2018 February 20 - سه شنبه 01 اسفند 1396

برجام دارای نکات مبهم و پیچیده زیادی است/ ملت ایران با انقلاب به سلطه و کفر دست رد زد/ مسئولی که منزل 45 میلیاردی دارد دردی از مردم را متوجه نمی‌شود
کد خبر: ٥٧١٥٤ تاریخ انتشار: ١٥ بهمن ١٣٩٦ - ٢٢:٤٤
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
رسایی:
برجام دارای نکات مبهم و پیچیده زیادی است/ ملت ایران با انقلاب به سلطه و کفر دست رد زد/ مسئولی که منزل 45 میلیاردی دارد دردی از مردم را متوجه نمی‌شود

پایگاه انقلاب نیوز: نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنی آمریکا با کشورمان به دلیل نه گفتن به استکبار است، اعتقادات دینی و توسل به اهل بیت (ع) ملت ایران سلاح و بمب هسته ای است که آمریکا را به زانو درآورده است.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز،حجت الاسلام حمید رسایی شامگاه یکشنبه در مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی که در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدا دولت مردان به این موضوع تاکید می‌کردند که باید مذاکرات هسته ای انجام شود تا مشکلات کشور رفع شود اما پس از 5 سال هیچ حاصلی برای کشورمان نداشت.

برجام دارای نکات مبهم و پیچیده زیادی است

وی افزود: یکی از مشکلات برجام این بود که برجام دارای نکات پر ابهام است و آمریکا هرجور که بخواهد می‌تواند آن را بپرخاند و بهره خود را از آن ببرد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: مقام معظم رهبری اجازه داد تا مذاکرات هسته ای انجام شود تا در آینده دولت بهانه نیاورد که نگذاشتند مذاکرات به سرانجام برسد و اگر مذاکرات برگزار می‌شد ما مشکلات را رفع می‌کردیم.

رسایی بیان داشت: مشکل کشورمان با آمریکا هسته ای نیست، پاکستان بمب اتم دارد اما تحریم نمی‌شود و در عربستان بانوان حق رأی دادن ندارند ولی نقض حقوق بشر محسوب نمی‌شود و مسئله این است کشورمان به استکبار نه می‌گوید.

وی با اشاره به آثار و برکات انقلاب اسلامی تصریح کرد: از نظر علمی و بومی هسته ای جزء هفت کشور اول دنیا هستیم و در زمینه ماهواره و فضا پیما و کشاورزی و همچنین در زمینه رفاهی و ساخت جاده‌ها و برق رسانی در روستاها پیشرفت‌های بسیار زیادی انجام شده است.

ملت ایران با انقلاب به سلطه و کفر دست رد زد

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: به نظرم اگر شاه ملعون هم بود برخی از این اقدامات را انجام می‌داد ولی ملت ایران برای این اقدامات انقلاب نکرد بلکه اتفاق بزرگ‌تر این است که به نظام سلطه و کفر نه گفتیم و حکومت اسلامی تشکیل دادیم.

رسایی افزود: آمریکا نظام سلطه و کفر است و نمی‌خواهد ملت ایران به پیشرفت و ترقی برسد ودر این مسیر از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند اما نباید در مقابله با آمریکا کوتاه بیاییم.

وی ابراز داشت: مردم گله و شکایت دارند که مسئولین و برخی نمایندگان به فکر آن‌ها نیستند و توجهی برای رفع مشکلات و گرانی ندارند ولی آیا این مسئولین با چتر آمده و روی صندلی ریاست نشسته و یا مردم آن‌ها را انتخاب کردند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولینی که درد مردم را متوجه نمی‌شوند و توجهی برای رفع مشکلات ندارد توسط مردم انتخاب شده است و انتخاب مردم اشتباه بوده است، امروز مردم زیر فشار شدید اقتصادی هستند و نماینده مجلس به جای اینکه صدای مردم را بشنود نسبت به حقوق خودگلایه دارد و می‌گوید که در دانشگاه کاری نمی‌کرده و پول بسیار بیشتری می‌گرفته است.

