروغ، تقلب و ابطال انتخابات سه کلیدواژه فتنه گران بود / مردم مراقب فتنه های جدید باشند/برخی خواص آتش بیار معرکه فتنه88 شدند

پایگاه انقلاب نیوز: نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مردم مراقب فتنه های جدید باشند،گفت: دروغ، تقلب و ابطال انتخابات سه کلیدواژه فتنه گران بود

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور ظهر امروز در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی که در مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد  با اشاره به اینکه فتنه 88 یک اعتراض و اتفاق انتخاباتی نبود، اظهار داشت: اگرچه بستر آن را اعتراضات غیر قانونی انتخاباتی قرار دادند.

وی ادامه داد: 13 ماه قبل از شروع انتخابات برخی عوامل معلوم الحال داخلی در نشستی در آمریکا حضور پیدا کردند و در خصوص انتخابات ایران تصمیم گیری کردند که خروجی این جلسه سه کلمه دروغ، تقلب و ابطال انتخابات بود.

نماینده مردم در مجلس با اشاره به تشکیل کمیته صیانت از آرا قبل از انتخابات، گفت: همه می دانند که این کمیته را چه کسانی تشکیل دادند و چه کسانی هم عضو آن هستند؛ تشکیل کمیته صیانت از آرا یعنی اینکه مردم ما به نظام خود اعتماد ندارد که این چنین زمینه ای را برای فتنه ایجاد کردند.

وی افزود: سرمایه ملی یعنی اعتماد و اعتبار عمومی؛ یعنی یک نظام سیاسی در بین مردم چقدر اعتبار دارد و مردم نسبت به این نظام چقدر اعتماد دارند؛ که باید گفت دوام یک نظام سیاسی بستگی به این میزان اعتماد و سرمایه ملی دارد.

ذوالنور در ادامه بیان داشت:این عمل اصل حیات و بقا نظام سیاسی را هدف و نشانه رفتنه بود، مقام معظم رهبری فرمودند کسانی که اعتماد و اعتبار عمومی را هدف قرار داده اند خیانت نابخشودنی کردند.

وی عنوان داشت: زمینه فریب مردم و القائات دروغ و تحریک احساسات مردم را از قبل با ایجاد صیانت از آرا مردم ایجاد کردند ؛آن شخصیتی که خود و خانواده اش با همه وجود در فتنه محوریت داشت در مراسم نمادین سالگرد رجعت حضرت امام که چند ماه قبل از انتخابات بود اعلام کرد اگر شورای نگهبان و نیروهای مسلح بگذارند انتخابات سالمی برگزار شود و این یعنی خراب کردن اعتماد مردم به نظام و تهیه آن آتشی که با نامه سرگشاده ماه ها قبل خبر می دادند.

نماینده مجلس با اشاره به اینکه چنین زمینه سازی و بهانه هایی را برای انتخابات ایجاد کردند، اضافه کرد:در نظام سیاسی و قانون اساسی ما هیچ ابهامی و بن بستی برای مسیر قانونی انتخابات وجود ندارد همه چیز تعیین تکلیف شده است ولی صرفا عده ای به ناحق ابطال انتخابات را سر دادند، هیچ نظامی سیاسی حق ابطال انتخابات را ندارد، چون ظلم به اکثریت است.

وی خاطرنشان شد: فتنه گران بدون هیچ ادعای قانونی و بدون دلیل و مدرکی و صرفا بر این ادعای ناحق تاکید کردند ، همه نظام سلطه وارد پشتیبانی از جریان فتنه شد، همه جریان‌های ضد انقلاب از جمله منافقین، توده ای ها، فرقانی ها، سلطنت طلب های مزدور،بقایای ساواک ، پژاک، کوموله و خلق عرب از فتنه گران در سال 88 حمایت کردند.

ذوالنوری اضافه کرد: اوباما رئیس جمهور آمریکا زمان تحویل جایزه صلح نوبل گفت ما و مردم آمریکا صدای شما را شنیدیم و شما و حرکت شما را حمایت می کنیم و تا آخر پشت سر شما ایستاده ایم ولی کدام فتنه گر، کدام سردم دار فتنه ، کدام آشوب گر حاضر شد بین خود و دشمن خط فاصله ایجاد کند.

