2018 February 20 - سه شنبه 01 اسفند 1396

ارتش و سپاه انگشت به ماشه در مرزها و خارج از مرزها هستند/ نیروهای مسلح ایران هرگز غافلگیر نخواهند شد
کد خبر: ٥٧٠٧٢ تاریخ انتشار: ١٤ بهمن ١٣٩٦ - ٠٠:٤٠
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
جانشین فرمانده کل ارتش جمھوری اسلامی ایران:
ارتش و سپاه انگشت به ماشه در مرزها و خارج از مرزها هستند/ نیروهای مسلح ایران هرگز غافلگیر نخواهند شد

پایگاه انقلاب نیوز:جانشین فرمانده کل ارتش تاکید کرد: من به عنوان نماینده ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی به عنوان یک سرباز اعلام می کنم هم مرزهای جمهوری اسلامی ایران و هم خارج از مرزها را کاملا رصد می کنیم، هرچه در منطقه رخ می دهید زیر دید ما است حتی می دانیم تعداد و نوع هواپیماهای دشمن چیست رفتار دشمنان را کاملا رصد می کنیم و حتی می دانیم هواپیماهایشان چه ساعتی از کجا و به مقصد کجا پرواز می کنند.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، امیر احمد رضا پوردستان جانشین فرمانده کل  ارتش جمھوری اسلامی ایران در دومین سالگرد شهدای حصر نبل و الزهرا که در قم برگزار شد طی سخنرانی اظهار داشت: زمانی که رژیم بعث عراق با لشکر زرهی خود مرزهای ما را مورد تجاوز قرار داد و آن زمانی که امام خمینی از حسینیه جماران به پا خواست و زمانی که ملت ایران برای دفاع از اسلام بر پا خواستند همگی لبیک به ندای هل من ناصرن ینصرنی امام حسین(ع) بود که از قرآن، اسلام و ناموس خود تا پایان جان حراست کردند و دشمنان را در نقشه هایشان ناکام گذاشتند.

پوردستان افزود: شرایط ابتدای جنگ بسیار حساس و ویژه بود اما انقلابی که کردیم امروز تبدیل به قدرت جهانی شده است نهالی که حضرت امام خمینی(ره) در 22 بهمن سال 57 کاشت امروز به یک درخت تناور تبدیل شده که جهان بشریت از میوه آن می توانند استفاده کنند.

سادترین امکانات را به ایران نمی دادند

جانشین فرمانده کل ارتش  بیان داشت: در جنگ تحمیلی یک طرف ما بودیم که تازه انقلاب کرده بودیم از طرفی تحریم بودیم و از نظر اقتصادی همه دربها را به روی کشور ما بسته بودند و اجازه نمی داند ساده ترین امکانات به کشور ما وارد شود در آن زمان عمده نیروهای سپاه و ارتش درگیر مقابله  با ضد انقلاب و گروهک  های تروریستی بودند که در داخل کشور ناامنی ایجاد می کردند شرایط داخلی خیلی سخت بود اما در طرف مقابل تمام دنیا مقابل ما ایستاده بود و ما با تمامی دنیا می جنگیدم.

وی تاکید کرد: رژیم بعث عراق تا بن دندان مسلح بود و دنیا از همه نوع امکانات و پشتیبانی از صدام حمایت می کردند در تمامی جنگ های قرن بیستم به بعد مانند جنگ اعراب و اسرائیل و دیگر جنگ ها را که مرور می کنیم می بینیم یک طرف آمریکا بود یک طرف روسیه اما در جنگ تحمیلی آمریکا و روسیه در کنار هم پشت سر صدام علیه ما قرار گرفتند، غالب کشورهای مرتجع منطقه هم از صدام حمایت های تسلیحاتی و حتی انسانی می کردند.

پوردستان خاطر نشان کرد: جنگ تحمیلی یک جنگ نابرابر بود اما با هدایت و فداکاری نیروهای مسلح و پشتیبانی ملت سرافراز ایران توانستیم به اهداف خودمان برسیم و دشمن را ناکام بگذاریم و تو دهنی سنگینی به استکبار جهانی بزنیم زیرا صدام عامل استکبار بود، استکبار از نهال جمهوری اسلامی ایران ناراضی بود و فکر می کرد با جنگ تحمیلی می تواند نظام را از بین ببرد.

