مدیرعامل سازمان میادین شهرداری قم خبر داد:

تدوین دستورالعمل ساماندهی مشاغل ناسازگار شهری در قم/تدوین شیوه‌نامه اعلام قیمت محصولات کشاورزی در بازارهای تحت نظر شهرداری

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم گفت: یکی از مأموریت‌های سازمان، مسئله ساماندهی مشاغل است که در این حوزه برای برخورد مطابق قوانین با برخی از مشاغل ناسازگار شهری، برنامه‌ای تدوین‌شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،محسن صادقی امینی در جلسه شورای سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم اظهار کرد: به دنبال مساعدت شهرداری قم با اختصاص زمینی، سازمان به دنبال احداث یک مجتمع خدماتی در منطقه پردیسان است.

به گفته وی، شهروندان پردیسان نیاز به دسترسی بهتر به مایحتاج اساسی خود دارند که سازمان میادین میوه و تره‌بار در راستای رسالت خود نسبت به این مهم اقدام خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان میادین شهرداری قم خاطرنشان کرد: برای میدان شهید مطهری مقرر شد سازمان نسبت به تعیین تکلیف غرفه‌های باقیمانده و آزادسازی آن‌ها اقدام کند که از سال ۹۸ تا سال جاری هزار و ۴۵۰ مترمربع با هزینه‌ای بالغ‌بر ۴۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تملک شده که این عدد مربوط به زمان تملک است.  

وی با اشاره به اینکه ۶۵۰ متر دیگر از تملک میدان میوه و تره‌بار میدان شهید مطهری باقیمانده که شامل ۳۳ پلاک است، اضافه کرد: سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری قم برای این منظور نیازمند مساعدت شهرداری مرکز است.

صادقی‌امینی اضافه کرد: یکی از مأموریت‌های سازمان، مسئله ساماندهی مشاغل است که در این حوزه برای برخورد مطابق قوانین با برخی از مشاغل ناسازگار شهری برنامه‌ای تدوین‌شده است.

 مدیرعامل سازمان میادین شهرداری قم با اشاره به ظرفیت شهرداری قم برای همراهی در نظارت بر قیمت اقلام در اماکن تحت مالکیت خود، تصریح کرد: سازمان برای تکمیل شبکه توزیع، محله محوری، هوشمند سازی و تنظیم بازار اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: شیوه‌نامه اعلام قیمت محصولات کشاورزی در بازارهای تحت نظر شهرداری تهیه، همچنین دستورالعمل انضباطی بهره‌برداران غرفه‌های تحت مالکیت شهرداری قم تنظیم‌شده است.  

صادقی امینی افزود: برند فروشگاه‌های سازمان، همشهری است، بنابراین لازم است در مناطقی از شهر که فروشگاه‌های همشهری ندارند، شهرداری مناطق نسبت به واگذاری زمین به همراه پروانه به سازمان همکاری کنند.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8492
اخبار مرتبط

نظرات شما