بلومبرگ: آژانس، کاهش سرعت انباشت اورانیوم 60 درصد ایران را تأیید می‌کند

وبگاه «بلومبرگ» گزارش کرده که آژانس بین المللی انرژی اتمی قصد دارد در گزارش فصلی ماه آینده خود، کاهش سرعت انباشت اورانیوم با درصد غنای 60 ایران را تأیید کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،وبگاه تحلیلی «بلومبرگ» در گزارشی نوشته است که مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی احتمالاً در گزارش فصلی ماه آینده خود اعلام می‌کند که جمهوری اسلامی ایران در حال کاهش سرعت ذخیره‌سازی اورانیوم با درصد غنای ۶۰ است.

در این گزارش آمده است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آماده می‌شود تا گزارش فصلی پادمان‌های ایران را پیش از نشست ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور ماه) شورای حکام آژانس منتشر کند.

ایران همواره تأکید کرده است که برنامه هسته‌ای کاملاً صلح‌آمیز دارد و بلومبرگ در گزارش خود نوشته است که برخی از مقام‌های هسته‌ای پیش‌بینی می‌کنند که داده‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان می‌دهد که ایران در حالتعدیل تولید اورانیوم با درصد غنای بسیار بالا است.

اواسط فروردین سال ۱۴۰۰، «بهروز کمالوندی»معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز خبر داد و گفت که این حادثه تلفات انسانی و آلودگی به همراه نداشته است و یک روز پس از آن، معاون وقت وزیر خارجه ایران از تصمیم جمهوری اسلامی برای آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصد خبر داد.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/7768
اخبار مرتبط

نظرات شما