چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی «کتاب سلام» برگزار می شود

رئیس شورای سیاستگذاری چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی «کتاب سلام» از برگزاری این جشنواره در پاییز 1402 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، به نقل از روابط عمومی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حسن زاده آملی ظهر چهارشنبه در نشست خبری چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی «کتاب سلام» در سالن سینما اشراق معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، گفت: قبلا ملاک کار ما برای انتخاب کتاب فارغ از خط‌کشی‌های خاص کتاب‌هایی بود که در جمهوری اسلامی به چاپ می‌رسد تا این آثار بررسی و آثار فاخر را معرفی کنیم.

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره ادامه داد: خوشبختانه همان زمان این کار با استقبال روبرو شد و ناشران خودشان همت کردند و کتاب را برای جشنواره ارسال کردند. این حرکت ۱۳ سال بجز سال ۱۳۷۸ به صورت مدام برگزار شد.

وی بیان کرد: ۱۳ سال از سیزدهمین دوره گذشت و امروز در صدد برگزاری چهاردهمین دوره «کتاب سلام» هستیم. آن زمان که جشنواره شروع شد، قم به عنوان دومین مرکز ادبیات کودک و نوجوان کشور تبدیل شد. این را من نمی‌گویم و دوستان تهران هم روی این نکته صحه می‌گذاشتند.

حسن زاده آملی تصریح کرد: هدف ما این بود که آثار را بررسی کنیم و آثاری که نیاز بچه‌ها بود، معرفی کنیم. البته در کنار آثار، نویسنده تشویق می‌شد و مسیری هم برای ناشران باز می‌شد.

این فعال فرهنگی افزود: سلام بچه‌ها، پوپک و سنجاقک صرفا یک نشریه نبود بلکه راهی بود برای افرادی که می‌خواستند نویسند ادبیات کودک و نوجوان شوند. بعد از گذشت ۱۳ سال از سیزدهمین دوره، معاونت فضای مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم همت کردند که چهاردهمین دوره با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و خانه کتاب ایران برگزار شود که اختتامیه آن پاییز سال جاری خواهد بود.


انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/7939
اخبار مرتبط

نظرات شما