رسایی تصریح کرد: نماینده ای که چند میلیارد تومان هزینه می‌کند تا به مجلس شورای اسلامی برسد هیچ گاه برای رفع مشکلات کشور و مردم اقدامی نمی‌کند و برای رسیدن به اهداف خود تلاش می‌کند.

وی بیان داشت: پیش از انقلاب نیز گرانی بود و امروز هم گرانی هست اما پیش از انقلاب نقشی در انتخاب آینده و امور کشور و انتخاب مسئولین نداشتیم و پیشرفت‌های امروز هم وجود نداشت و سرمان در برابر کفر خم بود اما امروز سرمان در برابر قرآن کریم خم است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای همسایه ثبات و امنیت کشورمان را ندارند که این امنیت را مرهون خون شهدا هستیم، در کمتر از یک روز داعش به مجلس شورای اسلامی حمله کرد واتفاقات ناگواری افتاد، تصور کنیم که داعش هر روز در کشورمان در حال درگیری و جنگ بود آن زمان متوجه ارزش حضور مدافعان حرم در سوریه می‌شویم.

رسایی با تاکید بر لزوم مقابله با برنامه ریزی‌های دشمن افزود: امروز درگیر جنگ رسانه ای هستیم که دشمن تلاش می‌کند افکار عمومی را به سمت خود هدایت کند، در اغتشاشات اخیر در شهرهای کوچک درگیری و اغتشاش و آتش سوزی انجام می‌شد که به کمک رسانه دشمن تلاش می‌کرد آن را گسترده نشان دهد، اینکه عمر خود را در فضای مجازی هدر دهیم خیانت کردیم بلکه باید اقدام به روشنگری و مقابله با دشمن در این فضا بپردازیم.

مسئولی که منزل 45 میلیاردی دارد دردی از مردم را متوجه نمی‌شود

وی ابراز داشت: اینکه می‌بینیم کاندیدایی سخنانش انقلابی نیست و منزلش 45 میلیارد تومان قیمت دارد و هنگامی که انتخاب می‌شود و برای کشور و مردم کاری نمی‌کند ناراحت می‌شویم که انقلاب چرا برای من کاری نمی‌کند اما نمی‌گوییم اشتباه از انتخاب خودمان است، هرگاه با نگاه انقلاب اسلامی انتخاب کردیم موفق بودیم.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: روحانی می‌گفت اگر می‌خواهید مشکل آب و هوا و گرانی حل شود باید مذاکره کنیم و اقتصاد را به مذاکره گره زد، در مجلس گریه کردیم که برجام دروغ است و تحریم‌ها رفع نمی‌شود اما روحانی گفت این افراد کاسب تحریم هستند.

رسایی ادامه داد: اموال و دارایی‌های افرادی که روحانی به آنهاکاسب تحریم می‌گوید و منتقد برجام هستند مورد ارزیابی قرار بگیرد و درمقابل اموال حسین فریدون برادر روحانی و برخی از وزیران نیز ارزیابی شود مشخص می‌شود که چه کسی از تحریم‌ها سود برده است.

وی تصریح کرد: اگرما کاسب تحریم‌ها بودیم باید جشن می‌گرفتیم اما از ابتدا معتقد بودیم تحریم‌ها رفع نمی‌شود و باقی می‌ماند، اگر مقام معظم رهبری جلوی مذاکرات را می‌گرفت دولت مردان می‌گفتند اگر رهبری اجازه می‌داد مذاکره شود همه تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی و گرانی و بیکاری رفع می‌شد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: در مجلس تذکر دادم توافقنامه نباید به زبان انگلیسی باشد باید به زبان ما و یا به زبان سومی باشد، یکی از عمده‌ترین مشکلات برجام پیچیده بودن و ابهام زیاد آن است و آمریکا می‌تواند از آن سواستفاده کند.

دشمنی آمریکا با کشورمان به دلیل نه گفتن به استکبار است

رسایی ابراز داشت: دشمنی آمریکا با کشورمان به دلیل نه گفتن به استکبار است، اعتقادات دینی و توسل به اهل بیت (ع) ملت ایران سلاح و بمب هسته ای است که آمریکا را به زانو درآورده است.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه