استاندار قم: خروج شهرک آی سی تی قم از بلاتکلیفی چند ساله/مدیریت استان پیگیر تحقق تکالیف بانک ها در حمایت از دانش بنیان ها

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت : مهم ترین کارهایی که می توان طرح های عمرانی قم را پیش ببرد ؛ هماهنگی بین دستگاهی است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،ابراهیم معتمدی در گفت‌وگویی، با اشاره به اهمیت ساماندهی بافت فرسوده و تاریخی شهر قم اظهار داشت: در ساماندهی بافت فرسوده شهر قم پیش‌ازاین مجوز ساخت تا سه‌طبقه بود که تا چهار طبقه افزایش یافت، اما در ساماندهی بافت تاریخی مسائلی وجود داشته که با تشکیل کمیته‌ای متشکل از نمایندگان میراث فرهنگی، راه و شهرسازی و شهرداری انشالله مشکلات آن به‌زودی برطرف شود.

وی با بیان اینکه در حوزه تأمین مالی طرح‌های اطراف حرم مطهر نیز مشکلی وجود ندارد، گفت: پارکینگ شرقی، فاز ۵ بلوار عمار یاسر، ساماندهی قبرستان شیخان، چهل اختران و میدان مطهری ازجمله طرح‌هایی بوده که در اولویت استان قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم مساله احداث پارکینگ و فرودگاه را نیز از دیگر طرح‌های اولویت‌دار قم دانست و افزود: فرودگاه از لحاظ اقتصادی یکی از مهم‌ترین طرح‌هاست که این طرح به سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاهی واگذارشده و برای تأمین منابع آن در حال برنامه‌ریزی هستند.

معتمدی ادامه داد: منطقه گردشگری طرلاب که در کنار فرودگاه قم احداث می‌شود به پیمانکار قبلی احداث طرح فرودگاه واگذارشده است.

وی با اشاره به اینکه تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام قم در دستور کار مدیریت استان، دستگاه‌های اجرایی و شهرداری قرار دارد اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌تواند طرح‌های عمرانی قم را به پیش ببرد، هماهنگی بین دستگاهی است و هرچه دستگاه‌ها باهم هماهنگ‌تر باشند، سریع‌تر به نتایج مطلوب خواهیم رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم اذعان کرد: درخصوص طرح منوریل، آخرین تصمیم این بود که این طرح باید تکمیل شود و البته تکمیل آن بستگی به تأمین منابع از سوی دولت دارد، درخصوص مترو نیز کارها در حال انجام است و برای طرح‌های توسعه‌ای جمکران نیز هماهنگی‌های خوبی انجام شده است.

معتمدی در ادامه به طرح نهضت ملی مسکن در قم اشاره کرد و افزود: ۱۳۰ هزار نفر در این طرح ثبت‌نام کردند که تعهد استان ۶۳ هزار واحد مسکونی بود و البته برآورد اداره کل راه و شهرسازی این است که تا ۸۰ هزار واحد می‌توانیم احداث کنیم و به متقاضیان تحویل دهیم.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6942
اخبار مرتبط

نظرات شما