جام جهانی زیر ۱۷ سال - اندونزی

نوجوانان ایران به دنبال یک اتفاق بزرگ/ «یوز» در کمین شکار «شیر»

تیم فوتبال نوجوانان ایران که از گروهی سخت و با شکست برزیل مدعی توانست به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی صعود کند، برای نزدیک شدن به رویایش باید مراکش را شکست دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی زیر ۱۷ سال اندونزی امروز سه شنبه از ساعت ۱۵:۳۰ تیم نوجوانان ایران به مصاف نوجوانان مراکش خواهد رفت. این مسابقه در ورزشگاه «گلورا بونگ تومو» اندونزی در شهر «سورابایا» برگزار می‌شود و قضاوت آن را تیم داوری از کشور پرتغال برعهده دارد.

صعود مراکش از آسان‌ترین گروه

نوجوانان مراکش که به شیرهای اطلس شهره هستند، در مرحله گروهی این رقابت‌ها در گروه A با تیم‌های اندونزی، اکوادور و پاناما همگروه بودند و موفق شدند با کسب ۶ امتیاز به عنوان تیم نخست راهی مرحله یک هشتم نهایی شوند. پیروزی ۲ بر صفر مقابل پاناما، پیروزی ۳ بر یک برابر اندونزی و شکست ۲ بر صفر از اکوادور حاصل کار این تیم در دور نخست این رقابت‌ها بود.

نوجوانان ایران به دنبال یک اتفاق بزرگ/ «یوز» در کمین شکار «شیر»
تیم فوتبال مراکش

صعود از گروه مرگ

در مقابل، تیم فوتبال نوجوانان ایران در گروه مرگ این مسابقات عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشتند در گروهی که مدافعان عنوان قهرمانی دو دور قبل این مسابقات یعنی برزیل و انگلیس حضور داشتند توانستند ۶ امتیاز کسب کنند و فقط به دلیل اختلاف گل کمتر در رده سوم قرار گرفتند.

نوجوانان ایران در نخستین دیدار خود موفق شدند برزیل را با نتیجه ۳ بر ۲ از پیش رو بردارند و سپس مقابل انگلیس در نودمین دقیقه بازی را با نتیجه ۲ بر یک واگذار کردند و آخرین بازی خود را هم مقابل نیوکالدونیا با نتیجه ۵ بر صفر پیروز شدند. تیم‌های نوجوانان برزیل و انگلیس هم در این گروه شش امتیاز کسب کردند تفاضل گل موجب شد که انگلیسی‌ها در رده نخست قرار بگیرند، برزیلی‌ها دوم شوند و نوجوانان ایران هم جایگاه سوم را کسب کنند.

نوجوانان ایران در سه مسابقه اخیر خود ۹ بار موفق به گشودن دروازه رقبا شدند که امیرمحمد رزاق نیا (با ۲ گل)، کسری طاهری (۲ گل)، رضا غندی پور (یک گل)، امیرحسین عسگری (یک گل)، ابوالفضل زمانی (یک گل، اسماعیل قلی زاده (یک گل) و یعقوب براجعه (یک گل) گلزنان ایران بودند. در مقابل هم دروازه نوجوانان ایران ۳ بار مقابل حریفان خود گشوده شد.

نوجوانان ایران به دنبال یک اتفاق بزرگ/ «یوز» در کمین شکار «شیر»

مرور یک خاطره شیرین

آخرین باری که تیم‌های ایران و مراکش در رده ملی با هم دیدار کردند در جام جهانی روسیه در سال ۲۰۱۸ بود که در آن مسابقه تیم ملی فوتبال ایران موفق شد با گل دقیقه ۹۵ از سد مراکش عبور کند و خاطره‌ای به یادماندنی از خود به جا بگذارد. اکنون نوجوانان ایرانی آماده هستند تا یک بار دیگر با پیروزی مقابل شیرهای اطلس، هم به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کنند و هم آن خاطره شیرین را تکرار کنند.

نوجوانان ایران در صورت پیروزی در این مسابقه باید در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده دیدار مکزیک و مالی بروند.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8120
اخبار مرتبط

نظرات شما