وب‌سایت صهیونیستی: مقابل موشک ایرانی ابزاری برای محافظت از خود نداریم

پس از رونمایی از موشک فتاح توسط سپاه پاسداران، وبسایت اسرائیل دیفنس به ارزیابی از آمادگی صهیونیست‌ها در مقابل قدرت موشکی ایران پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، وب سایت مشهور عبری زبان " اسرائیل دیفنس" در حوزه مسائل دفاعی، نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی فعالیت کرده و در گزارش‌های خود به قدرت نظامی رژیم صهیونیستی و مسائل نظامی منطقه و جهان می‌پردازد.

پس از رونمایی از موشک مافوق صوت "فتاح" و ارائه جزئیاتی در رابطه با نحوه عملکرد این موشک، صهیونیست‌ها به بازتاب این خبر و واکنش به آن پرداختند. در این میان وب سایت اسرائیل دیفنس در گزارشی نسبتاً کوتاه به این موضوع پرداخت، از نکات قابل توجه در این گزارش، عجز، ترس و ناتوانی رژیم صهیونیستی مقابل توان نظامی ایران است.

در این گزارش آمده است:

"همان‌طور که چند روز پیش فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد، ایران از موشک مافوق صوت خود رونمایی کرد.

به گفته نشریات غیررسمی، این موشک در مرحله خارج از جو قادر است به سرعت 25 ماخ، در مرحله گلایدینگ به 8 ماخ و در مرحله نهایی به 5 ماخ برسد. این موشک با سوخت جامد کار می‌کند. بر اساس گزارشات منتشر شده از ایران، این موشک همچنین قادر به رد شدن از "سامانه موشکی پیکان" اسرائیل است."
 


اسرائیل دیفنس:

ایران از موشک هایپرسونیک پرده برداری کرد؛ ایران میلیاردها دلار و چندین دهه تلاش برای توسعه در زمینه موشکی را برای سرگرمی سرمایه‌گذاری نمی‌کند؛ موشک‌های ایران پایه پروژه بزرگتری هستند.


این وبسایت‌ صهیونیستی در ادامه می‌نویسد: "در اسرائیل، وزارت دفاع از جمله سازمان پدافند موشکی اسرائیل درباره مسائل حوزه موشکی، به شکل رسمی صحبت یا اظهار نظری نمی‌کنند. در بیشتر موارد، مصاحبه با اعضای ارشد سازمان را می‌توان در اظهاراتی مانند " همه چیز خوب می‌شود" و "به ما اعتماد کنید" خلاصه کرد. هیچ بحثی در مورد توانایی‌های موشکی ایران یا سامانه‌های اسرائیلی که قرار است در برابر تهدیدات ایران از ما محافظت کنند، وجود ندارد.

حتی اگر فرض کنیم که از به لحاظ سامانه‌های پدافندی در وضعیت خوبی قرار داریم که البته صرفاً یک فرض خیلی خوشبینانه ای است، این سؤال مطرح می‌شود که موساد در مسئله خنثی کردن پیشگیرانه توسعه صنعتی موشکی چه کار کرده است؟ موساد اعلام کرده است که در ایران «چشم، گوش و چیزهای زیادی» دارد. با این حال به نظر می‌رسد حداقل در حوزه موشکی، موساد [برابر ایران ناکام شده است.]"

اسرائیل دیفنس می‌افزاید: "فرض دیگر این است که ایران میلیاردها دلار و چندین دهه تلاش در جهت توسعه صنایع موشکی برای سرگرمی سرمایه گذاری نمی‌کند. موشک‌ها بخش ضروری یک پروژه بزرگتر نظامی هستند.

موشک‌های مافوق صوت بسیار سریع و قابل مانور هستند و به این ترتیب، پیش‌بینی مسیر (در مقایسه با مسیر یک موشک بالستیک) بسیار دشوار است و یک چالش اساسی برای سامانه‌های دفاع هوایی موجود در [اسراییل] هستند.

بنا به دلایلی، تا به امروز، موساد هیچ سندی در رابطه با موشک‌های ایران (موشک هایپرسونیک) منتشر نکرده است. آیا اسنادی وجود دارد؟ بله وجود دارد. اما بنا به دلایلی موساد نمی‌خواهد آنها را فاش کند. دقیقاً چه چیزی در اسرائیل از مردم پنهان است؟"

به نظر می‌رسد عجز و ناتوانی رژیم صهیونیستی در برابر توان نظامی ایران باعث شده است که این رژیم با موشک هراسی و این ادعاهای بی اساس، به دنبال ایجاد فضای سیاسی علیه جمهوری اسلامی باشد."
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/7362
اخبار مرتبط

نظرات شما