وی گفت: از هر ابزاری برای تحریک احساسات بخشی از مردم استفاده کردند، فضای مجازی استکبار جهانی را به کمک خود گرفتند اما خواص ما بعضا این میدان روشن و گره فتنه گران داخلی با سران سلطه را ندیدند و صداها را نشنیدند و سکوت کردند.

نماینده مردم قم در مجلس ابراز داشت: برخی از خواص ما آتش بیار معرکه شدند ، برخی از خواص ما که از ابتدای انقلاب به ظاهر جایگاه خود را در نزد امام تثبیت کرده بودند ستون خیم ضد انقلاب و نظام استکباری شدند، یادمان هست آن شخصیتی که در همه مراحل انقلاب بود و در زمانی که شعار "انتخابات بهانه است و اصل نظام نشانه است" در زمانی که شعار " مرگ بر اصل ولایت فقیه" سرداده می شد در مشهد به تضعیف ولایت فقیه پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: برخی از خواص ما تا جایی پیش رفتند که در حال تضعیف ولایت فقیه و خالی کردن پشت ولایت بودند و در حال تحریک علیه ولایت بودند، برخی از خواص سکوت کردند، خواص بی بصیرت کسانی بودند که ناآگاهانه در مسیر دشمن قرار گرفتند و با سکوت به نظام ضربه زدند اما برخی خواص خائن در مقابل ولایت فقیه ایستادند.

ذوالنوری افزود: برخی از خواص با سکوت خود بذر تردید را در دل مردم کاشتند و برخی هم منتظر بودند تا نان را به نرخ روز بخورند اما مقام معظم رهبری و مردم در مقابل فتنه 88 ایستادند.

وی با اشاره به دو عامل پیروزی در فتنه 88 و ایجاد 9 دی ، گفت: نخستین عامل وجود رهبری جامع الشرایط، کامل، قاطع، بصیر که در عرصه ایستاد، بود؛ ایشان، اهداف شوم دشمنان را در فتنه 88 می‌دیدند، مقام معظم رهبری بار کم کاری خواص را در آن فتنه به تنهایی به دوش کشیدند.

وی ادامه داد: بصیرت مردم و تبعیت آنها از رهبر معظم انقلاب در فتنه 88 موجب شکست این فتنه شد، مردم در حماسه 9 دی در پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کردند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی، نظام امام محور است، مردم در فتنه 88 از خواص بی بصیرت و دنیاطلب تبعیت نکردند، اگر حماسه 9 دی خلق نمی‌شد، مسیر ریل قطار انقلاب اسلامی تغییر پیدا می‌کرد.

ذوالنور تکیه بر توانایی‌های داخلی را از موارد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری از مساله آسیب‌های اجتماعی اظهار نگرانی کردند، اما اقدامی در این زمینه صورت نگرفت.

وی ادامه داد: حل مشکلات معیشتی مطالبه مستمر رهبر معظم انقلاب است، حقوق شهروندی، رفع بیکاری هشت میلیون نفر است، سخنرانی یک فردی در مشهد تعطیل می‌شود، آن فرد به رئیس جمهور نامه می‌نویسد و رئیس جمهور دستور تشکیل کمیته می‌دهد، چرا این پیگیری برای مسائل اقتصادی نیست؟

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: برنامه ریزی تجمع‌های اعتراضی از طریق شبکه مجازی صورت می‌گیرد، اما رئیس جمهور می‌گوید که من به دنبال فیلتر فضای مجازی نیستم، اکنون کانون خانواده‌ها از طریق فضای مجازی متزلزل می‌شود، رئیس جمهور باید در خصوص شبکه ملی اطلاعات گزارش بدهد.

ذوالنور مردم ایران را هوشیار دانست و تصریح کرد: مردم از این سروصداها نگران نمی‌شود، حتی اگر صدایی از شهر قم خارج شده باشد، شما تصور نکنید اگر چهار نفر از مشکلات مردم سوء استفاده کردند، نظام اسلامی متزلزل می‌شود، مدیران کشور در خصوص حل مشکلات مردم وظیفه دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کشور ایران با وجود تمام دشمنی‌ها و تحریم‌ها به عنوان محور جریان مقاومت در دنیا می‌درخشد، البته هنوز راه طولانی داریم.Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه