حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

روز قدس امسال باید به یک زلزله سیاسی علیه صهیونیست‌ها و حامیانشان تبدیل شود

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: امت اسلامی، امسال باید خود را برای یک روز قدس متفاوت آماده کند و روز قدس امسال باید به یک زلزله سیاسی علیه حیوان‌های انسان‌نمای صهیونیست و حامیان کثیفشان تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، حجت‌الاسلام «محمدجواد حاج علی اکبری» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: براساس نص قرآن کریم، فلسفه اصلی ماه رمضان، دستیابی مؤمنان به تقوا است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: سفره رحمت خدا گسترده است، اما بهره ویژه مومنان از سفره الهی مشروط به تقواست؛ این شرط بهره مندی از رحمت خدای متعال است.

حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: ورع یکی از ارکان اصلی تقوا است و جلوه ویژه ورع در زندگی انسان‌های مؤمن و متقی، مراقبت درباره حریم مردم و فاصله گرفتن از ظلم در حق دیگران است. اگر ورع رعایت نشود، همه حسنات فرد از بین می‌رود و اگر در جامعه رعایت نشود، جامعه حسنات خود را از دست می‌دهد.

وی افزود: ماه رمضان نقش ویژه‌ای در تصعید و پرورش در مسئولیت اجتماعی دارد و انسان مومن طبعش کریم می‌شود و در پرتو ارتباط فعال با خدای متعال مثل تلاوقت قران و دعا و نماز و برنامه ویژه‌ای مثل روز، یکجا محک میخورد که آنجا عبارتست از مسئولیت اجتماعی. شما این خط تربیت را در سیره اولیای خدا و کلام خدا هم مشاهده می‌کنید. بنیان و پایه مسئولیت اجتماعی عبارت از رعایت حق مردم و نگه داشتن حرمت آنها است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به جنگ غزه و مقاومت مقتدرانه مردم فلسطین، گفت: امت اسلامی، امسال باید خود را برای یک روز قدس متفاوت آماده کند و روز قدس امسال باید به یک زلزله سیاسی علیه حیوان‌های انسان‌نمای صهیونیست و حامیان کثیفشان تبدیل شود.

حاج‌علی‌اکبری تأکید کرد: دشمنان فلسطین آماده باشند تا طوفان‌الاقصی ۲ و ۳ و ۴ سراغ آنها خواهد آمد و دیگر آنها را رها نخواهد کرد و ادامه پیدا می‌کند تا نام نحس رژیم صهیونیستی، از نقشه زیبای فلسطین پاک شود و ارض مبارک و قدس شریف به آزادی کامل برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما با تقارن دو بهار مواجهیم؛ زمینه آینه لبخند مهر خدا به روی انسان‌هاست و زمان به بهترین ماه خدا رسیده است این تقارن خجسته را به فال نیک می‌گیریم. همه ما باید تلاش کنیم سال جدیدمان از سال قبل بهتر باشد و معنای تقوا همین است. تقوا همین به سوی حق رفتن و درجا نزدن است.

خطیب موقت تهران گفت: امسال سال ما یک حسن مطلع دارد که ولادت امام حسن مجتبی (ع) است و حسن ختامش هم میلاد امام حسن مجتبی (ع) است؛ یک سال امام حسنی (ع). ان‌شاءالله همه از این سال استفاده کنیم و بیشتر ایشان را بشناسیم و به ایشان تأسی کنیم.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8652
اخبار مرتبط

نظرات شما