جانشین فرمانده کل ارتش بیان داشت: بعد از جنگ تحمیلی یک مرکز مطالعاتی آمریکا نظریه ای مطرح کرد که درست است قطب قدرت شرق با فروپاشی شوروی از بین رفته و العان جهان تک قطبی یعنی آمریکا است اما قطب دیگری از قدرت در حال شکل گیری است که اگر آمریکا به آن نرسد دچار چالش می شود، آن قطب قدرت جهان اسلام است که انقلاب اسلامی ایران پرچم دار آن است و بیدار اسلامی در حال شکوفایی است آمریکا از این مسئله ترسید و جلساتی زیادی برگزار کرد و در نهایت به دو راهکار رسید یکی استفاده از قدرت نرم افزاری و یکی استفاده از قدرت سخت افزاری تا از شکل گیری قطب جدید قدرت جلوگیری شود.

ماموریت سنگین مدیر شیعه شناسی CIA
 
وی گفت: در بخش نرم افزاری به مدیر بخش شیعه شناسی CIA با پرداخت هزینه زیاد ماموریت داده شد نقاط قدرت و ضعف شیعه را شناسایی کند و در نهایت این فرد با گروه خود به این نتیجه رسید تا مدارس وهابی را در سراسر جهان راه اندازی کنند و جوانان و نوجوانان را جذب کنند تا در جنگ های آینده از اینها استفاده کنند اعضای داعش نیز از همین مدارس تربیت یافته هستند.

پوردستان افزود: بخش سخت افزار این بود که باید خودشان وارد منطقه شوند این مسئله نیاز به یک بهانه داشت سازمان های جاسوسی آمریکا طرح حادثه 11 سپتامبر را مطرح کردند و پول آن را عربستان تامین کرد و این حادثه بهانه لشکر کشی آمریکا به منطقه شد.
 

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: همه هدف آمریکا از حضور در غرب آسیا مقابله با ایران است آمریکا با تجهیزات مدرن نیامده بود افغانستان را بگیرد، تمامی پایگاه های آمریکا در افغانستان، پاکستان و ترکیه مجهز شده بودند که به ایران حمله کنند اینها نیامده بودند عراق را بگیرند هدف ایران بود اما با وجود رهبری خردمند و دشمن شناس که سکان داری نظام را می کنند و سپاه و ارتش و نیروی انتظامی و بسیج که همیشه انگشت به ماشه آماده بودند و ملتی که منتظر اشاره رهبر بودند باعث شد دشمن نتواند حمله کند و 13 سال پشت مرزها ایران ماند و در نهایت با بالا رفتن آمار خودکشی و فرار نیروهایش و افزایش هزینه هایش، منطقه را ترک کردند.

هدف همه جنگ های منطقه ایران است

وی اظهار داشت: دشمن راهبر جدید در منطقه اتخاذ کرد و از جنگ ترکیبی استفاده کرد از چند اهرم از جمله اهرم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی استفاده کرد از گروه های تکفیری و افراطی و جوان های کشورهای مسلمان استفاده کرد و هم اکنون این ها نیروهای افراطی سربازهای داعش هستند و استکبار از آنها استفاده می کند و می خواستند وارد ایران شوند.

پوردستان خاطر نشان کرد: در سال 93 داعش در فاصله زمانی کوتاهی از مرزهای غربی عراق به مرزهای شرقی عراق و نزدیک ایران آمد اما همه نیروهای مسلح ایران  انگشت به ماشه بودند و اجازه تجاوز به خاک کشور را ندادند.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت:  وزیر امور خارجه آمریکا در سال 2005  طرح خاورمیانه بزرگ را مطرح کرد اینها عناصر تروریستی را وارد یک کشور می کنند و دو اقدام انجام می دهند یکی پشتیبانی تکفیری ها  از جمله تجهیز سلاح از طرفی مقابله با مدافعانی که از حریمشان دفاع می کردند، در طرح خاورمیانه بزرگ میخواستند کشورهای منطقه از جمله ایران، عراق و سوریه را تجزیه کنند.

