کنعانی: ۵۵ درصد ساختمان‌ها در غزه در سایه انفعال سازمان‌های بین‌المللی تخریب شد

سخنگوی وزارت امورخارجه عنوان داشت: ۵۵ درصد از ساختمان‌ها در نوار غزه از هفتم اکتبر و در سایه انفعال کشورها و سازمان‌های بین‌المللی تخریب شده یا آسیب دیده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی در حساب شخصی خود در فضای مجازی نوشت: در سایه انفعال کشورها و سازمان های بین المللی، ویرانی و کشتار دسته جمعی در نوار غزه به صورت جنون آمیز و بی وقفه توسط رژیم اسرائیل ادامه دارد.

وی در این زمینه افزود: مرکز ماهواره‌ای سازمان ملل متحد اعلام کرد که حدود ۵۵ درصد از ساختمان‌ها در نوار غزه از ۷ اکتبر تخریب یا آسیب دیده‌اند.

 
 به نقل از خبرگزاری سما، ارتش رژیم صهیونیستی امروز ۱۵ خرداد ماه به گروهی از شهروندان فلسطینی و یک دستگاه خودرو در مقابل مرکز اسکان آوارگان در شهر دیرالبلح در مرکز نوار غزه حمله کرد.

براساس آمار اولیه، در این حمله دست کم ۷ نفر شهید و دهها نفر دیگر زخمی شدند که شماری از آنها به بیمارستان شهدای الاقصی منتقل شدند.

پس از گذشت نزدیک به هشت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم اشغالگر طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از گذشت نزدیک به هشت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره بوده، شکست دهد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در مناطق مختلف نوارغزه و همچنین حمله به گذرگاه رفح از دست داده است.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8953
اخبار مرتبط

نظرات شما