شهردار قم:

ترویج معماری اسلامی-ایرانی به الگوسازی نیاز دارد

شهردار قم گفت: تغییرات وسیع در حوزه تکنولوژی و سبک زندگی ایجاب می‌کند تا حوزه علمیه و مراکز دینی به کمک مدیریت شهری برای الگوسازی در موضوعاتی همچون معماری، شهرسازی و هوشمندسازی شهر بیایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار با آیت‌الله سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در استان که در سالن جلسات حرم مطهر برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آغاز بهار طبیعت، اظهار کرد: درآمد شهرداری قم در سال ۱۴۰۲ تحقق ۱۰۵ درصدی در ردیف‌های نقدی و غیرنقدی داشته است.

وی با بیان اینکه طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی، خدماتی، ترافیکی و محیط زیستی در سال گذشته مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، اجرایی شد، افزود: فعالیت‌های شهرداری قم بر اساس برنامه محوری و توزیع منابع به‌صورت عدالت و متوازن بین مناطق شهری است.

شهردار قم با تأکید بر اینکه اجرای مباحث شهر هوشمند و معماری و شهرسازی در شهرها نیازمند همراهی حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مراکز علمی است، ابراز کرد: در این زمینه‌ها مصادیقی وجود ندارد و این تغییرات حوزه فناوری و سبک زندگی سبب تداخل بین سنت و مدرنیته شده است.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اهمیت توجه به توسعه‌های متوازن و توجه به آرامش مردم و درخواست‌های شهروندان تصریح کرد: اگر این توازن‌ها به‌درستی شکل نگیرد، دچار قضاوت‌های نادرست می‌شویم، همان‌گونه که زمانی که می‌خواهیم شهر هوشمند یا معماری اسلامی را بدون الگو اجرا کنیم و طیفی بدون توجه به نبود زیرساخت‌ها اعلام نارضایتی می‌کنند.

وی گفت: انسجام درونی و بیرونی مناسبی در شهرداری قم وجود دارد، اما دچار مشکل در جهان‌بینی و چشم‌انداز در برخی از موضوعات هستیم.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8671
اخبار مرتبط

نظرات شما