قنبرزاده: شهرآورد تهران با حضور ۱۵ هزار تماشاگر برگزار می‌شود

نایب رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به شرایط کنونی ورزشگاه آزادی تهران گفت: برای شهرآورد تهران ۱۵ هزار هوادار می‌توانند به استادیوم بروند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،منصور قنبرزاده در خصوص شهرآورد تهران تاکید کرد: تعداد تماشاگر شهرآورد تهران با توجه به شرایط کنونی ورزشگاه آزادی تنها ۱۵ هزار نفر است که این تعداد بر اساس اعلام نظر مسوولان فنی استادیوم جهت برگزاری یک بازی ایمن اعلام شده است.

وی ادامه داد: ورزشگاه آزادی نیم قرن سابقه دارد و فرسوده شده و واقعیت این است که این استادیوم ملی نیاز به یک بودجه و عزم ملی دارد تا کل مجموعه ترمیم شود. تزریق های مقطعی جواب نمی دهد و موجب می شود مراحل ترمیم طولانی شود.

او تصریح کرد: رقم و عدد بازسازی ورزشگاه آزادی را مسوولان شرکت توسعه اعلام کردند که عدد بسیار بالایی است و از عهده فدراسیون فوتبال خارج است و خود دوستان باید در این خصوص اعمال نظر کنند.

قنبرزاده گفت: در مجلس شورای اسلامی نشستی برگزار شد که در آنجا هم در این خصوص بحث شد، مراحل ترمیم آزادی از عهده وزارت ورزش هم خارج است و باید به این استادیوم که آبروی ملی ما هم به شمار می رود و میزبانی های متعدد در آن انجام می‌شود به شکل متفاوتی نگاه شود.

وی یادآور شد: میزبان پرسپولیس است و باید شرایط میزبانی رعایت شود اما این مساله در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد، با توجه به اینکه شهرآورد قبلی ۵۰-۵۰ بوده به احتمال فراوان بازی شهرآورد هم در این دیدار ۵۰-۵۰ خواهد بود. از سویی دیگر ساعت شهرآورد تا این لحظه بر اساس اعلام سازمان لیگ ۱۷:۳۰ است اما اگر قرار باشد بر اساس وضعیت حمل و نقل، جابجایی تیم ها و مسایلی از این دست شرایط تغییر کند از طریق فدراسیون اعلام خواهد شد.

قنبرزاده تاکید کرد: هواداران بدون بلیت به ورزشگاه نروند چرا که امکان حضور و پذیرایی از آنها وجود ندارد. همانطور که گفتیم تنها ۱۵ هزار نفر می‌توانند به استادیوم بروند و بیشتر از این امکان ندارد.

او در مورد اینکه با توجه به شرایط لیگ بهتر نبود دیدارهای باقی مانده در یک ساعت مشخص و به صورت هم زمان برگزار شود، خاطر نشان کرد: نظرها متفاوت است اما شرایط اقلیمی در استان های مختلف متفاوت است و از سویی دیگر شورای تامین در هر استان تصمیم گیر خواهد بود.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: قرار است برنامه کادرفنی تیم ملی را بگیریم و در مورد وضعیت فیفادی ها هم به جمع بندی برسیم که تا نیم فصل آتی لیگ برتر شرایط و تقویم فوتبال ایران مشخص باشد. در مورد جام حذفی یک دیدگاه این است که بعد از مسابقات لیگ جام حذفی را هم تمام کرده و سوپر لیگ را برگزار کنیم، دیدگاه دیگر این است که یک یا دو هفته مانده به لیگ جدید برگزار کنیم تا شور و هیجان را به فوتبال باز گردانیم اما این بر اساس نقطه نظرات کادرفنی تیم ملی و باشگاه ها تصمیم گیری می شود.

وی ادامه داد: در مورد VAR صادقانه باید بگویم که ورزشگاه‌های ما در اختیار باشگاه‌ها نبوده و در اختیار شرکت توسعه و دولت هستند. باشگاه‌ها برای بازی این استادیوم را اجاره می‌کنند اما در مورد استادیوم‌هایی که در اختیار باشگاه سپاهان یا فولاد هستند اقدامات خوبی انجام شده که مراحل آن در حال انجام است.

قنبرزاده در خصوص آخرین وضعیت حضور نمایندگان فوتبال ایران در آسیا هم گفت: اگر هر فردی در جایگاه حرفه‌ای خود صحبت کند وضعیت بهتر خواهد بود. استقلال و پرسپولیس باید ۲ هزار سند را بارگزاری کنند و بعد این اسناد بررسی شود. شاید همین اظهار نظرها مشکلاتی را ایجاد کند، تنها کسی در این خصوص صحبت نکرده مرجع رسیدگی است چرا که در حال بررسی هستند. گرفتن مجوز حرفه‌ای مراحلی دارد اما برخی به اشتباه صحبت‌هایی می‌کنند که نباید انجام شود.

وی ادامه داد: قبلا دو بار به دلیل برخی از مسایل که نمی‌خواهم الان بازگو کنم دچار مشکلاتی شدیم و شک نکنید این بار بسیار ویژه اسناد را رصد می کنند. اگر موردی باشد کوتاه نخواهند آمد و شاید بحث تعلیق هم مطرح شود.

او تصریح کرد: در مورد تیم فوتبال امید هم باید بگویم به نقطه نظرات خوبی رسیدیم که اطلاع رسانی شد، با هماهنگی کمیته ملی المپیک حبیب کاشانی سمتش مشخص شد و در آینده‌ای نزدیک تکلیف این تیم مشخص می‌شود.

او در مورد وضعیت آینده تیم ملی تاکید کرد: در فیفادی بعدی تاکید سرمربی تیم ملی این است که در این ایام به میدان برویم و فرصت‌ها را از دست ندهیم و ما هم بر همین اساس حرکت خواهیم کرد.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/7142
اخبار مرتبط

نظرات شما