2018 January 21 - يکشنبه 01 بهمن 1396

نامه سرگشاده جمعی از طلاب فعال مجازی به وزیر ارتباطات
کد خبر: ٥٥٢١٩ تاریخ انتشار: ١٥ دي ١٣٩٦ - ١٤:١١
صفحه نخست » سیاسی » پیشنهاد سردبیر
نامه سرگشاده جمعی از طلاب فعال مجازی به وزیر ارتباطات

پایگاه انقلاب نیوز: جناب آقای وزیر به شما تبریک می‌گوییم که برخلاف بسیاری از مسئولان، از فرهنگ «عذرخواهی» برخوردارید، اما جناب آقای وزیر! آیا فکر نمیکنید که امور مهم‌تری را در لیست عذرخواهیِ خویش، فراموش کرده اید؟

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، بسم ‌الله ‌الرحمن الرحیم

وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

با سلام و احترام؛

جناب آقای وزیر به شما تبریک می‌گوییم که برخلاف بسیاری از مسئولان، از فرهنگ «عذرخواهی» برخوردارید، اما جناب آقای وزیر! آیا فکر نمیکنید که امور مهم‌تری را در لیست عذرخواهیِ خویش، فراموش کرده اید؟ چرا از مردمان بسیاری که به دلیل عدم توسعة شبکة‌ پیام‌رسانِ استانداردِ داخلی متضرر گشته‌اند، عذرخواهی نمی‌کنید؟ آیا واجبتر نبود که برای واردکردن شبکة پیام‌رسانِ خارجی و صهیونیستیِ «تلگرام» و آلوده‌ ساختن تمام منافذ اطلاعاتی کشور عذرخواهی کنید؟!

جناب آقای وزیر! در این سال‌های آلودگیِ کشور به پیام‌رسان‌های خارجی، همچون تلگرام، بسیاری از خانواده‌ها از هم گسست! بسیاری آبروی خود را از دست دادند و برخی بی‌آبرویی را تاب نیاورده، دست‌ به خودکشی زدند! پلیس فتا و قوة قضائیه با پرونده‌های بسیاری روبه‌رو هستند که به دلیل عدم‌ همکاریِ گردانندگانِ تلگرام، حقوقشان پایمال شده، آبرویشان هتک شده و اموالشان طعمة باج‌خواهی گشته است. جناب آقای وزیر! آیا وقت آن نرسیده است که از خیرِ دشمن ناامید شویم. مگر می‌توان از دشمن توقع داشت که برای رضای خدا موش بگیرد؟ تا کی باید شاهد آن باشیم که پهنای باند کشور شهیدپرورِ ایران در اختیار شبکة پیام‌رسانِ دشمن قرار گیرد؟ تا کی باید شاهد جولان شبکة پیام‌رسانی باشیم که بهشت بزه‌کاران است؟! تا کی می‌خواهیم این مطلب را از مردم مخفی کنیم که «تلگرام بستری جرم‌خیز است و تا سر حدّ براندازی نظام پیش رفته‌ است»؟! آیا وقت آن نرسیده است که به دلیل عدم حمایت از شبکه‌های داخلی عذرخواهی کنیم؟! آیا وقت آن نرسیده است که به این بیاندیشیم که چرا باید وزیر ارتباطات کشوری قدرتمند، همچون ایران، از موضع ضعف با گردانندگان یک شبکة پیام‌رسان سخن گفته، ملتمسانه از آنان بپرسد که «آیا زمان توقف خشونت پراکنی نیست»؟! چرا نباید وزیر ارتباطات کشور ما از جایگاه قدرت با چنین افرادی که بر اثم و عدوان تعاون کرده‌اند، سخن بگوید؟ مسئولان وزارت‌ ارتباطات این ننگ را بر پیشانی کشورِ غیورِ ایران نهاده‌اند و ما از این بابت ناراحتیم. ناراحتیم از این‌که مسئولان، مردم را نادان فرض کرده، از رصد تلگرام گزارش میدهند و نتیجة آن گزارشها می‌شود این اغتشاشها! شما کجا را رصد میکردید؟ این آشوبگران کجا قرار می‌گذاشتند؟ یا چگونه وقتی از شهرهای بزرگ ناامید می‌شوند از دورود و قهدریجان سر درمی‌آورند؟

جناب وزیر! از نظر ما مردم، همة مسئولانی که از شبکه‌های پیام‌رسان خارجی، مانند تلگرام، دفاع کرده‌اند، در آتش زدن پرچم ایران اسلامی مقصرند! کسانی که در ایجاد شبکة ملی اطلاعات کوتاهی کردند! کسانی که با حمایت از سرویس‌های خارجی وعدم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، قدرت رقابت را از آنان سلب کردند! کسانی که فضای مجازیِ کشور را در حوزة مصرفگرایی متوقف نگاه‌ داشتند! کسانی که نوآوری در فناوری پیشکش مدیریتشان، حتی از تقلیدِ کشورهای پیشرفته در ایجاد اینترنت کودک و نوجوان نیز دریغ کردند! کسانی که فقط به فکر فروش انحصاری پهنای باند هستند و هر چه فیلم و عکس دانلود شود خوشحال‌ترند، کاری هم ندارند که جوان و نوجوان این کشور در منجلاب گناه غوطه‌ور است و به‌راستی‌که پولی کثیف‌تر از این در دنیا پیدا می‌شود؟ پولی که در عوض فروشِ، مؤلفه‌های قدرت این کشور، یعنی ایمان جوانان، به دست آورده‌ایم! جناب وزیر! باید عذرخواهی کنیم که تقریباً تمام دستورات رهبر معظم انقلاب در پیوست حکم شورای عالی فضای مجازی هنوز بر روی زمین مانده است!

جناب آقای وزیر! فضای مجازی قتلگاه شده است، قتلگاه جوانان و نوجوانان! اگر در پاکسازی این فضای جرمخیز اقدامی انجام ندهید در قتل این جوانان و نوجوانان شریک خواهید بود، همچنان که وزرا و مسئولان قبل در این گناه شریک‌اند. مسئولانی که بدون توجه به پیوست فرهنگیِ مدّ نظر رهبر معظم انقلاب به‌ جای فناوری اطلاعات، به واردات محصولات مصرفی بسنده کردند. جناب آقای وزیر! مسئولیتی سنگین را بر دوش گرفته‌اید، مسئولیتی که مسئولان پیشین، از عهدة آن برنیامده‌اند، امید که شما اشتباهات گذشته را تکرار نکنید.

والسلام علی من اتبع الهدی

جمعی از طلاب و اساتید حوزة علمیه قم


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه