2018 January 19 - جمعه 29 دي 1396

مردم ایران را به بازی گرفتند!/ ضد انقلاب نگذاشت صدای اعتراض مردم به مسئولین برسد+تصاویر
کد خبر: ٥٥٠٩٩ تاریخ انتشار: ١٠ دي ١٣٩٦ - ٠٠:١٠
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
مردم ایران را به بازی گرفتند!/ ضد انقلاب نگذاشت صدای اعتراض مردم به مسئولین برسد+تصاویر

پایگاه انقلاب نیوز: مسئله ای که این روزها از چشم ها دور ماند این بود که آشوبگران نگذاشتند صدای اعتراض مسالمت آمیز مردم از جمله سرمایه گذاران تجمع کننده موسسات مالی در مشهد به گوش مسئولین برسد و حالا مطالبات مردم تحت الشعاع حرکات ضد مردمی دشمن قرار گرفت.


به گزارش پایگاه انقلاب نیوز،دولت در زمان مذاکرات هسته ای و امضای برجام به جامعه این مسئله را تلقین می کرد که همه مشکلات با امضای برجام حل خواهد شد و مردم هم به این مسئله امید بسته بودند و انتظار  داشتند که در ماه ها و سالهای بعد از امضای برجام مشکلات اقتصادی و معیشتشان حل و اقتصادشان بچرخد اما این انتظار هر چه بیشتر می شد نه تنها مشکلی را حل نمی کرد بلکه مشکلات  از جمله بیکاری و گرانی را افزایش می داد.

دولت به وعده هایش عمل نکرد

روحانی در دوره دوم تبلیغات ریاست جمهوری همچنان از برجام به عنوان سند موفقیت و برطرف شدن مشکلات مردم یاد می کرد حل مشکلات اقتصادی وعده بسیار زیبای رئیس جمهور در زمان تبلیغات انتخاباتی بود حتی در لیدرهای تبلیغاتی روحانی در زمان انتخابات به مردم القا می کردند اگر فردی غیر از روحانی رئیس جمهور شود مشکلات بزرگ اقتصادی از جمله گرانی دامن مردم را خواهد گرفت و رای های زیادی از این طریق به سبد روحانی ریخته شد.

مهمترین وعده های روحانی در زمینه مسائل اقتصادی به بهبود وضعیت رفاهی و برداشته شدن فقر مطلق در دولت دوازدهم بود از جمله این وعده ها:

به مردم قول می دهم که در دولت دوازدهم فقر مطلق در ایران برای همیشه رخت بر بکند.( سفر انتخاباتی به خرم آباد - 24اردیبهشت ۱۳۹۶)

عده ای در حال القای این مطلب هستند که چنانچه دولت فعلی ادامه پیدا کند یارانه روستاییان قطع خواهد شد. من از مردم می خواهم که پیام دولت را به همه روستاییان برسانند و به آنها بگویند که این عده دروغ می گویند. در دولت آینده پرداخت یارانه ها ادامه خواهد یافت. (سفر انتخاباتی به خرم آباد - 24اردیبهشت ۱۳۹۶)

ما معتقد هستیم و می‌گوییم باید فضای کسب و کار آماده شود ما می‌گوییم موانع باید برطرف شود و باید به مردم آزادی عمل بدهیم. مردم با اینترنت می‌تواند برای خود شغل انتخاب کنند.بگذارید مردم فعال باشند. (سفر انتخاباتی به ساری- 25/2/9)

این ها بخشی از وعده های رئیس جمهور درزمان تبلیغ انتخابات بود و مردم به امید گشایش های وعده داده شده بودند اما نه تنها گشایشی رخ نمی داد بلکه بر مشکلات افزوده می شد اما دولت بدون توجه به این مسائل لایحه بودجه 97 را با بند افزایش قیمت بنزین تقدیم مجلس کرد مسئله که باعث نگرانی مرد م شد.

سوء تدبیر دولت در کنترل قیمت ها

همچنین با وجود افزایش چندین برابری قیمت ها  از جمله قیمت آب، برق و گاز دولت اعلام یارانه افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیستند قطع خواهد کرد.