آفرین بر مدافعان حرم

وی بیان داشت: طرح خاورمیانه بزرگ با دریات رهبر دشمن شناس ایران ناکام ماند و توطئه های دشمن یکی پس از دیگری در حال شکل گیری است اما با فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه ای نقشه هایشان نقش برآب می شود امروز جهان اسلام دست در دست هم داده اند این وحدت در نیروهای عراق و مسلمانان سوریه که مشاهده کردیم باعث پیروزی شد، آفرین بر جوانانی که به حضرت زینب(س) و حضرت ابوالفضل(ع) اقتدا کردند و به هل من ناصر ینصرونی امام حسین(ع) لبیک گفتند و وارد میدان شدند و دشمن را ناکام گذاشتند.

پوردستان خاطر نشان کرد: امروز جنگ، جنگ نرم است دشمن از فضای مجازی و سایبری استفاده می کند که به اهدافش دست پیدا کند یکی از اندیشمندان آنها به نام هانتینگتون می گوید برخی کشورها بر اساس گذشته، برخی ها براساس حال و برخی ها بر اساس آینده برنامه ریزی می کنند اما ما می خواهیم آینده را بسازیم و بگوییم که یک جوان ایرانی و یا آفریقایی چگونه در صد سال آینده باید لباس بپوشد، پس در این جنگ نه تنها نیروهای مسلح بلکه باید دلتمردان و پدران و مادران هم وارد میدان مبارزه شوند.

وی تصریح کرد: از طرفی نبرد اقتصادی می کنند و تحریم می کنند در سال 57 تحریم بودیم در زمان اوباما تحریم شدیم تحریمی که نامش را تحریم فلج کننده گذاشتند و در زمان ترامپ هم تحریم کردند و نامش را مادر تحریم ها گذاشتند همه اینها برای مقابله با جهان اسلام است باید در این راه مراقب باشیم، با تبعیت از فرمان مقام ولایت و فرمانده کل قوا باید گوش به فرمان باشیم اگر دنبال راه سعادت هستیم.

جانشین فرمانده کل ارتش  افزود: با حفظ وحدت و همدلی باید دست در دست هم دهیم، در زلزله اخیر ارتش و سپاه در کنار مردم حاضر شدند و حدت را به نمایش گذاشتند و در جنگ عراق جهان اسلام با وحدت دشمن را ناکام گذاشت وبا ذلت و خاری از سوریه بیرون راند.

پوردستان گفت: ادامه راه شهدا ما را به سر منزل مقصود می رساند، امروز پرچم در دست ملت است پرچم داری کار سختی است پرچم دار باید با بصیرت باشد و در برابر ناملایمات ناله و زاری نکند پرچم به این نفرات داده می شود، ایران اسلامی در عرصه های مختلف سلحشور و فداکار و ولایت مدار هستند که مولفه قدرت ایران مردم ایران هستند.

جانشین فرمانده کل ارتش تاکید کرد: من به عنوان نماینده ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی به عنوان یک سرباز اعلام می کنم هم مرزهای جمهوری اسلامی ایران و هم خارج از مرزها را کاملا رصد می کنیم و متناسب با ظرفیت های دشمنان و تهدیدات ، ظرفیت های در خودمان ایجاد می کنیم هرچه در منطقه رخ می دهید زیر دید ما است، حتی می دانیم تعداد و نوع هواپیماهای دشمن چیست رفتار دشمنان را کاملا رصد می کنیم و حتی می دانیم هواپیماهایشان چه ساعتی از کجا و به مقصد کجا پرواز می کنند و همه اینها را تحلیل می کنیم.

پوردستان بیان داشت: ملت ایران مطمئن باشند نیروهای مسلح ایران غافلگیر نخواهند شد، اگر دشمنان بخواهند کاری کنند با پاسخ پشیمان کننده ما روبرو خواهند شد، ما اهل تجاوز و حمله نیستیم قدرت نظامی ما فقط بازدارنده است و هیچگاه حمله نمی کنیم اما در مقابل تجاوزگران کوتاه نخواهیم آمد .
 


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه