2018 February 20 - سه شنبه 01 اسفند 1396

دهه فجر فرصت مطلوبی برای تبیین حقایق انقلاب اسلامی است/ دولت از مشکلات اقتصادی مردم آگاه است
کد خبر: ٥٧٢٨٠ تاریخ انتشار: ١٨ بهمن ١٣٩٦ - ٢٣:٤٠
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
نوبخت:
دهه فجر فرصت مطلوبی برای تبیین حقایق انقلاب اسلامی است/ دولت از مشکلات اقتصادی مردم آگاه است

پایگاه انقلاب نیوز: سخنگوی دولت با بیان اینکه دهه فجر فرصت مطلوبی برای تبیین حقایق انقلاب اسلامی است، گفت: بسیاری از افراد جامعه دوران ابتدای انقلاب اسلامی را مشاهده نکرده‌اند،همگان وظیفه داریم که حقایق و رخدادهای آن دوران را تبیین و تشریح کنیم و این ایام فرصت مطلوبی برای پرداختن به این هدف است.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز،محمدباقر نوبخت شامگاه چهارشنبه در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در مسجد امام زین العابدین(ع) برگزار شد، اظهار داشت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا این انقلاب زمین بخورد و بعد از یک سال و نیم از آغاز انقلاب، جنگ بزرگی بر ما تحمیل شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان داشت: دهه فجر بهترین زمان برای بیان مسائل انقلاب برای جوانان است، مسائل دوران انقلاب اسلامی برای جوانان و نوجوانان امروزی باید بازگو شود و دهه فجر بهترین فرصت است.

سخنگوی دولت گفت: ما مشکلات اقتصادی داریم اما صندوق بین‌المللی پول در گزارش اخیر اعلام کرد که ایران هجدهمین قدرت بزرگ جهان است و این نشان از قدرت انقلاب اسلامی است که به رغم همه تحریم‌ها و موانع موجود که بر سر راه ما گذاشتند به این جایگاه رسیدیم.

سخنگوی دولت ابراز داشت: بعد از جنگ تحمیلی، به بهانه های مختلف تحریم های سنگین اقتصادی را بر کشور تحمیل کردند، ولی ما در سایه انقلاب و جمهوری اسلامی، توانستیم به موفقیت های چشمگیری از جمله پرتاب ماهواره به فضا دست یابیم.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم تصریح کرد: ما می دانیم مردم ما با مشکلات اقتصادی مواجه هستند ولی فکر نکنیم در کشورهای دیگر همه چیز خوب است، کشور آمریکا امروز دارای اقتصادی فرسوده و همراه با چالش های زیاد است و در اعتراف های انتخاباتی ترامپ، این چالش ها را می توان به وضوح دید.

نوبخت ادامه داد: با وجود همه مشکلات، صندوق بین المللی پول اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران در رتبه هجدهم قدرت اقتصادی جهان قرار دارد، البته این به معنای رفاه نیست ولی به معنای واقعیت هایی است که ایران برغم تحریم ها در رتبه 18 اقتصادی جهانی قرار گرفت.

وی  گفت: برخی اقدام های دشمنان علیه انقلاب، یک نظام را فلج می کرد ولی با این وجود، ما سرافرازتر هستیم و با اخلاص امام راحل، رهبر معظم انقلاب، شهدا و حمایت مردم عزیز، از این گردنه ها عبور خواهیم کرد.

معاون رئیس  جمهور افزود: 2 بلوک شرق و غرب با همه اختلاف ها علیه انقلاب اسلامی و امام راحل متحد شدند و دنبال این بودند که همانگونه که فاشیست و نازیسم را از بین برده، انقلاب امام راحل را نیز نابود کنند، ولی موفق نشدند.

نوبخت خاطرنشان کرد: امیدواریم با اتکا به آرمان‌های شهدا انقلاب اسلامی را حفظ کرده و همچنان مسیر آن را با قدرت ادامه دهیم و بتوانیم پرچم انقلاب را به صاحب اصلی آن برسانیم.

وی بیان داشت: اولین گام دشمنان، بعد از استقرار جمهوری اسلامی این بود که ساختار و سازمان نظام شکل نگیرد به همین دلیل تحصن ها، اعتراض ها و اتفاق هایی رخ داد تا نظام شکل نگیرد و بعد از آن 31 شهریور 1359 یک جنگ بزرگ را بر کشور ما تحمیل کردند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان داشت: دشمنان وقتی مقاومت جمهوری اسلامی در جنگ را دیدند در تابستان سال 60، ترورها را آغاز کرده و مغزهای متفکر انقلاب را ترور کردند و بعد از آن دست های انقلاب مانند شهید رجایی و شهید باهنر را قطع کردند.

وی با بیان اینکه آمریکا همچنان به مخالفت خود علیه انقلاب ادامه می‌دهد، گفت:طی دهه‌های اخیر از برخی خصومت‌ها علیه انقلاب اسلامی کاسته نشده است و از ابتدای مسیر آمریکا با انقلاب اسلامی مخالف بوده و همچنان نیز به مخالف خود ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به برگزاری رفراندوم برای برپایی انقلاب اسلامی توسط امام خمینی(ره) عنوان کرد: تحول انقلاب اسلامی یک کودتا نبود بلکه انقلابی بود که توسط مردم رقم زده شد به همین علت بیش از 98 درصد مردم در رفراندوم اعلام کردند که جمهوری اسلامی را قبول دارند.
 
نوبخت با بیان اینکه دهه فجر فرصت مطلوبی برای تبیین حقایق انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: بسیاری از افراد جامعه دوران ابتدای انقلاب اسلامی را مشاهده نکرده‌اند،همگان وظیفه داریم که حقایق و رخدادهای آن دوران را تبیین و تشریح کنیم و این ایام فرصت مطلوبی برای پرداختن به این هدف است.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اکنون انقلاب اسلامی ناجی برخی از کشورهای منطقه است، مطرح کرد: اکنون پرتوهای انقلاب اسلامی در بسیاری از کشورها به‌خوبی قابل مشاهده است درحالی‌که در دورانی با اعتصابات مختلف خواستند مقابل حرکت انقلاب اسلامی ایستادگی کنند اما نتوانستند به نتیجه برسند.
 
وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی تا اهداف مورد نظر فاصله بسیاری دارد، عنوان کرد: برخی از اقدامات دشمن یک نظام را فلج می‌کرد اما اکنون در عرصه‌های مختلف توانستیم در اوج قرار بگیریم اما ظرفیت‌های بسیاری نیز در اختیار داریم و باید برای فعال‌سازی آنها تلاش کنیم.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه