2018 February 19 - دوشنبه 30 بهمن 1396

دروغی که هر سال به امام خمینی(ره) نسبت می‌دهند +سند
کد خبر: ٥٧٢٤٥ تاریخ انتشار: ١٧ بهمن ١٣٩٦ - ١٩:١٩
صفحه نخست » سیاسی » پیشنهاد سردبیر
دروغی که هر سال به امام خمینی(ره) نسبت می‌دهند +سند

پایگاه انقلاب نیوز: سال‌هاست که ضدانقلاب‌ها این شایعه را مطرح می کنند که امام خمینی(ره) در بدو ورودشان به ایران در سال 1357 در بهشت زهرا به مردم وعده «آب و برق مجانی»دادند.اما خیلی‌ها نمی‌دانند این وعده از کجا آمده است.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، رسانه‌ها و شبکه‌های معاند و ضد انقلاب همزمان با ایام دهه فجر تمام تلاش خود را می‌کنند تا ثمرات و دستاوردهای این انقلاب را ناچیز و کوچک نشان دهند.

رسانه‌های ضدانقلاب در اوایل شکل گیری نهال انقلاب اسلامی، با رادیو و شبکه‌های تلویزیونی خود به آن حمله کردند. چندین سال بعد سایت های خبری خود را برای شکستن این درخت جوان به کار گرفتند و این روزها که درخت انقلاب 40 سال شده، با کمک شبکه‌های اجتماعی، ریشه این درخت تنومند را نشانه گرفته‌اند.

یکی از حربه‌های ضدانقلاب در این سال‌ها پمپاژ شایعات بی‌اساس و سیاه‌نمایی اتفاقات داخل کشور بوده است؛ از پروژه‌های کشته‌سازی گرفته تا عوض کردن جای شهید و جلاد در چشم جوانان دهه هفتادی و هشتادی!

در همین رابطه سال ها است که بسیاری از ضدانقلاب به فراخور مناسبت های مختلف جمهوری اسلامی همچون دهه فجر، برای تنزل اهداف والای انقلاب به موضوعات مادی و اقتصادی و ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی، این شایعه را مطرح می کنند که امام خمینی(ره) در بدو ورودشان به ایران در 12 بهمن سال 1357 در بهشت زهرا به مردم وعده «آب و برق مجانی»دادند.

شایعات ضد انقلاب
شایعات ضد انقلاب
شایعات ضد انقلاب
شایعات ضد انقلاب

اما واقعا چه کسی برای نخستین بار وعده آب و برق مجانی را مطرح کرد. بررسی جراید و روزنامه‌های آن دوران(اواخر سال 57) و مراجعه به آرشیو روزنامه کیهان به وضوح نشان می‌دهند که این سخنگوی دولت موقت یعنی عباس امیر انتظام بود که برای اولین بار وعده آب و برق مجانی را مطرح کرد. در تاریخ 8 اسفندماه بود که انتظام از تصویب لایحه ای به منظور رایگان کردن آب و برق برای اقشار کم درآمد خبر داد. خبری که تیتر روزنامه های همان زمان شد.

 روزنامه کیهان در سال 57

همچنین متن چاپ شده سخنرانی‌های امام خمینی(ره) در روز پنج شنبه 12 بهمن ماه سال 57 (که 14 بهمن منتشر شد)نشان می دهد، رهبر کبیر انقلاب اصلا در بهشت زهرا(س) درباره آب و برق مجانی صحبتی نکردند.

متن سخنرانی امام در بهشت زهرا(س)

متن سخنرانی امام در بهشت زهرا(س) که نشان می دهد امام سخنی درباره آب و برق مجانی نگفتند

در واقع فایل صوتی امام درباره آب و برق مجانی که در بسیاری از رسانه ها منتشر شده، فایل صوتی سانسور و منقطع شده ای است؛ چرا که اصل سخنان امام راحل در فیضیه، پاسخی است به اظهارات سخنگوی دولت موقت. یعنی ایشان در این فرمایشات به مردم یادآور می شوند که به وعده دولت موقت مبنی بر مجانی شدن آب و برق رایگان دل خوش نکنند چرا که آن چیزی که اصل است رسیدن به انسانیت و کمالات معنوی است.

متن سخنرانی منتشر شده امام در فیضیه
متن سخنرانی منتشر شده امام در فیضیه

متن سخنرانی منتشر شده امام در فیضیه(تاریخ چاپ سخنرانی روز 12 اسفند)

  نکته جالب این است که منتشر کنندگان این بخش از سخنان امام، فایل صوتی مراسم فیضیه(12 اسفند) را روی فیلم و تصاویر سخنرانی ایشان در  روز12 بهمن میکس کردند. (مقایسه فیلم کامل سخنرانی اما در 12 بهمن با فیلم های ادعایی شبکه های ماهواره ای گویای این مسئله است)

بیشتر بخوانید:

فهرستی که آتش انقلاب را شعله‌ور کرد

فیلم و تصاویر سخنرانی امام خمینی در بهشت زهرا

البته امام دو جای دیگر نیز در این مورد سخنرانی کردند که در هردو مورد به اختصاص رایگان این منابع تنها برای مستمندان و کم درآمدها تاکید داشتند:

...من به دولت راجع به مجانی کردن آب و برق و بعضی چیزهای دیگر فعلًا برای طبقات کم­ بضاعتی که در اثر تبعیضات خانمان برانداز رژیم شاهنشاهی دچار محرومیت شده ‏اند و با برپایی حکومت اسلامی به امید خدا این محرومیت ­ها برطرف خواهد شد؛ سفارش اکید نمودم که عمل خواهد شد. (نهم اسفند 1357 برابر اول ربیع الثانی 1399، تهران، منزل آقای محمود بروجردی.)

هر چه زودتر باید مشکل مسکن برای بی‏ خانمان­ها و فقرای ایران حل گردد و برای هر خانواده، مسکن مورد نیازشان تأمین شود، آب و برق برای فقرا و بی‏ بضاعت­ها باید مجانی گردد... (یازدهم اسفند 1357 برابر سوم ربیع الثانی 1399، قم المقدسه، کتابخانه مدرسه فیضیه.)

گفتنی است تاحدی این وعده ها در اوایل انقلاب و پیش از آغاز جنگ تحمیلی محقق شد به طوری که میزان مشخصی از مصرف تا مدت ها بعد از انقلاب رایگان بود. ضمن اینکه برای تحقق وعده های اقتصادی امام (ره) حساب صد امام- کمیتۀ امداد امام خمینی- بنیاد مسکن- بنیاد مستضعفان- جهاد سازندگی و... راه اندازی گردید و با بضاعت خود به سرعت به سامان دادن وضعیت معیشتی، بهداشت و بی سرپناهی فقرا در سراسر کشور پرداخته شد.

اکنون با روشن شدن این موضوع که عباس امیرانتظام و دولت موقت اولین بار موضوع «آب و برق مجانی» را مطرح کردند، این سوال به ذهن می رسد که چرا هیچ گاه دولت موقت و سخنگوی آن، مورد و هجمه مغرضان قرار نمی گیرند و این موارد به حضرت امام(ره) منتسب می‌شود؟

فارس


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه