2018 January 19 - جمعه 29 دي 1396

بازتاب سخنان رهبردر رسانه های روسی
کد خبر: ٥٥٥٢٥ تاریخ انتشار: ٢٠ دي ١٣٩٦ - ٢٠:١٦
صفحه نخست » سیاسی » تازه های خبری
بازتاب سخنان رهبردر رسانه های روسی

پایگاه انقلاب نیوز: سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هزاران نفر از مردم قم در رسانه های روسی بازتاب گسترده داشت و این رسانه ها به نقل از مقام معظم رهبری نوشتند: آمریکا و سایر دشمنان ایران در برابر اراده ملت ایران ناتوان هستند و شکست خوردند.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، برخی رسانه های روسیه در این باره نوشتند:
** اسپوتنیک: مردم حق بیان نارضایتی را دارند
خبرگزاری اسپوتنیک با اشاره به بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در جمع مردم قم نوشت: رهبر عالی ایران اعلام کرد که مردم حق بیان نارضایتی خود در اعتراضات را دارند اما این گونه اقدامات را نباید با اعمال خشونت آمیز اشتباه گرفت.
این خبرگزاری به نقل از رهبر معظم انقلاب ادامه داد: پیرامون ایران مثلثی از کشورهای تحریک کننده اعتراضات در ایران به وجود آمده است؛ در راس این مثلث آمریکا و صهیونیست ها قرار گرفته اند و بر اساس نقشه آنها اعتراضات می بایست از شهرهای نه چندان بزرگ به مرکز انتقال یابد.
رسانه روسی افزود: یکی از کشورهای ثروتمند حاشیه خلیج فارس اعتراضات را تامین مالی کرده بود.
اسپوتنیک به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت: اقدامات آمریکا علیه ایران هدف گیری شده و شکست خورده و در آینده نیز موفق نخواهد بود.

**راسیسکایا گازتا: دشمنان ایران 40 سال است که به دنبال نابودی این کشور هستند
روزنامه «راسیسکایا گازت» ارگان دولت روسیه در گزارشی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب نوشت: آیت الله خامنه ای رهبر عالی جمهوری اسلامی ایران در سخنان خود در جمع مردم قم گفت که تلاش های آمریکا و انگلیس برای برانگیختن اعترضات در ایران بی نتیجه بود و آنها نمی توانند مقاومت مردم این کشور را در هم بشکنند.
رسانه روسی به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت: دشمنان ما حدود 40 سال است که تلاش می کنند ما را نابود کنند اما همیشه تودهنی می خورند؛ مردم ایران همواره در برابر دشمنان کشور وحدت و ایستادگی از خود نشان می دهند.
راسیسکایا گازتا یادآوری شد: علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد که آمریکا، انگلیس و عربستان سعودی در امور داخلی ایران دخالت می کنند.
روزنامه روسی نوشت: روز 28 ماه دسامبر در ایران اعتراضات آغاز شد، به گفته مقام های ایران این اعتراضات بر اثر برخی مسائل داخلی و نیز مداخله های خارجی برپا شد.

** تاس: دشمنان ایران هر بار با شکست مواجه می شوند
خبرگزاری «تاس» نیز سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم قم را بازتاب داده و نوشت: رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد که توطئه های دشمنان ایران بی اثر بود و آنها هیچ نتیجه ای از اقدامات ضدایرانی خود نگرفتند.
«رهبر انقلاب ایران خاطرنشان کرد که دشمنان این کشور سعی می کنند آن را نابود کنند اما هر بار با شکست مواجه می شوند. مردم ایران همواره وحدت و یکپارچگی و مقاومت در برابر دشمنان از خود نشان می دهند.»
رسانه روسی در ادامه افزود: اعتراضات در چند شهر ایران روز 28 ماه دسامبر در رابطه با افزایش بهای برخی کالاها آغاز شد.
در پایان گزارش تاس خاطرنشان شد: محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز سوم ژانویه (13دی) از پایان اعتراضات و ناآرامی ها خبر داد.

**آژانس اخبار فدرال روسیه: مردم ایران طرح های دشمنان را خنثی کردند
آژانس اخبار فدرال روسیه نیز در گزارشی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب نوشت: مردم و دولت ایران طرح های واشنگتن و لندن که تلاش داشتند از اعتراضات برای ایجاد ناآرامی و هرج و مرج در کشور بهره برداری کنند را خنثی کردند.
رسانه روسی به نقل از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای نوشت: دشمنان ایران هر بار تلاش می کنند این گونه اقدامات را انجام دهند اما هر بار به لطف مقاومت و ایستادگی قدرتمند مردم شکست می خورند.
در گزارش گفته شد: ایران تلاش برای بی ثبات کردن کشور از راه ایجاد برانگیختن موج نارضایتی ها را خنثی کرد.
آژانس اخبار فدرال روسیه در گزارش خود یادآوری کرد: «هزر نایرت» سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در هنگام اعتراضات در ایران گفت که واشنگتن حق دارد عاملان سرکوب اعتراضات در ایران را مجازات کند.
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم قم در چند تارنمای روسی ازجمله رگنوم، وستنیک قفقاز و پولیت رو هم بازتاب داشت.
ایرنا


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه