2018 January 19 - جمعه 29 دي 1396

پول حرام فرزندان سرمایه داران را به اغتشاش کشاند/ دشمنان نظام کم اما منتقدان آن زیاد است/ اگر با آشوبگران برخورد نشود مرتب باید شاهد ناامنی باشیم
کد خبر: ٥٥٢٤٧ تاریخ انتشار: ١٦ دي ١٣٩٦ - ٠٨:١٥
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد:
پول حرام فرزندان سرمایه داران را به اغتشاش کشاند/ دشمنان نظام کم اما منتقدان آن زیاد است/ اگر با آشوبگران برخورد نشود مرتب باید شاهد ناامنی باشیم

پایگاه انقلاب نیوز: کوشکی بیان داشت: پول حرام ممکن است به هر شکلی خودش را نشان دهد اتفاقا کسانی که آشوبگر بودند آدم های طبقات فقیر و مستضعف نیستند کسی که درگیر نان شب اش است اصلا امکان اینکه بیاید و آشوب کند را ندارد.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز،بعد از اغتشاشات اخیر که به بهانه گرانی اما در حقیقت دست های بیگانه از احساسات مردمی سوء استفاده کردند شاهد این بودیم که افرادی که خودشان در فتنه 88 جزء هدایت کنندگان و لیدرهای و حتی رهبران اغتشاش و به آشوب کشیدن کشور بودند نیز آشوب های و اغتشاشات اخیر را محکوم کرده و اعلام کردند که ما با این آشوب ها موافق نیستیم.

غالب این موضع گیری ها و بیانه ها  این بود که آشوب ها و اغتشاشات به جایی نمی رسد و باید درخواست ها و مطالبه گری ها به صورت مدنی و قانونی انجام شود نکته جالب اینجاست که این اعتراضات در ابتدا اعتراض به نوع عملکرد دولت بود و بعد از آن دشمنان از این مسئله برای رفتار ساختار شکنانه علیه نظام به دنبال بهره برداری بودند.

فتنه گران هر چه به نفعشان نباشد محکوم می کنند

محمد صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در این زمینه در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز اظهار داشت: کسانی که سال ۸۸ حامی اغتشاشات خیابانی بودند و در سال جاری آشوب های خیابانی را محکوم کردند باید گفت  اینها اگر آشوب خیابانی به نفع آنها باشد بسیار خوب و نشانه آزادگی و کار بسیار درستی است و نشانه آزادی خواهی است و کار لازمی است، اما اگر این آشوب ها کاملا در راستای اهداف آنها نباشد کار زشتی است که باید محکوم کرد.

وی بیان داشت:  این رفتار فتنه گران ۸۸ نشان دهنده این است که نشان درستی و غلطی یک حرکت برای این عده منفعتشان است، اگر یک کار به نفعشان باشد آن کار بسیار درست است و آن فرد اغتشاشگر آزاده است و عاقل است و دموکراسی خواه و وطن دوست است، اما اگر فرد و گروهی همان کار را انجام بدهند و به نفع این جماعت و عده نباشد کار قابل نکوهش و کار زشتی است و بایستی باید با آن کار برخورد شود.

کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: این اتفاقات اگر هیچ فایده ای هم نداشت اما این فایده را داشت که این جماعت فتنه گر را مفتضح کرد، حداقل هواداران این عده در طول ۸ سال گذشته که سنگ اینها را به سینه می زدند باید به این سوال جواب بدهند اگر آشوب بد و زشت و محکوم است چرا در سال ۸۸ نزدیک به ۸ ماه کشور را به آشوب کشیدند و اگر کار خوبی است چرا اکنون آن را نکوهش می کنند و علیه آن بیانیه صادر می کنند.

دشمنان نظام معدود اما منتقدانش زیاد هستند

وی در پاسخ به این سوال که آیا آشوب گران روزهای اخیر همان فتنه گران خیابانی فتنه 88 و در راستای عملکرد آنها هستند؟ گفت: کسانی که با اصل نظام مشکل دارند بسیار کم هستند طبیعی است هر نظامی دشمن داشته باشد، کسانی که با نظام جمهوری اسلامی ایران مشکل دارند افردای هستند که وضعیت و پرونده هایشان مشخص است یا به مجموعه بهاییت وصل هستند و غافل هستند و یا سلطنت طلب هستند یا آدم های ناقص عقلی هستند که با دلقکی در شبکه های ماهواره ای برنامه اجرا می کنند و از آنها خط می گیرند.

کوشکی افزود: ممکن است خیلی ها انتقادات جدی به جمهوری اسلامی ایران داشته باشند می توان این انتقادات را شنید منتقدان جمهوری اسلامی فراوان هستند اما دشمنان نظام جمهوری اسلامی  همان معدود عده ای هستند که یا به بهائیت متصل و یا سلطنت طلب و فریب خورده هستند،حالا این عده ممکن است در هر زمانی و با هر بهانه ای دشمنی کنند و  عموما هم در غالب های وحشیگری و آتش زدن اموال ملت و کارهای زشت این چنینی که برای اقوام وحشی است دشمنی می کنند، هیچ ملت متمدنی برای اعتراض این چنین عمل نمی کند.

پول حرام فرزندان سرمایه داران را به اغتشاش کشاند

کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به این سوال که گفته می شود برخی از دستگیر شدگان اغتشاشات اخیر فرزندان سرمایه داران داخل نظام هستند این تجمعات به بهانه گرانی بود پس چرا سرمایه داران در این تجمعات آشوب می کردند؟ گفت: مشکل این است که اینها ثمره پول حرام است، پول حرام ممکن است به هر شکلی خودش را نشان دهد اتفاقا کسانی که آشوبگر بودند آدم های طبقات فقیر و مستضعف نیستند کسی که درگیر نان شب اش است اصلا امکان اینکه بیاید و آشوب کند را ندارد، نان حرام این عوارض را دارد.

کوشکی با اشاره به برخورد با آشوبگران اغتشاشات اخیر افزود: برخورد با محارب تکلیفش معلوم است اگر با محارب به صورت جدی برخورد نشود باید مرتب شاهد ناامنی باشیم، کسی که با آشوبگری خودش مردم را می ترساند حکمش در فقه شیعه مشخص است قوانین کشور ما هم مشخص است.

همچنین وحید یامین پور رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر حوزه هنری در این زمینه تصریح کرد: جریانی که 20 سال بر طبل بحران مشروعیت کوبیدند امروز برای اعتصابات و اغتشاشات بیانه صادرمی کنند که این حرکات به جایی نمی رسد ما طرفدار آشوب نسیتیم، امروز به دست و پا افتادند، امثال تاج زاده که معلم فتنه بودند مطلب منتشر می کنند که با اغتشاشات مخالفیم، همان کسی که مسبب حوادث78 و 88 بود امروز می گوید به خیاباهان نریزید، رئیس دولت اصلاحات بیانه صادر می کند که طرفدار این آشوب ها نیستیم، این اظهارات یعنی در فتنه 88 اشتباه کردیم البته از این اعترافات استقبال می کنیم که عقلشان سر جایش برگشته است.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه