صحرایی:

اگر درخت کاشته بودیم مدارس امروز تعطیل نمی‌شد

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه کاشت درخت از چند نظر منطبق با سند تحول بنیادین است، گفت: اگر درخت کاشته بودیم مدارس امروز تعطیل نمی‌شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،آئین افتتاح هر مدرسه یک نهالستان صبح امروز در دبیرستان ماندگار البرز برگزار شد؛

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم با اشاره به اینکه کاشت درختان آلودگی هوا را کاهش می‌دهد؛ گفت: اگر ۲۰ سال قبل طرح کاشت یک میلیارد نهال را شروع کرده بودیم؛ امروز دیگر آموزش در مدارس ابتدایی ما غیرحضوری نبود.

وی با بیان اینکه امروز پر از غصه هستم که چرا مدارس ابتدایی ما غیر حضوری شده است؛ گفت: اگر به تعداد کافی درخت کاشته و محیط زیست را حفظ کرده بودیم و قانون را از کودکی یاد گرفته بودیم، مدرسه‌های ابتدایی ما امروز غیر حضوری نشده بود.

صحرایی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: کاشت درخت از چند نظر منطبق با سند تحول بنیادین آموزش پرورش است. در ساحت تربیت دینی، عبادی کاشت درخت در فرهنگ ما حسنه بوده و ثواب دارد. در ساحت اجتماعی و سیاسی هم کاشت درخت یک اقدام فرهنگی و اجتماعی است. حتی کاشت درخت در ساحت تربیت زیستی و بدنی هم موجب سلامتی و شادابی انسان و محیط زیست می‌شود.

صحرایی با بیان اینکه این دولت نشان داده است دولت تعارف نیست و از کنار حوادث رد نمی‌شود؛ گفت: این دولت، دولت کارهای بزرگ است. ما چند دهه است که می‌دانیم تغییرهای اقلیمی در جهان وضعیت خطرناکی پیدا کرده است. برای همین هم دولت به کاشت ۴ میلیارد درخت اقدام کرده که کار بزرگی است و دولت نشان داده است که اهل کارهای بزرگ است.

وی با اشاره به اینکه شعار ایران قوی یکی از شعارهای دولت سیزدهم بود؛ گفت: قدم اول ایران قوی، مدرسه قوی است. امروز نیاز جدی جامعه ما اتحاد، انسجام و همدلی است و مدرسه اصلی ترین جایی است که نقطه تماس تمام ارکان حاکمیت با مردم است.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: گاهی ممکن است برخی با یک موضوع در کشور موافق یا مخالف باشند اما همه مردم با اعتماد و اعتقاد فرزند خود را به مدرسه می‌فرستند و این نشان دهنده پیوند مردم با حاکمیت از طریق مدرسه است.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8170
اخبار مرتبط

نظرات شما