از طرفی طرح تحول نظام سلامت که دولت آن را یکی از مهمترین دستاوردهای خود می دانست منتفی شد و این دفترچه ها ابتدای مرداد ماه امسال بر اساس مصوبه دولت تنها در مراکز و بیمارستان های دولتی معتبر است در حالی که درصد بیمارستان های دولتی  نسبت به به کل بیمارستان ها و مطب ها و درمانگاه های خصوصی عدد ناچیزی است.

اما در نهایت گرانی های اخیر و سوء تدبیر دولت در عمل کردن به وعده هایی که داده بود باعث گلایه و نارضایتی ها فارغ از نگرش های سیاسی در بین مردم شده است، از این مسئله دشمن به خوبی بهره برداری سیاسی کرد و با فراخوان تجمع های اعتراضی نسبت به گرانی مردم را فریب داد و بعد از تجمع مردم، شروع به شعارهای ساختار شکنانه کرد و آن را به نام اعتراض مردم  به گرانی گذاشت.
 دشمن صدای مردم را خفه کرد

در ابتدا مطالبات اقتصادی مردم محور این تجمعات بوده و مالباختگان موسسات مالی و اعتباری (و همینطور سهامداران پروژه پدیده در مشهد) تلاش کردند تا صدای خود را به مسوولان برسانند؛ هرچند صدای این مطالبات، با دشمن ضد انقلاب و سوء استفاده از این تجمع به جایی نرسید اما گله مندی مردم بحث‌های اقتصادی، گرانی، وضعیت نامشخص موسسات و پدیده، زمزمه‌های افزایش قیمت، بیکاری و رکود اقتصادی بود که بیان شد.

در حالی که مردم نسبت به گرانی ها بیکاری و وضع معیشت گلایه مند بودند اما لیدرهای این تجمعات تنها شعاری که نمی دادند در خصوص وضعیت گرانی ها و درد دل مردم بود  و عملا از احساسات مردم سوء استفاده شد.
 

مردمی که بدون اطلاع و به واسطه فراخوان های شبکه های مجازی برای تجمع آمده بودند و تصور می کردند قرار است نسبت به فشارهای اقتصادی اعتراض شود اما لیدرهایی که از قبل برای این تجمعات تعلیم دیده بودند شعار های ساختار شکنانه می دادند و اموال عمومی مردم را تخریب می کردند کدام عقل سلیمی باور می کند که به خاطر اعتراض به گرانی مردم اموال شهر و محله خود را تخریب کنند.
 

این زمینه و بستر به دلیل عدم پاسخگوی دولت نسبت به دغدغه مردم ایجاد شد و مردم احساس کردند باید صدای اعتراضشان را به گوش دولتمردان برسانند در این فضا بود که دشمن سوء استفاده کرد و به بهانه اعتراض مردمی شرع به اغتشاش و آشوب کرد.

جالب است که این اتفاقات همه در ]ستانه 9 دی دقیقا روزی که دشمن از خود مردم سیلی خورده بود رغم می خورد، اما باز هم مردم در 9 دی پاسخ دشمن را دادند و با تجمع قانونی و به صورت مسالمت آمیز نه تنها فتنه را محکوم کردند بلکه به گرانی ها و وضع معیشت و بیکاری هم اعتراض کردند بدون اینکه به اموال عمومی آسیب بزنند و یا شعارهای ساختار شکنانه سردهند.

در این زمینه حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: راه حل مشکلات اقتصادی تجمع و شعار و آشوب و ایجاد مشکل و بحران نیست، ممکن عده ای از مردم هم به خاطر فشار زیاد بخواهند اعتراضشان را به یک شکلی به گوش مسئولین برسانند ولی دشمن تمرکز بر این دارد که با سوء استفاده از نارضایتی های مردمی و کشاندن مردم به عرصه خیابان ها کشور را از نظر داخلی دچار مشکل کند. 
 


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه