بارش‌ها در جنوب کشور آغاز می‌شود/ورود سامانه بارشی از شمال‌غرب

کارشناس هواشناسی از آغاز بارش‌ها در نقاط جنوبی کشور از عصر امروز و ورود سامانه بارشی از شمال‌غرب کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، «کبری رفیعی» کارشناس سازمان هواشناسی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: از آخر وقت امروز -پنج‌شنبه- و فردا با توجه به اینکه عبور موجی از روی نیمه جنوبی کشور داریم، مناطقی از استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان شاهد بارش‌های پراکنده باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت خواهند بود. در برخی نقاط نیز گرد و خاک مشاهده می‌شود.

رفیعی افزود: روز شنبه بارش‌های بیشتری را در این مناطق خواهیم داشت.همچنین،روز یکشنبه انتظار جوی آرام داریم و از روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی بعدی که از شمال‌غربی به کشور وارد می‌شود، ابتدا شاهد بارش باران در مناطق آذربایجان غربی و غرب کردستان و آذربایجان خواهیم بود.روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز در استان‌های اردبیل و استان‌های ساحلی خزر به دلیل وزش باد شدید جنوبی، افزایش دما رخ خواهد داد.

این کارشناس هواشناسی گفت: امروز درشمال‌شرق، شرق و جنوب شرق پدیده غالب وزش باد شدید خواهد بود که در برخی نقاط باعث بروز گرد و خاک خواهد شد.

وی درباره وضعیت جوی تهران تاکید کرد: آسمان تهران امروز کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود که ممکن است با غبار رقیق همراه باشد. بیشنیه دما ۱۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما مانند روز گذشته به ۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. پیش‌بینی می‌شود فردا صبح نیز کمیته دما در این استان به ۷ درجه بالای صفر برسد.انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8130
اخبار مرتبط

نظرات شما