تشکیل شبکه گسترده درمان ناباروری در کشور

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به تشکیل شبکه گسترده درمان ناباروری در سه سطح در کشور، گفت: بیماران برای درمان ناباروری در سطح یک به مطب‌ها، کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند و در صورت نیاز به اقدامات درمانی تخصصی به سطوح دو و سه ارجاع می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، از وبدا، سعید کریمی افزود: قبلا مراکز سطح ۲ خدمات درمان ناباروری در کشور وجود نداشت که آیین نامه آن تهیه و توسط وزیر بهداشت ابلاغ شده و بر اساس آن باید تا سال آینده ۶۴ مرکز درمان ناباروری سطح دو در کشور داشته باشیم که در حال حاضر ۱۶ مرکز سطح دو در کشور راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد از ناباروری ها در مراکز سطح دو خدمات درمان ناباروری، قابل درمان است، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰۳ مرکز سطح ۳ خدمات درمان ناباروری در کشور فعال است و در یکی دو استان که مراکز سطح سه، نداشته اند، فضای فیزیکی فراهم، تجهیزات و نیروی انسانی آن تامین شده است.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: برای راه اندازی مراکز سطح دو خدمات درمان ناباروری اصراری نیست که حتما باید در مرکز استان راه اندازی شود بلکه ممکن است در شهرستان های بزرگ یک استان نیز این مراکز راه اندازی شود. در هر استان نیز باید حداقل یک مرکز سطح سه درمان ناباروری داشته باشیم که در برخی استانها با توجه به جمعیت بالا، چندین مرکز سطح سه فعال هستند.

کریمی با اشاره به حمایت بیمه ای از درمان ناباروری، یادآور شد: در حال حاضر ۹۰ درصد هزینه های بستری و ۷۰ درصد هزینه های سرپایی برای خدمات درمان ناباروری، توسط بیمه ها پوشش داده می شوند در حالیکه در سالهای گذشته، این خدمات تحت پوشش بیمه قرار نداشت.


انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6990
اخبار مرتبط

نظرات شما