زشت و زیبای هفته یازدهم لیگ برتر| از استخدام قلچماق و ادعای فحاشی نکونام تا خوشحالی آمریکایی در نصف جهان

در اتفاقات زشت و زیبای هفته یازدهم لیگ برتر شاهد ماجراهای حیرت انگیزی بودیم. از توصیه برای استخدام قلچماق به جای مربی تا ادعای فحاشی سرمربی استقلال و خوشحالی ورزشکاران آمریکایی در نصف جهان.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،دیدارهای هفته یازدهم لیگ برتر به جز یک مسابقه به پایان رسید.

مسابقه پرسپولیس و نساجی به 7 دی ماه موکول شده است. این در حالی است که این دو تیم آسیایی به جای لیگ برتر در یک بازی دوستانه باهم بازی کردند.

نگاهی به اتفاقات زشت و زیبای هفته می اندازیم:

نتایج مسابقات:

استقلال خوزستان یک – سپاهان اصفهان 3

آلومینیوم اراک یک – پیکان تهران یک

هوادار تهران صفر- ملوان انزلی یک

مس رفسنجان صفر- صنعت نفت آبادان 2

شمس آذر قزوین یک – گل  گهرسیرجان یک

تراکتور تبریز 2- فولاد خوزستان صفر

ذوب آهن اصفهان یک  – استقلال یک

پرسپولیس – نساجی مازندران( 7 دی )

زیبایی های هفته

تراکتور میزبان برتر

در 7 مسابقه ای که برگزار شد تیم تراکتور تبریز تنها میزبان موفق هفته بود و دیگر میزبان ها یا شکست خوردند و یا مساوی کردند. این در حالی است که تراکتور نتایج سینوسی و پرنوسانی در این فصل داشته و تنها تیم بدون مساوی لیگ برتر است. قرمزپوشان تبریزی 6 برد و 5 باخت دارند.

 گل های برتر

آرمین سهرابیان با یک شوت از راه دور یکی از زیباترین گل های هفته را برای استقلال به ذوب آهن زد. گل اول صنعت نفت به مس رفسنجان هم یکی دیگر از گل های زیبای هفته بود.

صدمین بازی آقای مربی

محمد ربیعی در بازی با استقلال برای یکصدمین مرتبه در لیگ برتر مربیگری کرده و به همین مناسبت باشگاه ذوب آهن  با اهدای پیراهنی با شماره 100 از وی تجلیل کرد.

سپاهان اصفهان تیم هفته

سپاهان اصفهان ضمن اینکه بهترین برد هفته را در خانه حریف به دست آورد به این دلیل تیم هفته شد که بدون ملی پوشان خود به میدان رفت و حتی عیسی ال کثیر مهاجمش را هم به دلایل مختلف همراه خود به اهواز نبرد اما در نهایت با سه امتیاز به خانه برگشت.

تماشاگران هفته

ژوزه مورایس سرمربی سپاهان را باید تماشاگر هفته نامید. سرمربی زرد پوشان بدون دغدغه از مسابقه با نیروی هوایی عراق در لیگ قهرمانان آسیا با خیالی راحت به ورزشگاه فولاد شهر آمد و مسابقه ذوب آهن و استقلال را به همراه دستیارانش تماشاکرد. به جز او بسکتبالیست های آمریکایی ذوب آهن هم از جمله تماشاگران ویژه این مسابقه بودند که با گلزنی تیم ذوب آهن به استقلال شادی کردند!

دو تیم عجیب لیگ برتر

صنعت نفت آبادان و هوادار را می توان دو تیم عجیب لیگ برتر این فصل دانست تیم هایی که خارج ازخانه امتیاز می گیرند اما در خانه خوب نتیجه نمی گیرند! صنعت نفت و هوادار 8 امتیاز از 10 امتیاز خود را در خانه حریفان گرفته اند! هوادار که از ورزشگاه خانگی خالی از تماشاگر خود اصلا دل خوشی ندارد که بگوییم به خاطر فشار تماشاگر خودی دچار استرس می شوند!

دو تیم در رده های یازدهم و دوازدهم جدول ایستاده اند!

