سیاست شهرداری قم چابک‌سازی اداری است

مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری قم گفت: شهرداری قم در توسعه نیروی انسانی به مسئله چابک‌سازی توجه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،علی‌اصغر آمده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، در خصوص ساماندهی نیروی انسانی اظهار داشت: یکی از اقداماتی که به‌صورت مستمر پیگیر آن هستیم، ساماندهی وضعیت نیروی انسانی است که در این زمینه اخذ مجوز برای تبدیل وضعیت ۸۰ نیروی ساعتی از طریق وزارت کشور دنبال می‌شود.  

وی با اشاره به اینکه شهرداری قم به طور مستقیم سه هزار و ۲۰۰ نیروی فعال دارد افزود: در ساختار سازمانی سه هزار و ۴۰۰ نفر در نظر گرفته شده است و این نشان می‌دهد تا چه سقفی امکان رشد نیروی انسانی در شهرداری وجود خواهد داشت.  

مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری قم بازنگری ضوابط تشکیلاتی را یکی از اقدامات انجام شده در شهرداری قم دانست و ابراز کرد: این بازنگری در چارچوبی مشخص انجام می‌شود.  

وی ادامه داد: سازمان شهرداری‌ها با همکاری سازمان امور استخدامی ضوابطی را مشخص می‌کند تا در چارچوب مشخصی پیشنهادات ارائه شود که فرمولی در خصوص روابط سازمانی، تشکیل سازمان‌ها، تعداد ادارات موجود در اداره کل‌ها و تعداد معاونت‌ها و غیره در این قالب تدوین شده است.  

آمده اذعان کرد: شهرداری قم در توسعه نیروی انسانی به مسئله چابک بودن بسیار اهمیت می‌دهد و همین موضوع موجب شده بتوانیم درصد هزینه جاری و عمرانی را به‌صورت مطلوب حفظ کنیم.  

وی معتقد است در بسیاری از موارد افزایش تعداد نیروی انسانی موجب عملکرد بهتر نمی‌شود بلکه کیفیت نیروی انسانی و بازآرایی صحیح آنها مسئله‌ای مهم‌تر است.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8053
اخبار مرتبط

نظرات شما