2018 January 19 - جمعه 29 دي 1396

خیال پردازیهای یک ابله
کد خبر: ٥٥٤٣٥ تاریخ انتشار: ١٩ دي ١٣٩٦ - ٢٣:٥٧
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
خیال پردازیهای یک ابله

پایگاه انقلاب نیوز: در آخرین مورد یک کانال تلگرامی وابسته به میت (سرویس اطلاعات و امنیت ترکیه) که چندین بار بخاطر انتشار دروغهای مضحک سوژه رسانه ها شده بود چنان در بین مردم و علی‌الخصوص جوانان جا باز میکند که عده‌ای بدنبال فراخوان این کانال دست به تجمعات خیابانی میزنند.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، یکی از چهره‌های ضدانقلاب به نام هاشم خواستار که تاکنون چندین بار به جرم اقدام علیه امنیت ملی روانه زندان شده است در گفتگو با مهدی فلاحتی مجری شبکه صدای آمریکا به تشریح آشوب های خیابانی در ایران میپردازد.

وی ادعا میکند اعتراضاتی که طی روزهای اخیر در شهرهای ایران در حال رقم خوردن است یک انقلاب بزرگ به حساب می‌آید که میتوان آنرا با انقلاب کبیر فرانسه مقایسه کرد.

این عنصر ضدانقلاب در ادامه به طرح برنامه های پیش‌روی جریان معترض میپردازد و میگوید ما باید به محض اینکه بیت رهبری را تسخیر کردیم و حکومت ساقط شد، کمیته ای از طرف معترضین تشکیل دهیم تا بصورت موقت اداره حکومت را برعهده بگیرد.

مجری برنامه که از شنیدن این سخنان به وجد آمده و نمی‌تواند خوشحالی خود را در پشت چهره‌ تصنعی‌اش پنهان کند، به مخاطبین این مژده را میدهد که کار انقلاب اسلامی دیگر یکسره شده است و امیدی به بقای این حکومت نیست.

بارها و بارها اتفاق افتاده که عناصر ضدانقلاب و حامیان آنان در آمریکا با تحلیل های تخیلی و موضع گیری های شتابزده مضحکه خاص و عام شده‌اند، با اینحال سر صحبت ما با آنان نیست.

شاید برآوردهای هاشم خواستار از اغتشاشات اخیر و ذوق زدگی خارج از عرف افرادی همچون مهدی فلاحتی در برخورد اول خنده دار به نظر برسد ولی این اتفاقات همه ماجرا نیست، راه‌اندازی شبکه های ماهواره‌ای و مدیریت افکار عمومی در جهان امروز وجوح پیچیده‌ای دارد.

 اینکه عده‌ای در یک استودیو در آمریکا بنشینند و برای آینده کشور ما خیالبافی کنند ما را متعجب نمیکند، آنچه جای تامل و البته تاسف دارد این است که بخشی از جامعه ایران هنوز گوش‌شان به دهان این جماعت است و رفتارهایشان تحت تاثیر القائات رسانه های بیگانه رقم میخورد.

چرا بخشی از جامعه ما باید وقتشان را صرف شنیدن گزافه گویی ابلهی همچون هاشم خواستار یا فرد عیاشی مثل مهدی فلاحتی کند؟ مگر همین جناب فلاحتی نبود که چندی پیش بخاطر تجاوز جنسی به الهام ستاکی (یکی از مجریان صدای آمریکا) کوس بی‌آبرویی‌اش به صدا درآمد؟

در آخرین مورد یک کانال تلگرامی وابسته به میت (سرویس اطلاعات و امنیت ترکیه) که چندین بار بخاطر انتشار دروغهای مضحک سوژه رسانه ها شده بود چنان در بین مردم و علی‌الخصوص جوانان جا باز میکند که عده‌ای بدنبال فراخوان این کانال دست به تجمعات خیابانی میزنند.

تحلیل ماهیت این تجمعات و تبعات زیانباری که در عرصه بین‌الملل برای کشورمان بدنبال داشته است در این مجال نمی‌گنجد، اما نباید از این واقعیت به سادگی عبور کرد که عده‌ای از افراد جامعه ما با گذشت همه فراز و فرودهایی که درسالیان گذشته پشت سر گذاشته‌ایم همچنان چشم و گوششان به دهان رسانه های بیگانه است، آیا ما محکوم به آنیم که هزاربار از یک سوراخ نیش بخوریم؟ آیا فکر میکنیم سازمان اطلاعات ترکیه و گردانندگان شبکه صدای آمریکا دلسوز ما هستند؟


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه