2018 January 19 - جمعه 29 دي 1396

سود سهام عدالت برای ما واریز نشده است!
کد خبر: ٥٥٥٤٦ تاریخ انتشار: ٢١ دي ١٣٩٦ - ٠٧:٠١
صفحه نخست » اقتصادی » مطلب ویژه
در گفتگو با مشمولان سهام عدالت مطرح شد؛
سود سهام عدالت برای ما واریز نشده است!

پایگاه انقلاب نیوز: واریز مرحله اول سود سهام عدالت به حساب مشمولان و در پی آن واریز نشدن سود سهام عدالت به حساب برخی از سهامداران باعث ایجاد نگرانی در بین آنها شده است.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز،بعلخره بعد از سالها سه شنبه 19 دی ماه سال 1396 سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز شد.

این مسئله از یک طرف باعث خوشحالی سهامداران که عمدتا از طبقات متوسط و پایین اقتصادی جامعه هستند شد از طرفی واریز نشدن سود سهام عدالت به حساب برخی از سهامداران عدالت باعث ایجاد نگرانی در بین آنها شده است.

کریمی یک از مشمولانی که مابه التفاوت سهم سهام عدالت خود را واریز کرده بود در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: شهریور امسال مابه التفاوت سهام عدالت را واریز کرده و شماره حساب را نیز ثبت کردم، ولی دو روز است سود سهام واریز شده اما هیچ سودی به حساب ما واریز نشده است.

وی گفت: با اپراتورهای سهام عدالت هم تماس گرفتم گفتند علت را نمی دانیم، نمی دانم به کجا باید مراجعه کنم ، چرا در پرداخت سهام عدالت این نابسامانی ها وجود دارد و باعث افزایش نگرانی ما قشر ضعیف شده است.

یکی دیگر از افرادی که مشمول سهام عدالت بود در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت:گفته شده که افرادی که 500هزار تومان سهم دارند مبلغ 26 هزار تومان واریز می شود اما پدرم من 700هزار تومان سهام دارد اما مبلغ 19 هزار تومان به عنوان سود واریز شده است.

یکی دیگر مددجویان کمیته امداد هم اظهار داشت: من تحت پوشش کمیته امداد هستم اما سود واریزی به حساب بنده 15 هزار تومان بوده است اما طبق اعلام قبلی گفته بودند 50 هزار تومان واریز می شود.

حتی بعد از واریز سود سهام عدالت بسیاری از مردم که اقدام به ثبت نام سهام عدالت نکرده بودند و یا شاید هم امیدی به واریز سود نداشتند بعد از واریز اولین مرحله سود سهام عدالت خواهان ثبت نام و دریافت این سهام شدند اما بنا به گفته مسئولان تا پایان سال 96 ثبت نام جدید برای دریافت سهام عدالت وجود ندارد.

همجنین مشمولین در قید حیات که تاکنون شماره شبا بانکی خود را به تایید سامانه سهام عدالت نرسانده اند، در این مرحله واریز سود ندارند و سود متعلق به آنان در مراحل بعد به طور یک جا پرداخت خواهد شد. این مشمولان مکلفند برای بهره مندی از سود سهام در مراحل آتی، نسبت به درج شماره شبا بانکی در سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir اقدام کنند.

پیش از این رئیس سازمان خصوصی گفته بود: ۵۰ هزار تومان به حساب مشمولانی که سهام عدالت آنها یک میلیون تومان است واریز می شود و این مقدار برای بقیه مشمولان متفاوت است.

وی با اشاره به این که بنا داریم سود سهام عدالت را در دو یا سه نوبت تا پایان سال به حساب مشمولان واریز کنیم، در خصوص میزان سود واریزی به حساب مشمولان نیز گفت: کسانی که سهام عدالت آنها در حال حاضر یک میلیون تومان است سودی بالغ بر 150 هزار تومان دریافت خواهند کرد و بقیه مشمولان نیز به تناسب ارزش سهام عدالتی که دارند سود دریافت خواهند کرد.

سهام عدالت، همان سهام شرکت‌های دولتی است که منبع درآمد دولت می‌باشند و دولت بدین طریق می‌خواهد بخشی از درآمدهای خود را بلا عوض به مردم واگذار کند سهام عدالت نوعی یارانه است که طبق نظر دولت نهم، از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود.

دولت، هدف از عرضه سهام عدالت را گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام کرده است.

هیأت وزیران در جلسه مورخ 21/8/1385 بنا به پیشنهاد شماره 31168 مورخ 12/7/1385 وزارت امور اقتصادی و دارائی و به استناد اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده ( 9) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - مصوب 1383 - آیین نامه اجرایی افزایش ثروت خانوارهای ایرانی از طریق گسترش سهم بخش تعاون براساس توزیع سهام عدالت را تصویب کرد.

 


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه