عقب‌نشینی وزیر جنگ نتانیاهو از مواضع خود علیه حزب‌الله/آماده مذاکره هستیم

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از مواضع خود علیه حزب‌الله لبنان عقب‌نشینی و برای مذاکره اعلام آمادگی‌کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، از روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، دفتر «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به نقل از وی نوشت: اسرائیل آماده حل مسائل با حزب الله از طریق دیپلماتیک است.

گالانت گفت: تا زمانی که ما نتوانیم امنیت را برای ساکنان شمال (سرزمین های اشغالی) فراهم کنیم، به تلاش برای بازگرداندن آرامش به منطقه، از طریق دیپلماتیک یا نظامی ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایرنا، گالانت روز جمعه گفته بود که حتی آتش بس در غزه موجب توقف جنگ علیه حزب الله لبنان نخواهد شد.

«تایمز اسرائیل» همچنین در گزارشی درباره مذاکرات روز یکشنبه «عاموس هوکشتاین» فرستاده ویژه آمریکا با گالانت،مدعی پیشرفت مذاکرات بین حزب الله و رژیم صهیونیستی شد.

بر اساس گزارش این رسانه صهیونیستی، ایجاد زمینه برای بازگشت ۸۰ هزار آواره صهیونیست به شمال سرزمین های اشغالی، از جمله اهداف تل آویو از مذاکره با مقاومت لبنان است.

فرستاده ویژه دولت آمریکا برای میانجی‌گری بین حزب الله لبنان و تل‌آویو، روز شنبه با رئیس رژیم صهیونیستی، نخست وزیر و دیگر مقامات این رژیم دیدار کرد.

هوکشتاین ماه گذشته نیز در سفر به منطقه، با مقامات رژیم صهیونیستی و لبنان دیدار کرد.

رژیم صهیونیستی خواستار عقب نشینی حزب الله لبنان به فاصله ۳۰ کیلومتری از مرز سرزمین های اشغالی بود، اما براساس طرح پیشنهادی جدید، به فاصله گرفتن حزب الله از هفت کیلومتری مرز سرزمین های اشغالی نیز راضی شده است.

حزب الله لبنان، طرح ارائه شده از سوی رژیم صهیونیستی برای فاصله گرفتن از مرز با سرزمین های اشغالی را واقع گرایانه ندانسته و رد کرده است.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8454
اخبار مرتبط

نظرات شما