بازگشت هفته

مهدی هاشمی نسب مربی تیم استقلال بعد از 10 هفته مشکلش برای نشستن روی نیمکت تیمش حل شد و با خیال راحت به عنوان مربی و دستیار جواد نکونام در اصفهان روی نیمکت نشست. هفته ها بود که نشستن هاشمی نسب روی نیمکت  استقلال دغدغه هواداران این تیم بود.

قوی زیبا به دنبال جایگاه استقلال!

ملوان انزلی شگفتی ساز لیگ برتر بیست و سوم است. تیمی که با 19 امتیاز در رده دوم جدول لیگ ایستاده و بالاتر از تیم های مدعی چون پرسپولیس، سپاهان و تراکتور قرار دارد. محمد نوری مربی تیم ملوان بعد از کسب پنجمین برد فصل گفت: شاید می‌توانستیم در صدر جدول لیگ هم باشیم!

زشتی های هفته

گل سوخته و آقای رئیس و فرزندش!

گل آلومینیوم اراک به پیکان تهران را کمک داور مسابقه مردود اعلام کرد! این تصمیم اشتباه باعث شد که جنجال بزرگ داوری بازهم علیه آلومینیوم رخ بدهد. این تیم هفته گذشته نیز با یک گل آفساید مقابل فولاد خوزستان سه امتیاز را از دست داده بود.

همین گل باعث هجمه دوباره آلومینیومی ها به خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران شود و همه ماجرای او و سن پسرش را به وسط بکشند و بگویند تو سن فرزندت را نمی دانی چطور می خواهی داوری فوتبال کشور را مدیریت کنی!

اتلاف وقت با کفش!

امیر حسین پیروانی مربی استقلال خوزستان بعد از باخت به سپاهان گفت: بحث من این است که مربی تیم حریف به کاوه رضایی می‌گوید کفشت را دربیار و او بدون اینکه صحنه‌ای اتفاق افتاده باشد و به کسی خورده باشد، روی زمین می‌نشیند. باختیم و باز هم می‌بازیم و این فوتبال است ولی برای تیم سپاهان که مربی به بازیکن بگوید کفشت را دربیاور اتفاق خوبی نیست!

نیمه اول 69 دقیقه ای!

بعد از اعلام مردودی گل سالم آلومینیوم اراک نیمه اول مسابقه 69 دقیقه طول کشید تا یکی از طولانی ترین مسابقات تاریخ لیگ برتر بین دو تیم آلومینیوم اراک و پیکان ثبت شود.

البته  نیمه دوم مسابقه هم با جنجال آغاز شد، در شرایطی که 30 ثانیه از شروع نیمه دوم گذشته بود، مسابقه بار دیگر به دلایل نامعلوم برای 6 دقیقه متوقف شد و پس از پایان حواشی داور نیمه دوم را به جریان انداخت!

بازگشت مس به ریل باخت

مس رفسنجان که با سه برد متوالی از بحران فاصله گرفته بود با شکست مقابل نفت آبادان دومین باخت متوالی و پنجمین شکست فصل را متحمل شد.

ساکت الهامی سرمربی مس بعداز این باخت خانگی گفت: «از تک‌تک بازیکنانم عذرخواهی می‌کنم چون شاید باید راه دیگری را انتخاب می‌کردم.»

توصیه هفته؛ استخدام قلچماق به جای مربی!

مجتبی حسینی سرمربی آلومینیوم اراک بعد از دیدار جنجالی در نشست خبری در مورد اینکه قصد داشته تیم را از زمین بیرون بکشد گفت: « یک گل سالم زدیم که قبول نکردند، به ما فشار می‌آوردند که تیم را بکشیم بیرون.»

البته جناب نوری رییس کانون هواداران آلومینیوم به سرمربی تیم محبوب خود توصیه کرد : آقای حسینی، چند قلچماق را بیاور روی نیمکت، دیگر جرأت نمی‌کنند برعلیه شما سوت بزنند. داریم می‌بینیم که دیگران اینطوری نتیجه می‌گیرند!

ادعای فحاشی نکونام

جواد نکونام در پایان مسابقه با ذوب آهن با یک فیلمبردار صدا و سیما درگیری شدیدی پیدا کرد تا این مسابقه جذاب بدون حاشیه تمام نشود! این فیلمبردار ادعا کرد که جواد نکونام به او فحاشی ناموسی کرده و علی سامره مدیر تیم استقلال اما این ادعا را رد کرد.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8144
اخبار مرتبط

نظرات شما