رئیس سازمان امداد و نجات

حضور ۱۴۳ تیم امدادی در سیل ۱۳ استان کشور/بیش از ۲۶۰۰ نفر امدادرسانی شدند

رئیس سازمان امداد و نجات با بیان این که ۱۴۳ تیم امدادی در عملیات سیل و آب‌گرفتگی ۱۳ استان کشور شرکت کردند، از امدادرسانی به بیش از ۲۶۰۰ نفر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،از جمعیت هلال‌احمر؛ بابک محمودی، با اشاره به انجام عملیات سیل و آب‌گرفتگی از یازدهم تا بیستم آبان و تا ساعت ۵ صبح امروز، از تاثر ۱۳ استان خبر داد و گفت: ۳۳ شهرستان و ۹۰ منطقه به دریافت خدمات امدادی نیاز پیدا کردند.

وی ادامه داد: امدادگران جمعیت هلال‌احمر به ۲ هزار و ۶۰۳ نفر امدادرسانی، ۶۸ نفر را به مناطق امن منتقل و ۲۷۰ نفر را اسکان اضطراری دادند، در این مدت زمان، متاسفانه ۲ نفر از هم‌وطنان (در شهرستان‌های کلاله و گالیکش)، جان خود را از دست دادند و یک نفر در شهرستان میامی، مفقود شد.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به این که آب تجمیع شده در ۱۸۸ واحد مسکونی، به کمک دستگاه‌های پمپ آب و لجن‌کش تخلیه شد، افزود: ۱۴۳ تیم امدادی، شامل ۶۲۲ نفر در عملیات سیل و آب‌گرفتگی شرکت کردند.

محمودی گفت: ۵۸ دستگاه چادر، ۱۷۱۷ تخته پتو، ۷۴۱ تخته موکت، ۲۶۷ ست ظروف، ۵۹۲ کیلوگرم نایلون، ۶۰۰ بسته غذایی و ۵۷۰ کیلوگرم برنج بین افراد متاثر از سیل و آب‌گرفتگی توزیع شد.

گفتنی است، عملیات امدادرسانی در گلستان و جست‌وجوی مفقودی در شهرستان میامی (سمنان) ادامه دارد.

 


به گزارش ایرنا، بارندگی و وقوع سیلاب سه روز گذشته باعث بروز خسارات زیرساختی به مناطق شرقی استان از جمله شهرستان گالیکش، آزادشهر، کلاله و گنبدکاووس شد که علی محمد زنگانه استاندار گلستان به اتفاق مسوولان عضو ستاد مدیریت بحران استان از آخرین وضعیت خدمات رسانی و پاکسازی آثار سیل بازدید کردند.

استان گلستان حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که نیمی از آنها در هفت شهرستان واقع در شرق آن سکونت دارند.

همچنین سیل بامداد ۱۷ آبان ماه به ۱۹ روستای شهرستان میامی در شرق استان سمنان خساراتی وارد کرد و یک خانم ۴۰ ساله نیز مفقود شده است.

شهرستان میامی با جمعیتی بیش از ۴۰ هزار نفر با ۲ بخش مرکزی و کالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8071
اخبار مرتبط

نظرات شما