رئیسی: برای قطعنامه‌های زیست محیطی باید ضمانت اجرا وجود داشته باشد

رئیس جمهور با بیان اینکه برای قطعنامه‌های زیست محیطی باید ضمانت اجرا وجود داشته باشد، گفت: سازمان‌های بین المللی در حوزه محیط زیست قطعنامه‌هایی داشته‌اند اما کشورهای سلطه گر که فقط به منافعشان فکر می کنند چه قدر به این قطعنامه‌ها توجه کرده اند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز شنبه (18 شهریور) در اجلاس بین المللی مقابله با توفان های ماسه و گرد و غبار گفت: خداوند متعال قوانینی را در طبیعت قرار داده؛ ضمن اینکه بشر از آب و خاک بهره برداری می کند باید به قوانین حاکم بر طبیعت نیز احترام بگذارد اگر قانون حاکم بر دریاها و جنگل‌ها و محیط زیست شکسته شد خطرش برای همه موجودات است.

وی با بیان اینکه شناخت قوانین حاکم بر طبیعت مهم است و هم احترام به قانون حاکم بر طبیعت اهمیت دارد، افزود:  حافظان محیط زیست؛ همه دولت ها و سازمان های بین المللی خود را برای کشف و احترام و نشکستن این قوانین موظف بدانند.

رئیسی تصریح کرد: پدیده گرد و غبار از کجا پدید می آید؟ یکی از علل آن خشکسالی است، موضوع مدیریت بر منابع آبی و مصرف بسیار مهم است یکی از علل گسترش گرد و غبار بدون تردید استفاده نادرست، غیرصحیح و ناعادلانه از منابع آبی است که می تواند از علل گرد و غبار باشد. کشورهایی هستند که فقط به توسعه یافتگی صنعتی خودشان توجه دارند یکی از مسایل که بشر مبتلا به آن شده است عدم توجه کشورها به محیط زیست است.

وی افزود: کشورهای توسعه یافته یا کشورهایی که فقط خودشان و منافعشان را می بینند و فقط توسعه صنعتی را مدنظر دارند دریا، خشکی، آب و خاک را با اقداماتشان تهدید می‌کنند و این ظلمی است که بشر را تهدید می کند.

رئیس جمهور تصریح کرد: راهکار، همفکری، همگرایی و مشارکت در این درد مشترک و پیدا کردن درمان های مشترک است قطعنامه های سازمان ملل صادر شده است سازمان های بین المللی اقداماتی کرده اند که نسبت به آنها باید قدردان بود اما کشورهای سلطه گر که فقط به منافعشان فکر می کنند چه قدر به این قطعنامه‌ها توجه کرده اند؟ برای قطعنامه های زیست محیطی باید ضمانت اجرا وجود داشته باشد.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/7806
اخبار مرتبط

نظرات شما